Trnavské rybníky
reklama

Tipy na prázdninové aktivity s deťmi

RELAX - Hobby | 24.8.2021, 10.32, prispievatelia

Tohtoročné leto sa už prehuplo do svojej druhej polovice a mnohí rodičia rozmýšľajú, ako zvyšok prázdnin svojim potomkom spestriť a spríjemniť. Skvelým tipom sú turistické výlety a výroba bytových dekorácií.

Tipy na prázdninové aktivity s deťmi

Ilustračné foto: dreamstime.com

 

Pohyb má pozitívny vplyv na imunitu, prospieva nielen telu, ale udržuje v dobrej forme aj myseľ.

 

Ak ste sa rozhodli počas letných prázdnin podporiť svoje zdravie a zdravie svojich potomkov športovaním, rozhodli ste sa správne.

 

Pohyb je nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu a turistika v letnej prírode prináša nezabudnuteľné zážitky.

 

 

Turistické výlety 

Pokiaľ chcete, aby vaše dieťa rado športovalo, buďte jeho vzorom. Keď mu ukážete, aká je turistika krásna, prirodzene k nej bude inklinovať aj váš potomok.

 

Čerstvý vzduch, slnečné lúče a svieža zeleň dodávajú energiu a dobrú náladu, užite si ich v závere leta ešte plným priehrštím.

 

Skvelým tipom na rodinné turistické výlety je návšteva slovenských hradov a zámkov. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky tohto druhu patrí Spišský, Oravský, Trenčiansky, Devínsky a Nitriansky hrad, tiež Bojnický, Zvolenský a Smolenický zámok.

 

Na výletoch s deťmi však nepodceňte vhodné oblečenie. Aj v letom období pribaľte do ruksaka turistické bundy, ktoré celú rodinu ochránia pred náhlymi zmenami počasia.

 

Bundy voľte z pevných, nepremokavých materiálov, ideálne s kapucňou. Turistické oblečenie má turistu chrániť pred dažďom i slnkom, preto nezabudnite ani na pokrývku hlavy – na šatku či šiltovku.  

 

 

Výroba dekorácií 

Rozhodli ste sa počas letných prázdnin vynoviť s deťmi domácnosť? Je to skvelý spôsob, ako so svojimi potomkami spoločne tráviť voľný čas.

 

Zveľaďovanie domácnosti a zhotovovanie rôznych bytových dekorácií môže byť zábavné, jednoduché a dokonca aj finančne nenáročné.

 

Nezabudnite, že vďaka manuálnej práci si dieťa cibrí nielen fantáziu a jemnú motoriku, ale aj vôľové vlastnosti – trpezlivosť a vytrvalosť.

 

Zaobstarajte deťom detské náradie a vyrobte spoločne vtáčiu búdku či veniec na dvere. Na veniec budete potrebovať len zopár živých či umelých kvetov, drôt, stužky a drobné ozdoby.

 

Na výrobu vtáčej búdky sú najvhodnejšie prírodné materiály, ktoré sa podobajú prirodzenému prostrediu vtákov.

 

Pokiaľ sa chystáte so svojimi ratolesťami vyrobiť obydlie pre operencov, na jeho výrobu vám postačí jedna doska, základné náradie, niekoľko skrutiek a lak, ktorý ochráni drevo pred dažďom a slnečným žiarením.

 

No predtým, než sa pustíte do výroby, premyslite si, aké vtáctvo chcete za svojim oknom hostiť a podľa toho určite veľkosť domčeka.

 

Vtáčie búdky oživia každý balkón či záhradu a veselé štebotanie pozdvihne náladu celej rodine.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama