Kickboxeri CBŠ Trnava začali ligovú sezónu na domácej pôde úspešne

ŠPORT - Bojové športy | 10.9.2021, 07.00, Ján Král

Triumf z Trnavy si odnieslo košické družstvo.

Prvé kolo novej sezóny Open ligy Slovenského zväzu kickboxu, ktoré sa uskutočnilo v sobotu v Trnave, najlepšie zvládli bojovníci košického Guard klubu.

So ziskom 10 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových pozícií a celkovým ziskom 114 bodov vyhrali pred Centrum bojových športov Perún Gym Trnava.

Pretekári CBŠ, ktorý spolu s Raptors Trnava akciu organizovali, získali 10 prvenstiev, 11 druhých a 10 tretích miest, celkovo si pripísali 103 bodov. Tretí bol Panter Prešov so ziskom 90 bodov.

Podujatie absolvovali 141 pretekárov z 22 klubov Slovenska bojujúcich v 243 štartoch v ringu a na dvoch tatami.

"Potvrdili sme tak skvelú formu našich borcov z majstrovstiev SR a zároveň koncepčnú prácu s mládežou, doplnenú staršími skúsenými pretekármi," uviedol Andrej Mičianik, hlavný tréner CBŠ Trnava.

Už o necelé dva týždne čaká na svetovom pohári v Budapešti (16. - 19.september) slovenských kickboxerov najvážnejšia previerka výkonnosti pred októbrovými Majstrovstvami sveta v talianskom Lido di Jesolo.

Na 2. októbra je naplánované pokračovanie Open ligy v Hnúšti.