Trnavské rybníky
reklama

Športový talent po otcovi: Emma Karhanová získala v skoku do výšky striebro

ŠPORT - Atletika | 7.9.2021, 12.10, Ján Král

Najmladšia z detí Miroslava Karhana sa profiluje ako šikovná atlétka.

Športový talent po otcovi: Emma Karhanová získala v skoku do výšky striebro

Zľava Veronika Gymerská, Emma Karhanová, Emma Pereslény, Soňa Stanová a Ela Čontofalská. Foto: Yvona Tomanová

Púpavy pri aleji
reklama

 

Jablko nepadá ďaleko od stromu. Deti bývalého popredného slovenského futbalistu Miroslava Karhana zdedili po otcovi športový talent.

 

Dokazujú to pri futbale v mládežníckych kategóriách futbalového Spartaka jeho synovia Patrick a Alex a najnovšie aj dcéra Emma, ktorej sa darí v atletike.


Na Európskych hrách mládeže 2021, ktoré sa konajú každoročne v Brne, získala pretekárka trnavskej Slávie striebornú medailu v disciplíne skok do výšky za výkon 149 centimetrov.

ŠUPA technika
reklama


Emma je najmladšia z Karhanových detí, má dvanásť rokov.

 

"Na súťaži výkonom vytvorila svoj osobný rekord. Pod mojím vedením trénuje na Slávii od jesene 2018 a zatiaľ ju môžem len chváliť. Pracuje na sebe, rady z tréningu si berie k srdcu a dokáže ich pretaviť do zlepšovania svojich výkonov. Má dobré návyky a vidno, že jej nechýba pohybový talent," hovorí o Emme Karhanovej jej trénerka Yvona Tomanová.


"Je vysoká, rýchla a výbušná. Má veľmi dobré predpoklady, aby dosahovala úspechy napr. ako vrhačka. Sama som sa svojho času venovala hodu diskom, takže si myslím, že to viem posúdiť. Samozrejme, chce to čas, zatiaľ sa venujeme všetkým disciplínam a uvidíme, ako sa vyprofiluje," dodala Tomanová.
 

Na spomínanom podujatí v Brne sa uviedlo výbornými výkonmi aj viacero ďalších chlapcov a dievčat z trnavskej Slávie, ktoré sa prepracovali až do finálových pretekov.


Lenka Gymerská zabehla 60 metrov za 8,25 sekundy, čo znamenalo pre ňu šieste miesto. Róbert Pecko v rovnakej disciplíne s časom 7,49 skončil medzi rovesníkmi siedmy. 


Ela Čontofalská v hode kriketkou zaznamenala 36,49 metra a obsadila siedmu priečku.


Soňa Stanová skočila do výšky 133 cm a skončila siedma. Kamila Mlichová v behu na 100 metrov cez prekážky skončila s časom 15,64 sekundy na deviatej pozícii.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama