Futbal, 4. a 5. liga: Trebatice strelili päť gólov, Zvončín premiérovo vyhral

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.8.2021, 17.17, Ján Král

Trebatice pretavili do štvrtej ligy severozápad víťazné nastavenie zo slovenského pohára, v ktorom vyradili Petržalku a doma porazili Radimov vysoko 5:0. Hetrikom v dueli sa zaskvel domáci kanonier Ľuboš Miklovič.

Futbal, 4. a 5. liga: Trebatice strelili päť gólov, Zvončín premiérovo vyhral

Ľuboš Miklovič strelil za Trebatice hetrik. Foto: Ján Král

Boleráz si pripísal tretie víťazstvo v sezóne, na domácom ihrisku zdolal Bánovce 3:0. Góly začali padať po zmene strán, skóre otvoril Klenkovič, ďalší úder pridal striedajúci Akbar a výsledok uzavrel Guoth.

Jaslovské Bohunice strelili v Piešťanoch za polčas tri góly a položili základ svojho víťazstva. Domáci totiž po prestávke dokázali iba znížiť na konečných 2:3. ŠK Blava po štvrtom kole vedie tabuľku.

Posledný je Hlohovec, sklonil sa aj pred Vrbovým, ktorému doma podľahol 0:3. Horná Krupá okúsila prvýkrát trpkosť prehry, z Prečína sa vrátila s výsledkom 1:4.

4. liga SZ – 4. kolo:

Boleráz – Bánovce 3:0 (0:0)
Góly: 56. Klenkovič, 78. Akbar, 79. Guoth
BOLERÁZ: Vahalík – Brestovanský, Dzíbela, Klačo, Kollár, Blaško, Líška, Vangel, Tomovič, Klenkovič, Guoth (Orihel, Akbar, Milinkovič, Prelovský, Bango)

Trebatice – Radimov 5:0 (3:0)
Góly: 2. vlastný Mička, 22., 27. a 73. Miklovič, 54. Pekarovič
TREBATICE: E. Kirka – Machač, Poláček, Kičin, Varga, S. Valo, Bartošek, M. Valo, Š. Valo, Jorík, Miklovič (Mihálik, Pekarovič, Haršányi, Blaško, Matyáš)

Prievidza – Lehota 0:3 (0:1)

Piešťany - Jaslovské Bohunice 2:3 (0:3)
Góly: 47. Hutár, 64. Kusý - 31. a 41. Munyorove, 44. Janso
PIEŠTANY: Červenka - Grík, Gula, Klačman, Ďurina, Hutár, Strelec, Kusý, Štefanka, Korec, Braniša (S. Glos, Lipovský)
JASL. BOHUNICE: Matejkovič - Zemko, Hlavatovič, Lančarič, Lošonský, Edeh, Dvorák, Prvý, Janso, Banovič, Munyorove (Sedlák, Lovás, Mrva, Loskot)

Cyril Stachura, tréner Piešťan: „Tento zápas sa nedá hodnotiť inak, ako zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom nás skúsenejší hostia prevýšili vo všetkých činnostiach, čo bolo podstatné, vyhrávali osobné súboje. Vo svojich radoch mali dvoch nadštandardných zahraničných hráčov, ktorí robili rozdiel v hre, tak aj v zakončení. Nám sa nevydaril hlavne koniec prvého polčasu, keď sme dvakrát inkasovali. Cez polčasovú prestávku sme si v šatni povedali, že so zápasom sa ešte dá niečo urobiť. Po dvojnásobnom striedaní sme zvýšili pohyb, vyhrávali osobné súboje a tlačili sa viac do zakončenia. Hneď na začiatku sa nám podarilo streliť gól, ktorý vlial do nás ešte viac energie. O päť minút prišiel asi zlomový bod, keď Braniša nepremenil pokutový kop. Aj napriek tomu o pár minút skorigovali na rozdiel jedného gólu. Do konca ostávalo ešte dosť času, ale bohužiaľ, vyrovnať sa nám už nepodarilo, aj keď sme mali dobré gólové príležitosti. Ku cti naším mladým chlapcom slúži, že išli na doraz až do konca. Verím, že skúsenosti, ktoré nás stoja body budeme časom získavať a takéto ťažké zápasy dotiahneme do úspešného konca.“

Hlohovec - Vrbové 0:3 (0:1)
Góly: 20. Kusý, 70. Kaman, 74. Virág
HLOHOVEC: Grežo - Farkaš, Krajčo, Šajter, Zdenek, Táčovský, Staráček, Reho, Hazda, Balun, Kurej (Ballyay, Bohunický, Kaurin, Pekarovič, Kočí)
VRBOVÉ: Košinár - Michálek, Kaman, Nálepa, Srnec, Kurinec, Kusý, Kubic, Dubovský, Zmeko, Železník (Šimor, Virág, Bartoš, Vido)

Prečín - Horná Krupá 4:1 (0:0)
Góly: 67. Slančík, 88. Masaryk, 85. a 89. Valient - 62. Sudin
HOR. KRUPÁ: Šnirc - Holič, Španka, Mikláš, Strečanský, Fodor, Konečný, Sudin, Šarabok, Zaoral, Ďuriš (A. Maron, K. Maron, Hlavatovič)

Gbely – Kvašov 2:0 (1:0)

Domaniža – Trenčianske Stankovce 2:1 (0:1)

Zvončín zabral naplno

Zvončín zaznamenal prvé víťazstvo v piatej lige juh. Doma zdolal vo štvrtom kole Čenkovce 2:1, keď sa o góly postarali Mišo a Brestovanský.