Futbal, 6. liga: Zeleneč deklasoval Zavar, Bučany triumfovali v Križovanoch

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 8.8.2021, 21.35, Ján Král

Cífer sa posilnil v týždni o bratov Patrika a Erika Korbeličovcov z neďalekého Báhoňa, ktorí svojho času získali s dorastom Spartaka majstrovský titul. V Pečeňadoch však ani nové posily nepomohli k bodom, domáci vyhrali 4:1.

Futbal, 6. liga: Zeleneč deklasoval Zavar, Bučany triumfovali v Križovanoch

Juraj Dovičič strelil za Zeleneč dva góly. Foto: Ján Král

Súboje Zavara so Zelenčom bývali v predošlých sezónach ozdobou súťaže, teraz je medzi klubmi zásadný rozdiel v kvalite, čo potvrdili hráči Zelenča sedemgólovým víťazstvom na pôde súpera. Až v 61. minúte nastúpil na ihrisko ako striedajúci hráč Juraj Dovičič, no napriek tomu stihol streliť dva góly, podobne ako Bánovec pred ním.

Kátlovce viedli po polčase nad Bielym Kostol po góle Burčiara, po zmene strán však zažili zničujúci úsek, počas ktorého za tri minúty inkasovali tri góly a napokon súperovi podľahli 1:3.

Ľubomír Gerši spláca Majcichovu jeho letné angažovanie, po góloch proti Kátlovciach znamenal jeho presný zásah na pôde Leopoldova víťazstvo 1:0 a ďalšie tri body do tabuľky.

Bučany potvrdili úlohu favorita na ihrisku Križovian, kde zvíťazili 4:2. Nahrali si už v prvom polčase, v ktorom strelili všetky góly, domácim dovolili po zmene strán korigovať, ale víťazstvo si už postrážili.

V dueli Krakovany – Siladice úradoval domáci kanonier Šimon Šurin. Hetrikom prispel k víťazstvu svojho tímu 4:2.

Súboj minuloročných piatoligistov zvládli Horné Orešany. O svojom víťazstve 2:1 vo Voderadoch rozhodli v 86. minúte, keď misky váh na stranu hostí naklonil Rajt.

Drahovce viedli nad Madunicami v susedskom derby 2:1, v 51. minúte ale fauloval mimo pokutového územia domáci brankár Tomáš Stanko a videl červenú kartu. V početnom oslabení napokon výsledok Drahovčania neudržali, dve minúty pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na konečných 2:2 skúsený Janíček.

6. LIGA - 2. kolo:

Pečeňady – Cífer 4:1 (2:0)
Góly: 17. a 26. Moravanský, 83. E. Horváth, 85. Slovák – 68. Grosman
PEČEŇADY: Svitek – Jankovič, E. Horváth, Mészáros, Blanárik, Jamrich, Moravanský, Liška, Izakovič, Antal, Turanský (Režnák, Slovák, Jamrich)
CÍFER: Páleník – Krutý, P. Korbelič, Orlický, Repa, Feketa, Glós, Lietava, Lukovič, Kolenič, Grosman (E. Korbelič, Bartakovič)

Zavar – Zeleneč 0:7 (0:2)
Góly: 11. a 60. Bánovec (druhý z pen), 23. Kocian, 50. Benkovský, 62. a 76. Dovičič
ZAVAR: Žitník – P. Táčovský, Hrubý, Mich. Psota, Lukáč, Laca, Bednár, Švikruha, Chlebík, Žgančík, Krištof (Kovačič, Cvíčela, Ťažký, Veigl)
ZELENEČ: Neumann – Kocian, Bartovič, Bukovec, Nižňan, Belko, Kubiček, Benkovský, Selecký, Bánovec, Pavelek (Dovičič, Čapla)

Kátlovce - Biely Kostol 1:3 (1:0)
Góly: 20. Burčiar – 53. Hlúch, 54. a 56. D. Mrva
KÁTLOVCE: Banič – J. Vyskoč, R. Hlavatovič, M. Hlavatovič, Orihel, Vyhlidal, Burčiar, M. Sliva, Mačica, D. Sliva, Pavlík (Fančovič, Kadlečík, J. Hlavatovič)
BIELY KOSTOL: Kuzma – Ľ. Adámek, Čmehýl, D. Mrva, Adámek, Malina, Stacho, Samák, M. Jurina, Kissimonyi, Gašparík (D. Semanko, Hlúch, Pocisk, Balažovič, Sládeček)

Leopoldov – Majcichov 0:1 (0:1)
Gól: 18. Gerši
LEOPOLDOV: Žemla – Lukáčik, Holan, Piovarči, Kavuliak, Mičian, Adamík, Chmúra, Švestka, Škoda, Krajčovič (Endrle, Gatci)
MAJCICHOV: Orichel – Morvay, Štrbo, Neštický, Marek, Gerši, Bunček, Koricina, Hoblík, Holka, Fogel (Oboril, Scheip, Timona, Škultéty, Zubčák)

Križovany – Bučany 2:4 (1:4)
Góly: 10. Hornaček, 50. Hrnčiar – 9. Sedlák, 19. Jančovič, 35. Durdý, 41. Cíferský
KRIŽOVANY: Homola – Horský, R. Šuran, Hermanský, M. Záhumenský, Hrnčiar, Novanský, Hornaček, Sedlák, Sabo, Ondrla (Dano, M. Táčovský, Šiška)
BUČANY: Bránsky – Mračník, Bindics, Fančovič, Durdý, Jančovič, Nemček, Cíferský, Habes, Malich, Sedlák (Bachratý, Zázik, Lackovič, Loti)

Krakovany – Siladice 4:2 (3:2)
Góly: 8., 34. a 43. Šurin, 52. Holán – 15. Bango, 19. D. Bališ
KRAKOVANY: Mihálik – Valo, Bališ, Gažík, Ďuračka, Šurin, Holán, Grivalský, Netsch, Spál, Uváček (Hornák, Orviský, Klein, Frankovič, Mitošinka)
SILADICE: J. Trnovec – Jakubec, Vido, Rau, Mesároš, D. Bališ, Maťaš, O. Sekereš, Bango, B. Bališ, Javor (Sejfič, Ertl, M. Lančarič)

Voderady - Horné Orešany 1:2 (1:1)
Góly: 18. M. Dubovský – 8. vlastný Živický, 86. Rajt
VODERADY: Popovič – Šurina, Bachratý, L. Dubovský, Živický, Fatranský, Lacuška, Hraška, Zelenský, P. Páleník, M. Dubovský
HOR. OREŠANY: Pekarovič – Podhorský, Drozda, Polakovič, Ružička, Rajt, Lenghart, Buttko, A. Mekký, Blažo, M. Mekký (Malý, Galo, Meško)