Futbalová glosa: Starý šakal si vie počkať, kým sa pred ním potkne chorá antilopa

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 7.8.2021, 15.40, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Dechtice 2:2.

„Tak nám vypukla sezóna, paní Mullerová. Posaďte nás na támhleto kolečkový křeslo a jedem do války. Tuhletu válku vyhrajem!“

Asi tak nejak vyzerá naša príprava na majstrák. Fáče, gázy, Flector a tony železa v ortopedických pomôckach, more my keby sme vycestovali na východ, ta nás unesú a týždeň by v nejakej osade čistý bašável bol.

Dali sme si pred sezónou, ktorá mohla - nemohla byť, bude aj nebude, aj sa začne a zase neskončí prijateľného súpera zo Slovenského Nového Opaja, lebo dnes je trend, že sa mužstvá spájajú, akurát nás spájajú tak s vodku.

Prejdime však rýchlo k zápasu.

Predsa len vek a už nemám kondíciu, aby som tu dával výlevy na tri á štvorky, ideálne by bolo, ak by tých 80% textu na základe nejakého algorytmu z predchádzajúcich glos a výberu citátov Lacka Borbélyho napísal za mňa nejaký bot a ja by som nakoniec dal niečo akože vtipné.

Ale né.

Dal si sa na to, tak bojuj.

Tak bolo aj v šatni.

Prídem vysmiaty, že posledných 15 minút sa budem baviť s obecenstvom v útoku, v kabele kopačky, čisté boxerky, 15 kíl železa a plná kopa dôvodov, že prečo neísť od začiatku.

Máš ho mat. Trénerko, že ideš.

Pol hodzinu som Queta vykúkal, ale ked sa nedalo ináč, musel som.

A fakt už k zápasu.

Od úvodu zobrali taktovku do svojich rúk hostia z Dechtíc. Nedávne dažde im paradoxne priplavili aj nejakú Dobrú Vodu, ale o tomto médiá mlčia, lebo pozitívne správy nepredávajú, tak ako ked sa straší.

Takticky sme začali veľmi dobre. Síce doma, ale potrebovali sme zistiť, ako je na tom futbalovo súper a hlavne my.

Dechtičania si u nás vytvorili optimistickú prevahu, aj dáke závary tam boli, ale nerobili sme z toho unáhlené závery, predsa len sa pohybujeme okolo tej štyridsiatky a nemusí to byť hneď a za každú cenu, stačí raz a poriadne.

Ako Kosťo. Ten si v 15. minúte spracoval loptu na šestnástke a krížnou strelou takmer vytrhol protiľahlú tyč. Gól z toho nebol, ale ten dojem, čo zanechal...

Lenže na dojmy sa nehrá a po ľahkej strate lopty v strede sa k nám dorútil jeden z najlepších hráčov hostí, urobil to najjednoduchšie čo mohol, vystrelil a 0:1.

20. minúta.

Jeďo však pracoval v utajení, aby si ho obrancovia nevšímali, keďže bol náš jediný útočník, svojim spracovaním a prihrávkami nikomu dokonale zmiatol dechtických obrancov. Starý šakal však už neloví rýchle myši, on si vie počkať, kým sa pred ním nepotkne chorá antilopa.

Tak aj bolo.

34. minúta, Deco zdvihol hlavu a ukážkovou diagonálou od polovice ihriska skvele odhadol vektor pohybu Paťkolá, ktorý si loptu pri rohovej zastávke, dobiehajúcemu obrancovi zahral sláčikový koncert pre jedného, husle, k dokonalosti už chýbala iba prihrávka pravačkou, čo tiež zvládol.

Obal predáva, sa hovorí. A tak to Jeďo lavačkou aj obalil. S prehľadom. Jak ked poštár doručí balík. To jak ked vám príde balík a má tak peknú obálku, že ju ani nechcete otvorit. Tak to obalil, šakal jeden!

34.minúta a 1:1.

Trochu sme tým súpera zaskočili, šachová partia pokračovala až do prestávky. Po nej som ešte dával nejakých 10 minút, ale akonáhle vidím hudbu, obraz sa začne zlievať do kruhov a zo súperov sa stávajú dvaja až traja, je najvyšší čas vypadnúť.

Šachová partia pokračovala, Dechtičania kasparovovsky to skúšali po stranách cez rýchle veže, my sme to karpovovsky eliminovali behavými strelcami, už už sa rodila remízka, po nedorozumení v obrane sme však v 84. minúte odkryli kráľovnú, čo z voleja potrestal Dúbrava.

Pre rypákov a detailistov, o šachu viem, že sa nehrá s kartami a je nebezpečný, ak ste unavený.

84. minúta a 1:2.

Predtým ešte Maťo zlikvidoval čistú šancu hostí, dve minúty nato poslal Monty do šatne Mirka Bé, no vyzeralo to dosť blbo.

Lenže my nehádžeme finty do žita a v závere sme paradoxne súpera zatlačili, z čoho rezultoval double priamych kopov pre Paťkolá.

Po druhom z nich z posledného rohového kopu si lopta našla hlavu nikým nekrytej našej novej akvizície Majkla Šimončiča, ktorý stanovil konečný rezultát na 2:2.