Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovec Kóša už trénoval, Vlasko vyhral stávku so Savvidisom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.8.2021, 17.48, Ján Král

Spartak nastúpi v nedeľu 29. augusta o 20:00 na domáci zápas so Žilinou. Za určitých okolností sa môže v prípade víťazstva dostať na čelo tabuľky.

Spartakovec Kóša už trénoval, Vlasko vyhral stávku so Savvidisom

"Oštepári" Kyriakos Savvidis a Ján Vlasko. Foto: Ján Král

reklama

 

Spartakovci finišujú s prípravou na nedeľný ligový šláger so Žilinou. V piatok si zatrénovali na trnavskej Slávii, veľkú pozornosť venovali aj nácviku herných a štandardných situácií.

 

Na záver si dali hráči súťaž v streľbe na brvno a po zaberačke si dopriali aj trochu zábavy.


Ján Vlasko a Kyriakos Savvidis sa zahrali na oštepárov.

reklama

 

„Cez strečing sme sa na seba pozreli so Savvim, boli pri nás dve tréningové pomôcky pripomínajúce oštep a spontánne sme sa stavili, že kto hodí ďalej, vyhrá od druhého kávu. Už sa teším, keď mi ju kúpi,“ vravel s úsmevom Ján Vlasko, ktorý Savvidisov pokus prekonal o niekoľko metrov.


Kapitán Martin Mikovič sledujúc túto scénu hneď vymyslel Vlaskovi novú prezývku: „Jan Železný!“ 

 

Asociácia na českého medailistu z olympijských hier, ktorý je držiteľom svetového rekordu v hode oštepom v hodnote 98,48 metra, je jasná.


„Oštepári hádam až toľko nemusia trénovať, tak uvidíme po kariére, či tento šport nevyskúšam,“ pokračoval zvesela v reakcii na Mikovičovu poznámku Vlasko.

 

Martin Škrtel sa počas nácviku štandardných situácií venoval cvičeniam pod vedením kondičného trénera Dávida Moravca. Vľavo masér Spartaka Tomáš Hološka. Foto: Ján Král

 


V kádri andelov vládne pred duelom so Žilinou dobrá pracovná nálada.

 

Zranenia síce neumožnia štart Cabralovi, Bukatovi a rekonvalescentom Koštrnovi a Škrtelovi, dobrou správou však je, že do tréningového procesu sa po krátkej chorobe znova zapojil Kóša.


Žilinčania vo štvrtok skončili svoju púť pohárovou Európou, po prehrách 1:5 v Jablonci a 0:3 v odvete vypadli v play-off Európskej konferenčnej ligy.


„Jablonec dal Žiline v dvojzápase osem gólov a ukázal recept ako na nich. Máme ich naštudovaných a určite ideme do zápasu s cieľom uspieť. Doma chceme vždy vyhrať, tento rok sme ešte na trnavskom štadióne neprehrali. Verím, že sériu potiahneme čo najdlhšie. Takisto si chceme predĺžiť sériu, keď sme v tejto sezóne doma ešte neinkasovali. Základ je nula vzadu a verím, že vpredu góly strelíme,“ preladil už na vážnejšiu strunu Ján Vlasko.

 

Asistent trénera Gašparíka Tomáš Prisztács sa v závere tréningu venoval individuálnej príprave útočníka Kelvina Boatenga. Foto: Ján Král

 


Futbalisti Spartaka veria, že z hľadiska budú mať aj početnú podporu. Štadión sa môže momentálne zaplniť na 75 percent kapacity.


„Určite by bolo najlepšie, keby prišlo čo najviac ľudí. Atmosféra bude úplne iná, ak nás poženie vpred osem – deväť tisíc, aj hráčov na trávniku dokáže takáto kulisa vybudiť k ešte väčšiemu tempu. Verím, že ľudia obsadia tribúny v hojnom počte,“ pokračoval tvorivý stredopoliar.


Duel má výkop v nedeľu 29. augusta o 20:00. Vstup zdarma majú deti do 14 rokov a mamičky. Lístky sú v predaji v sieti Maxiticket a budú aj v pokladniach dve hodiny pred začiatkom zápasu.


Andeli v prípade víťazstva predbehnú v tabuľke Žilinu, ktorá vedie o skóre pred Slovanom ligu a na ktorú strácajú aktuálne dva body.

 

Ján Vlasko v palebnej pozícii. Foto: Ján Král

 


To by sa andelom aj ľahšie dýchalo cez následnú reprezentačnú prestávku, kedy si konečne doprajú aj čiastočný oddych.

 

„Teraz sa plne sústredíme len na zápas so Žilinou. Musíme ho zvládnuť, následne nás budú čakať ešte dvojfázové tréningy a až potom dva dni voľna. To sme nemali desať týždňov. Viacerí v kabíne máme deti, takže určite ten čas potom využijeme, aby sme ho strávili s rodinami,“ dodal Vlasko, ktorý sa počas krátkeho voľna chystá do prírody v Demänovskej doline.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda leto
reklama