Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak stratil kapitána: Mikovič si pre zranenie veľkú časť jesene nezahrá

ŠPORT - Futbal - Spartak | 31.8.2021, 13.58, Ján Král

V dueli so Žilinou sa tento rok vážne zranil už tretí futbalista Spartaka, paradoxne, vo všetkých prípadoch to bolo nezavinené druhou stranou.

Spartak stratil kapitána: Mikovič si pre zranenie veľkú časť jesene nezahrá

Martin Mikovič v zápase so Žilinou. Foto: Spartak Trnava

reklama

 

Veľká strata pre Spartak! Trnavčania sa budú musieť v mnohých zápasoch jesennej časti zaobísť bez kapitána Martina Mikoviča.  Jeho zranenie zo zápasu so Žilinou sa ukázalo ako vážne, bude musieť podstúpiť operáciu a minimálne dva mesiace si nezahrá.


Po necelej hodine hry nedeľného zápasu vbehol Mikovič z ľavej strany do pokutového územia, vypracoval si palebnú pozíciu, zakončoval pravačkou, no vystrelil tak nešťastne, že si pri tom podvrtol koleno.

 

Skúšal pokračovať v hre, ale po chvíli si ľahol na trávnik a musel byť vystriedaný. 

reklama


"Zlomenina styčnej plochy píšťaly, zlomenina styčnej plochy stehennej kosti a poškodenie vnútorného menisku – zneli len tie najzávažnejšie diagnózy," priniesol Spartak informáciu o zdravotnom stave Mikoviča na svojom oficiálnom webe.


Mikovič má ľavačku v bandáži a chodí s pomocou barlí. " Takto bude chodiť štyri týždne, kým sa kosti nedajú dokopy a potom bude môcť podstúpiť atroskopiu kolena, kde mu vyčistia meniskus. Po ďalších troch-štyroch týždňoch, ak pôjde všetko dobre, sa bude môcť pomaly zapojiť do tréningu," pokračuje informácia na webe andelov.


Jesenná časť je z veľkej časti pre Mikoviča passé, optimistické je predpokladať, že v závere roka naskočí ešte do duelov.

 

Zranenie opory tímu trápi aj trénera Michala Gašparíka: "Pre nás je to obrovská strata. Potom, čo nám vypadol dlhodobo pravý obranca Koštrna, sa to isté stalo naľavo. V našom systéme je veľmi ťažké nahradiť takéhoto herného beka. Takisto je to strata aj v kabíne, lebo Miki je v šatni neprehliadnuteľnou postavou. Nemyslím si, že teraz narýchlo v priebehu týždňa do konca prestupového termínu nájdeme adekvátnu náhradu, potrebujeme to zalepiť z vlastných radov," povedal trnavský kouč. 


Pre futbalistov Spartaka akoby bola Žilina zakliata. Tento rok sa v dueli s týmto súperom zranil už tretí hráč a vo všetkých prípadoch to boli smolné momenty nezavinené protivníkmi.

 

Na dlhý čas takto vypadli Dobrivoj Rusov, Samuel Benovič a teraz Martin Mikovič.


Andeli majú momentálne zranených aj Bukatu s Cabralom, z dlhodobých zranení sa zotavujú Škrtel a Koštrna. V prípade tohto kvarteta sa však predpokladá návrat do zápasovej permanencie približne v polovici septembra.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda leto
reklama