Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Hudba z Marsu v Trnave zahrá najväčšie hity aj skladby, na ktoré sme zabudli

AKTUALITY - Trnava | 8.9.2021, 08.08, prispievatelia

Kapela vystúpi na Rozlúčke s letom, ktorá bude v Trnave už tento piatok.

Hudba z Marsu v Trnave zahrá najväčšie hity aj skladby, na ktoré sme zabudli

Frontman kapely Hudba z Marsu Michal Šfofej sa už teší na piatkový koncert v Trnave. Foto: MŠ

reklama

 

V piatok 10. septembra organizuje Mesto Trnava posledný letný dvojkoncert pod holým nebom. Je to tak. Slnko sa už ťahá za horizont oveľa skôr, aj večery sú už chladnejšie, ale povedzme si ako je - leto treba vyprevadiť vo veľkom štýle!

 

Na piatkovej Rozlúčke s letom vystúpi Richard Müller a Hudba z Marsu. Podujatie bude v mestskom amfiteátri o 20.00 a Michal Štofej prezradil, čo výnimočné chystá.

 

“Tento koncert bude pre nás špeciálny. Zahráme najväčšie hity a zároveň najlepšie skladby z našich albumov, na ktoré sme pri koncertovaní trochu zabudli. Etno a folklórne obdobie si pripomenieme spolu so speváčkami zo súboru Trnafčan. Nacvičujeme aj cover hitu Riša Müllera, ktorého si veľmi vážime. Je nám cťou, že zahráme na pódiu, na ktorom tesne po nás vystúpi legenda slovenskej popmusic.”

reklama

 

Michal Štofej koncertuje s kapelou Hudba z Marsu už vyše 20 rokov, hudba je jeho alfou i omegou, ale možno ste netušili, že popri hudbe sa Štofo živil už aj kreslením komiksov, fotografiou, grafikou, videom a v posledných rokoch k tomu pribudla aj architektúra a staviteľstvo.

 

“Začalo sa to tým, že som sledoval stavbu nášho prvého domu. Keď som videl, že ani starí majstri nie sú dokonalí, odvážil som sa chopiť sa materiálu. Pochopil som pri tom princíp stavby rodinného domu a teraz už viem jednoduchý dom i navrhnúť. Najviac ma baví výtvarná stránka veci - vytvoriť niečo prosté, útulné a zároveň vznešené a podmanivé.”

 

Hudobník priznáva, že denne rieši milión vecí, takže si dáva záležať na svojich rituáloch, aby podal kvalitný výkon. Preto aj nočnú lampičku vypína dostatočne včas, aby sa dobre vyspal:

 

“Ponocovať je nezdravé, preto sa snažím uzatvárať svoj deň najneskôr okolo polnoci. Mám rád slnečnú žiaru a ranný čierny čaj s medom a citrónom. Trochu disciplíny v dennom režime nezaškodí. Prináša to do života poriadok, ktorého ovocím je aj pokoj.”

 

Keď Štofovi povinnosti dovolia, dopraje si jedného krátkeho “štofíka” aj cez deň. Skladá sa z 15-minútovky čítania a 15 minút stavu alfa.

 

Momentálne má rozčítaný pohnutý životopis talianskeho maliara Amadea Modiglianiho. To-do-listy si však nerobí.

 

“Všetko nosím v hlave a mám ju potom dosť ťažkú - musím sa naučiť dávať to na papier a odškrtávať - určite to zmenšuje stres. Mojou stratégiou je mať veľký plán, ktorého naplnenie je aj pre mňa hádankou. Definitívnym riešením sa však nezožieram, ani neklesám na duchu, keď sa zdá byť v nedohľadne, sústredím sa na drobné možné krôčky. Tie občas zdanlivo vedú iným smerom, ja však už mám skúsenosť, že nakoniec ma vedú k vytúženému cieľu.”

 

Hoci sa Štofo v piatok oficiálne rozlúči s letom, v kaviarni ho na jeseň veľmi sedieť neuvidíte. Priznáva, že nie je kaviarenský typ.

 

Rád žije potichu a skromne, bude sa venovať hudbe, rodine, a keď mu bude chýbať leto, pripomenie si jeden z prázdninových obrazov, ktoré mu ostali živé v pamäti. 

 

“Úplne to vidím. Dovolenka v talianskom Caorle - plávam znak, uši mám pod vodou, pohľad na maják rozmazaný morskými kvapkami... Manželka aj deti spokojné na brehu v piesku... To bol najlepší moment tohto leta.“

 

Lístky na Rozlúčku s letom v trnavskom amfiteátri si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

 

JANA PEKÁRKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda leto
reklama