Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Keď horí tráva, futbal baví. Viac takýchto zápasov v lige!

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.8.2021, 10.32, Ján Král

V Trnave v nedeľu horel oheň. Na ihrisku aj v hľadisku. Ultras Spartaka pred zápasom odpálili bengálske ohne, počas duelu pridali ďalšiu pyrošou. A iskry lietali aj na ihrisku.

NÁZORY: Keď horí tráva, futbal baví. Viac takýchto zápasov v lige!

Filip Twardzik (v bielom) patril v zápase so Žilinou medzi najlepších hráčov Spartaka. Na fotografii v súboji s Paurom a Kaprálikom. Foto: Spartak Trnava

reklama


Duel Spartaka so Žilinou bol divokou ofenzívnou jazdou oboch tímov, ktoré sa do záverečnej minúty snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. 

 

Andelom vstup do zápasu nevyšiel, Žilina gólovo trestala, domáci však vstali a napokon mohli vďaka aktívnemu poňatiu hry aj zvíťaziť.

 

Mančafty produkovali do posledného momentu odvážny, až riskantný futbal, išli na doraz, len aby získali tri body.

reklama

 

Keď pod kopačkami "horí tráva", ľudí to baví. Viac takýchto zápasov v slovenskej lige! Z pohľadu Trnavy tomu chýbala len víťazná bodka.


"Myslím si, že zápas splnil kvalitatívne kritéria, mali sme gólové šance, Žilina hrala tiež veľmi dobre," povedal k stretnutiu kapitán Spartaka Martin Mikovič.


"Oba tímy mohli vyhrať, škoda, že sa to nepodarilo nám, mali sme dostatok príležitostí. Škoda prvej nepremenenej penalty, keby sme išli do vedenia na 2:1, zápas by sa ešte viac otvoril a mohlo padnúť viac gólov. Výsledok 1:1 je pre obe strany férový," uviedol Filip Twardzik, úspešný exekútor druhého pokutového kopu, ktorý Trnava kopala po vstupe videorozhodcu do stretnutia za ruku Kiwiora v šestnástke.


Prvú jedenástku nepremenil Ristovski, stalo sa mu to vôbec prvýkrát v drese Spartaka. Porušil pravidlo, že faulovaný hráč nemá kopať penaltu. Darmo, je to strelec a po góle prahol aj v tomto momente... Nevyšlo to.

 

Andeli nemajú určené poradie, kto bude kopať penalty, hráči sa majú dohodnúť na ihrisku podľa toho, ako sa na to cítia. Tak vysvetlil veci tréner Michal Gašparík na pozápasovej tlačovke.

 

Ultras umocnili atmosféru zápasu pyrotechnikou.

 

 

Divácky barometer

Nie všetko vyjde, pozitívnym zistením však je, že Trnava stále futbalovo rastie. Nebyť zbytočnej straty bodov v Senici, vládla by asi v klube s doterajším bodovým ziskom spokojnosť.

 

Namaškrtenosť zo solídneho rozbehu sezóny si žiadala, aby v Trnave padla aj Žilina, tá však ukazuje, že napriek mladému veku hráčov má mimoriadne kvalitný a kombinačne vyspelý tím, ktorý nešetrí krokom a dostane do úzkych aj skúsených protivníkov.


Dobrým barometrom futbalovej kvality sú diváci, ich počet na tribúnach sa zvyšuje, duel s MŠK ich sledovalo z tribún viac ako štyritisíc.

 

 

Grék Kyriakos Savvidis podáva na poste defenzívneho záložníka štandardne kvalitné výkony. 

 

 

Vydýchnuť, doliečky boľačky a znova naplno

Ak sa podarí vedeniu Spartaka vystužiť káder na krídelnom poste, prípadne v strede zálohy, ako nedávno avizoval tréner Gašparík, stále to ešte môže byť zaujímavá sezóna.

 

Bratislavský Slovan má pred sebou náročný jesenný program a Dunajská Streda zjavne nie je v úplnej futbalovej pohode...

 

Andelom každopádne padne vhod reprezentačná prestávka. Doliečiť sa potrebujú viacerí hráči.

 

Tréner Michal Gašparík zvolil so Žilinou odvážny a náročný spôsob boja.

 

 

Mikovič nedohral duel so Žilinou, pretože si pri strele pravačkou podvrtol ľavé koleno.

 

Koštrna a Škrtel by po dlhodobých zraneniach mohli byť pripravení zhruba v polovici septembra. Proti šošonom pre zranenia svalového charakteru nenastúpili ani Cabral a Bukata.


"Bukiho sme dali v sobotu do tréningu, stav sa mu však po záťaži zhoršil a nebol použiteľný do zápasu. Myslím si, že za dva týždne sa dá určite dokopy. U Cabrala to vyzerá ešte na dva týždne liečby, otázne je, či stihne po reprezentačnej pauze prvý súťažný zápas," povedal Gašparík k maródom.


Voľby na zostavenie základnej jedenástky tak bude mať trnavský kouč opäť širšie, rovnako ako aj eventuality na vstup do stretnutia a zmenu jeho deja. Proti Žiline boli možnosti limitované výpadkami dôležitých hráčov.

 

Takto to začína - fanúšikovstvo sa buduje už v mladom veku.

 

 

Takto sa to robí!

A ešte jeden postreh. Spartak v tejto sezóne ponúkol deťom do 14 rokov vstup na zápasy zdarma, to isté platí aj pre mamičky, ktoré prídu ako ich sprievod. 


Na stretnutí so Žilinou bolo v hľadisku 600 mladých fanúšikov, ktorí by inak možno zostali sedieť doma. Zmysel tohto kroku dokonale dokumentuje fotografia, ktorú zavesil Spartak na sociálnu sieť.

 

Sú na nej chlapci na východnej tribúny zapájajúci sa do prekrikovačky s kotlom. Jeden z nich je oblečený v červenej mikine s nápisom: "Future starts here." V preklade: "Tu začína budúcnosť."


Presne takto sa buduje vzťah fanúšika ku klubu. Puto si tvorili k Spartaku už ako deti aj tí, čo dnes chodia na futbal so svojimi potomkami či vnukmi.

 

Je veľký predpoklad, že aj veľká časť z dnešných detí raz vráti klubu požičané a do hľadiska budú chodiť aj v dospelosti.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda leto
reklama