Trnavské rybníky
reklama

Päťdesiatnici na Kriváni a nielen oni: Výšľap absolvoval aj 76-ročný Trnavčan

BLOG - Trnavskými očami | 20.8.2021, 16.40, prispievatelia

Tesne pred svojou 50-tkou som sa spoločne s mojimi parťákmi, reprezentantmi Slovenska v silovom trojboji rozhodol, že si v rámci spestrenia prípravy na Majstrovstvá sveta vyskúšame svoju kondíciu a zapojíme sa do iniciatívy Národný výstup na Kriváň 2021, ktorý je venovaný 200. výročiu narodenia Janka Matúšku, autora textu slovenskej hymny.

Päťdesiatnici na Kriváni a nielen oni: Výšľap absolvoval aj 76-ročný Trnavčan

Rudolf, Jozef a Ivan na Kriváni. Foto: archív rs

reklama

 

Osobne som absolvoval pár týždňov pred svojimi okrúhlinami výstup na Kriváň prvýkrát. So svojimi partnermi pri výstupe Ivanom Giňovským z Powerlifting Liptovský Hrádok (54 rokov) a Jozefom Bartekom z Gym štúdia Albert Trnava (76 rokov) sme si tento deň užili.

 

Pravda, Ivan bol na Kriváni už niekoľkokrát, naposledy ale koncom minulého storočia a Jozef dokonca naposledy údajne v roku 1988.

 

Na náročnom výstupe, pre silových trojbojárov určite, nás až takmer po "Rázcestie v kriváňskom žľabe" do nadmorskej výšky 2120 metrov odprevadila ďalšia trojbojárka Květuše Baranovičová taktiež z Gym štúdia Albert (68 rokov).

reklama

 

Na posledný úsek nám popriala množstvo energie a hlavne, aby sme sa v zdraví vrátili späť.

 

Počas dňa sa s nami počasie zahrávalo ako v apríli, oblaky striedalo slnko. Nakoniec sme si na vrchole v nadmorskej výške 2495 metrov užili len neopísateľný pocit, že sme to spoločne dokázali.

 

Vyjasnilo sa a krásne výhľady na tatranské končiare a krásne doliny sme si užili až počas návratu do doliny na parkovisko "Tri studničky". 

 

Kvetuša, Ivan a Rudolf na trase.

 

Jozef Bartek.

 

Posledné metre k vrcholu.

 

RUDOLF SISKA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama