Futbal, 7. A: Bíňovce otočili stratený zápas, Modranka deklasovala Sláviu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 5.9.2021, 14.03, Ján Král

Hrnčiarovce doma viedli nad Košolnou po zásahu Baniča, striedajúci Hudek ale vyrovnal v 76. minúte na konečných 1:1.

Víťazstvo v trnavskom derby si užil aj zadák Modranky Filip Novota. Foto: Ján Král

Bíňovce odohrali v Dolnej Krupej pamätný zápas. Domáci po polhodine hry viedli trojgólovým rozdielom a vtedy zrejme málokto predpokladal, že by ešte mohli vedenie stratiť. Lenže Peter Opálek hetrikom vyrovnal a Ľubomír Čech s Ivanom Kostolanský dokonali dokonalý obrat na 3:5.

Trnavská Slávia v prvom polčase v Modranke dokonca viedla 2:1, keď na gól domáceho Sekeru postupne reagovali Uhrík a Ďurinský. Od 39. minúty však už strieľali góly len domáci a napokon z toho bol debakel. Modranka deklasovala Sláviu 8:2, dvojgólovými strelcami boli Gergely, Valko a Gumbír, jeden gól dal aj Duchoň.

Dechtice zdolali Smolenice 2:1, na domáci gól Patrika Jankoviča odpovedal ešte do prestávky Peter Vandák, víťazstvo na stranu domácich strhol v 77. minúte Ondruška. V závere ešte Dechtičania prišli o vylúčeného Holeca.

Novým lídrom SWAN 7. ligy A sa stali futbalisti Bohdanoviec. Doma i vďaka hetriku Lukáša Minaroviča vyprášili Dolné Orešany 6:0 a keďže Ružindol prehral s béčkom Boleráza po góle Mareka Daniša zo samého záveru stretnutia 0:1, vyšvihli sa Bohdanovčania na čelo tabuľky.

SWAN 7. liga A - 6.kolo:

Hrnčiarovce – Košolná 1:1 (1:0)
Góly: 25. Banič – 76. Hudek
HRNČIAROVCE: Šutta – Kredatus, Vnuk, Sedlický, Kralovič, Banič, Jedinák, Palkovič, Vozár, Kriška, Paríšek (Kankaraa, Púchly)
KOŠOLNÁ: Tollarovič – Martinkovič, Bobok, Furko, R. Greguš, Danišovič, Homoľa, P. Greguš, Holovič, Čavara, Mesíček (Madzík, Holekši, Bačík, Hudek, Gubrický)

Dolná Krupá – Bíňovce 3:5 (3:1)
Góly: 13. S. Garažia, 18. Drinka, 29. P. Bohunický – 43., 54. a 64. Opálek, 69. Ľ. Čech, 79. I. Kostolanský
DOL. KRUPÁ: Vitek – Martin Garažia, Michal Garažia, Vyškoč, M. Gažo, R. Gažo, Peško, Hrčka, P. Bohunický, Drinka, S. Garažia (Slabý, Šušota, Sucháň, R. Horváth, Michálek)
BÍŇOVCE: Klementovič – Tománek, Rajnoha, Tarkoš, Ryšavý, Dráb, M. Čech, I. Kostolanský, Ľ. Čech, Petrovič, Opálek (Ryšavý)

Dechtice – Smolenice 2:1 (1:1)
Góly: 12. P. Jankovič, 77. Ondruška – 36. P. Vandák
ČK: 88. Holec (Dechtice)
DECHTICE: J. Srdoš – M. Danko, Krivánek, Ondruška, Prvý, Heltko, P. Jankovič, S. Jankovič, M. Maška, Ružička, Holec (Pet. Maška, Dubrava, Kolesik, Zemko)
SMOLENICE: Kvapil – L. Štibraný, Klokner, Škrabák, Dubčák, Hovorka, P. Vandák, T. Štibraný, Vajsábel, Taranda, Rangelov (Blahuta)

Modranka - Slávia Trnava 8:2 (3:2)
Góly: 8. R. Sekera, 39. Duchoň, 44. a 53. Valko, 57. a 73. Gergely, 67. a 68. Gumbír – 8. Uhrík, 34. Ďurinský
MODRANKA: Valent – Rakický, Baláž, Novota, Zvolenský, Gumbír, R. Sekera, Gergely, Fančovič, Valko, Duchoň (Kohút, J. Sekera, Mačák, Hrdlička)
SLÁVIA: Stano – Suja, Vajdík, Polešenský, Ďurinský, Vido, Jankech, Uhrík, Gábor, Laurinec, Halmo (Rogovský, Skýpala, Zelenay, Záhora)

Bohdanovce – Dolné Orešany 6:0 (3:0)
Góly: 41. Doboš, 43. Sanny, 45., 60. a 72. Minarovič, 67. Prochádzka
BOHDANOVCE: Kopúnek – Školek, Peško, Doboš, Janec, Novosedlík, Sanny, Palšovič, Prochádzka, Minarovič, Chudý (Cyprich, Nádaský, Brestovanský)
DOL. OREŠANY: Milo – Kamenický, Kopúnek, Tóth, Novák, Hronský, Zelenák, Rabara, Ostrovský, Holekši, Szabó (Bečka)

Boleráz B – Ružindol 1:0 (0:0)
Gól: 90. Marek Daniš
BOLERÁZ: Vaško – P. Daniš, Martin Daniš, Kurinec, R. Vavro, Marek Daniš, Jaroslav Daniš, Židek, Šige, Kormúth, Tanáče (Zvolenský)
RUŽINDOL: Uhlár – M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Tomašovič, Minarovič, Grígel, Moncman, Ostrý, Kubíček (Tomovič, V. Horváth, Boc, Bartoš)