Futbal, 4. a 5. liga: Tréner Hornej Krupej mal šťastnú ruku, Boleráz a Jaslovské Bohunice bodujú

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.8.2021, 23.41, Ján Král

Munyorove naladil Jaslovské Bohunice víťazne na stredajší pohárový zápas so Šamorínom.

Futbal, 4. a 5. liga: Tréner Hornej Krupej mal šťastnú ruku, Boleráz a Jaslovské Bohunice bodujú

Strelec prvého gólu Bolerázu Matej Jakabovič. Foto: Ján Král

Vrbové viedlo v druhom kole štvrtej ligy severozápad v 38. minúte nad Bánovcami nad Bebravou dvojgólovým rozdielom po zásahoch Kurinca a Srnca. Hostia sa však ešte do prestávky vrátili do zápasu Kochanovým kontaktným gólom. Napokon sa o všetkom rozhodlo v samom závere, keď faul hostí v pokutovom území potrestal z penalty Železník a zariadil víťazstvo svojho tímu 3:1.

Boleráz prišiel v týždni o vážne zraneného brankára Jedličku, medzi tri žrde sa tak postavil navrátilec do Slovana Vahalík. Proti Kvašovu si udržal čisté konto a jeho spoluhráči dva góly pridal. Tri body tak zostali po góloch Jakaboviča a Bagiho doma. Boleráz má tak po dvoch kolách plný počet bodov.

Trebaticiam nevyšiel prvý polčas s Trenčianskymi Stankovcami. Inkasovali trikrát a ani štvornásobné striedanie cez polčas už domácim nepomohlo. Stav stretnutia zostal 0:3.

Piešťany hasili s Domanižou remízu, v 74. minúte vyrovnával na konečných 2:2 Braniša. Od 83. minúty hralo PFK presilovku, keďže hostia prišli o vylúčeného Sádeckého. Pretaviť ju do víťazstva však domáci nedokázali.

Tréner Hornej Krupej Zdenko Nádaský mal v Hlohovci šťastnú ruku pri striedaniach. Všetky tri góly, ktoré strelil jeho tím, zaznamenali striedajúci hráči. Filipovi Cmerovi stačil na trávniku len päťminútový pobyt, aby otvoril skóre. Ešte menej – iba minútu – potreboval Tomáš Žitný. A po troch minútach pobytu na trávniku pečatil výsledok na 0:3 Jozef Žák.

Víťazstvo Jaslovských Bohuníc 2:1 na ihrisku nováčika z Ladcov zariadil africký legionár Munyorove. Najprv v 21. minúte vyrovnal, aby krátko pred koncom strelil víťazný gól ŠK Blava. Jaslovské Bohunice odohrajú cez týždeň atraktívny pohárový zápas. V druhom kole Slovnaft Cup-u privítajú v stredu 18. augusta o 17:00 druholigový Šamorín.

4. liga severozápad - 2. kolo:

Vrbové – Bánovce 3:1 (2:1)
Góly: 19. Kurinec, 38. Srnec, 90. Železník (pen) – 42. Kochan
VRBOVÉ: Székely – Virág, Kaman, Nálepa, Srnec, Kurinec, Kusý, Troják, Dubovský, Železník, Zmeko (Kubica, Kunka, Šimor, Vido)

Boleráz – Kvašov 2:0 (1:0)
Góly: 5. Jakabovič, 81. Bagi
BOLERÁZ: Vahalík – Brestovanský, Dzíbela, Jakabovič, Kollár, Líška, Vangel, Tomovič, Blaško, Bagi, Guoth (Klenkovič, Akbar, Orihel, Milinkovič, Prelovský)

Prievidza - Dolné Vestenice 4:1 (2:1)

Ladce - Jaslovské Bohunice 1:2 (1:1)
Góly: 14. Matúš – 21. a 88. Munyorove
JASL. BOHUNICE: Barbuš – Munyorove, Banovič, Daniel, Janso, Sedlák, Prvý, Dvorák, Edeh, Lošonský, Lančarič (Š. Horváth, Mrva, Hlavatovič, Halmo, Zemko)

Trebatice - Trenčianske Stankovce 0:3 (0:3)
Góly: 14. a 28. Marcinát, 40. Repa
TREBATICE: E. Kirka – Blaško, Poláček, Kičin, Matyáš, Směřička, S. Valo, Bartošek, Masár, Jorík, Miklovič (Veselský, M. Valo, Pekarovič, Varga, Š. Valo)

Piešťany – Domaniža 2:2 (1:2)
Góly: 9. Korec, 74. Braniša (pen) – 5. Sádecký, 41. Kvaššay
ČK: 83. Sádecký (Domaniža)
PIEŠŤANY: Budka – Grík, Hutár, Ďurina, Stanek, Strelec, Kusý, Štefanka, Korec, Braniša, Gula (Morovič, S. Glos)

Hlohovec - Horná Krupá 0:3 (0:1)
Goly: 42. Cmero, 60. T. Žitný, 85. Žák
HLOHOVEC: Grežo – Farkaš, Krajčo, Šajter, Zdenek, Táčovský, Balun, Kurej, Staráček, Reho, Bohunický (Ballay, Masnica, Pekarovič)
HOR. KRUPÁ: Dúcky – Holič, Španka, Strečanský, Fodor, Kozák, Konečný, Ďuriš, Sudin, Ondriš, Šarabok (Cmero, T. Žiítný, Ad. Maron, Žák, Hlavatovič)

Zvončín remizoval, Jelka strelila dvanásť gólov

Zvončín zatiaľ na prvé víťazstvo v piatej lige juh čaká. Po prehre v predošlom kole v Trsticiach remizoval tentoraz na domácej pôde s Kračanmi 2:2.

V zápase viedol po góle Jurovatého, hostia ale z penalty vyrovnali Hervayom a zakrátko strhol vedenie na stranu súpera Németh. Deľbu bodov napokon zariadil v 83. minúte Rumpel.

Z ostatných zápasov zaujalo vysoké víťazstvo Jelky v Zlatých Klasoch, ktorá deklasovala domácich 12:2.