Spartak vyhral v Michalovciach z penalty, Anthony už nebol na súpiske

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.9.2021, 20.04, Ján Král

Andeli v druhom polčase prečkali nápor domácich a napokon udreli v samom závere.

Spartak vyhral v Michalovciach z penalty, Anthony už nebol na súpiske

Trnavská radosť z prvého gólu. Foto: Lukáš Grinaj

Na súpiske Spartaka v zápase na pôde Michaloviec chýbal stopér Izuchukwu Anthony. Jeho odchod do zahraničia je na spadnutie, transfer by sa mal zrealizovať v priebehu budúceho týždňa.

Do zostavy sa tak vrátil Kóša, na ľavom kraji obrany nahradil zraneného Mikoviča Trajkovski.

Domáci funkcionári pred výkopom pogratulovali Igorovi Žofčákovi k 400. štartu v najvyššej súťaži.

Prvú šancu zápasu mal Trnavčan Iván, po akcii z ľavej strany sa dostal k zakončeniu sedem metrov od bránky, vysoko ale prestrelil.

V 9. minúte sa Spartak ujal vedenia. Priamy kop zahral Procházka, na prvej tyči loptu pozdvihol hlavou Savvidis a lopta skončila v sieti - 0:1.

Michalovce mohli vyrovnať v 36. minúte. Oshima uvoľnil prihrávkou do šestnástky Kanuho, ten však sám pred Takáčom netrafil bránku.

Zakrátko unikol rovnaký hráč po pravej strane ihriska, svoj únik v podstate od polovice ihriska zakončil krížnou strelu poslal tesne vedľa vzdialenejšej trnavskej žrde.

Trnava kontrovala v závere prvého polčasu Procházkovým pokusom, brankár Száraz nemal problémy s úspešným zákrokom.

Michalovčania vyrovnali po zmene strán. V 49. minúte rozohrali roh nakrátko, Kotula centrom našiel hlavu Artabeho a ten zblízka nedal Takáčovi šancu -1:1.

Andeli mohli čoskoro odpovedať, najprv chýbali po centri z pravej strany centimetre Vlaskovi, následne vrátil loptu do ohňa Trajkovski a Bamidele hlavou trafil presne do mieste, kde bol brankár domácich.

Michalovce Trnavu zatlačili, andelom nevychádzala prechodová fáza. Domáci mohli skórovať potom, ako sa za obranu dostal Kanu, skákajúcu loptu ale dobre pred útočníkom Zemplína vyrazil Takáč.

O čosi neskôr poslal priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti tesne vedľa Takáčovej bránky Žofčák.

V 70. minúte mal po Žofčákovom centri gól na hlave Trusa, Spartak znova podržal výborným zákrokom Takáč.

Tréner Spartaka Gašparík reagoval na dianie na trávniku trojitým striedaním. Z trávnika stiahol Griča, Vlaska a Bamideleho a na plochu poslal Boatenga, Bukatu a novú posilu z Ferencvárosu Jonesa, mužstvo zároveň prešlo na rozostavenie s dvoma útočníkmi.

Andeli po tomto momente vyrovnali hru a mali aj šance. Práve striedajúci Boateng potiahol v 74. minúte akciu, po ktorej vysunul do palebnej pozície Cabrala, Száraz však jeho ranu vyrazil na roh.

Neskôr si dvojica úlohy vymenila, Cabral z pravej strany prihrával, Boateng z prvej zakončoval, ale loptu netrafil dobre a pomaly prešla mimo bránky.

Kľúčový moment duelu prišiel v 90. minúte. Pri snahe o odkop fauloval Vaško v pokutovom území trnavského útočníka Boatenga, rozhodca Gemzický ukázal na biely bod a Twarzdik z penalty rozhodol o trnavskom víťazstve 2:1.

V nadstavenom čase mohol ešte trnavské víťazstvo navýšiť Jones, jeho hlavička sa obtrela o konštrukciu bránky.