Futbalová glosa: Staré k... kapacity vedia ako vybrejkovať súpera

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Boleráz B 2:1.

Milí priatelia,
bol ráz jeden Boleráz a potom boli dva, lebo ten jeden už bol tak dobrý, že išol furt hore a chlapcom Danišovým sa už možno nechcelo tolko cestuvat, predsa len okres je okres a na spátečnej ceste ešte chytíš aj otvorené obchody s čerstvým pečivom na pondelnajšie raňajky.

Tak k nám pricestoval Boleráz „B“ a chalani veru nevyzerali, žeby prišli predať kožu lacno. Od úvodu boli aktívnejší na lopte, my sme opäť začali čo najpozornejšie v obrane.

V úmornom horku, ja už teda neviem, ale v pekle snáď začali prikladať latentných homosexuálov, normálne 10 minút pred zápasom, po rozcvičke Luskáč hovorí, že tuším už začína voňať. Že sa cíti jak kuriatko na grile.

Od úvodu sme teda džentlmensky prenechali iniciatívu hosťom, sme to však staré k... kapacity, a skórovať sme sa snažili najmä po rýchlych brejkoch.

Jeden nám takmer vyšiel v 15.minúte, kedy Mirko Bé vysunul Paťkolá do samostatného úniku, bohužiaľ však Paťo mal loptu stále len po pravej nohe a tak zo sľubnej šance vydoloval len roh.

O pár minút na to nás mohli potrestať hostia. Po osi Peter, Jaro, Martin, Marek, zoči voči Šutinhovi neuspel posledne menovaný z klanu Danišovcov.

Po peknej kolmej akcii sa o pár minút na to zjavil z uhla v našej šestnástke osamotený útočník hostí, na naše šťastie však miesto priameho pokusu ohroziť našu bránu zvolil prihrávku naslepo.

To už sme boli vo fáze, že sa blížil koniec polčasu a kondične to vyzeralo, že beháme v rosole, ale nechali sme to opäť na behavého Paťkolá, ktorému na podnose naservíroval loptu Mirko Bé a tentokrát na tú správnu.

Paťo si loptu naviedol do vnútra šestnástky, pripravil na ľavačku a loptu poslal gólmanovi hostí do protipohybu.

43.minúta a 1:0.

V závere prvej polovice opäť pohrozili hostia, z nádejnej akcie však vyťažili len roh.

To už som si otvoril tretie pivo, lebo v 19.minúte sa mi opäť rozglejilo koleno, pri ladničke som to pozične zvládol, šecko tam bolo, rýchlosť, ťah na bránu, ladnosť pohybu, normálne fantázia v pohybe a ešte aj zranený.

V druhom dejstve sa opäť hral vyrovnaný futbal, vysokých útočníkov hostí však skvele pokryla stopérska dvojica Marcelinho s Decom, tak to hostia skúšali štiplavými strelami z diaľky, ktoré však Šutinho spoľahlivo kryl, alebo nemierili presne.

Výborne zahrali aj kraje, Luskáč vedel, kedy loptu podržať, vyviesť, prihrať, tiež pozične nedovolil bolerázanom rozvinúť akcie, na opačnej strane Muno tiež jednoducho a s prehľadom.

Zhruba v 60. minúte sme sa dostali do súvislejšieho tlaku, z ktorého sme vyťažili sériu priamych kopov z okolia šestnástky.
Deco takmer nachytal hosťujúceho gólmana po priamom kope, kedy lopta odrazená od múra zmenila smer, no Marek Dekan na poslednú chvíľu zatiahol brzdu.

Predtým však Mirko Bé filigránsky zostal za ofsajdovou čiarou, hostia ho našli chybnou rozohrávkou a už už sa rútil sám na brankára, nakoniec však nebol sám, lebo mu na chrbát skočil stopér Boleráza.

V tem horku má čo človek robit, aby uniesol sám seba, nieto ešte nejakých stopárov.

O pár minút na to to skúsil Paťkoló z opačnej strany šestnástky, strela smerovala len do múru, a odrazenú loptu poslal tuším do Igramu.

Ale chalanovi futbal chutil. Opäť priamy kop, tentokrát celkom aj z uhla, prudkou loptou po zemi však podstrelil hosťujúceho gólmana a loptu tancujúcu na čiare poslal nekompromisne do sita Kosťo Dlouhonohán.

72. minúta - 2:0.

Vzhľadom k priebehu zápasu pre hostí možno aj trochu kruté, ale pravdepodobne rozhodla väčšia skúsenosť. Však u nás aj dorastenci majú bežne 30 rokov a viac.

Napríklad taký Simeon. On prišiel rovno od žiakov. Iba 15 rokov to trvalo.

Úmorná horúčava nepoľavovala, dosť toho mali hráči oboch tímov, ku koncu už sme hrali najmä na udržanie priaznivého stavu a ako sa ukázalo v 88. minúte, aký dôležitý bol náš druhý gól, keď sme po zbytočnej strate lopty v strede ihriska po sérii narážačiek inkasovali na 2:1 z kopačky Filipa Kormútha.

88. minúta - 2:1.

V zostávajúcom čase sme to však s prehľadom ukočírovali a mohli osláviť prvé víťazstvo v sezóne.

Jedným z negatív však bolo, že sme nemohli byť aj v Hrnčiarovciach aj na Spartaku, tak aspoň takto: