Futbal, 4. liga: Trebatičan Jorík oslávil narodeniny štyrmi gólmi, Piešťany naložili deväť

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.9.2021, 21.52, Ján Král

Na čele tabuľky sú aj po siedmich odohraných zápasoch Jaslovské Bohunice. V doterajšom priebehu súťaže nepoznali trpkosť prehry, v Trenčianskych Stankovciach remizovali 0:0.

Trebatičan Matúš Jorík (pri lopte). Archívne foto: Ján Král

Piešťany sa rozlúčili so svojím štadiónom impozantným víťazstvom 9:0 nad Dolnými Vestenicami. V tejto sezóne si na svojom stánku už súťažný duel nezahrajú, nakoľko tu začína rekonštrukcia atletického oválu a ďalšie práce. Domáce duely absolvujú Piešťanci po zvyšok roka v Moravanoch nad Váhom.

Horná Krupá priviezla tri body z Prievidze, po góloch Kozáka a Konečného vyhrala 2:1. V závere ale prišla o vylúčeného Borisa Mikláša, ktorý išiel predčasne pod sprchy po druhej žltej karte za kritiku rozhodcu.

Útočník Trebatíc Matúš Jorík oslávil 28. narodeniny, ako sa na správneho zakončovateľa patrí. Kvašovu strelil štyri góly a zásadným spôsobom sa podieľal na triumfe Trebatíc 7:1.

Bolerázu vystrieľal najtestnejšie víťazstvo nad Vrbovým Tomovič, o výsledku 1:0 rozhodol v 39. minúte.

Hlohovec zostáva na predposlednej priečke, doma podľahol Prečínu 1:5. Slovan v doterajšom priebehu súťaže získal iba jeden bod.

4. liga SZ  - 6. kolo:

Boleráz – Vrbové 1:0 (1:0)
Gól: 39. Tomovič
BOLERÁZ: Jedlička – Dzíbela, Bagi, Kollár, Tomovič, Klenkovič, Milinkovič, Orihel, Prelovský, Akbar (Blaško, Vahalík)
VRBOVÉ: Székely – Michálek, Virág, Kaman, Srnec, Kurinec, Kusý, Troják, Dubovský, Zmeko, Železník (Kunka, Vido, Bartoš)

Trebatice – Kvašov 7:1 (4:0)
Góly: 8. Machač, 28. M. Valo, 37., 45., 84. a 85. Jorík, 56. Miklovič – 82. Pokorný
TREBATICE: E. Kirka – Blaško, Poláček, Kičin, Varga, S. Valo, Š. Valo, Machač, Hečko, Bartošek, Jorík (M. Valo, Haršáni, Miklovič, Mihálik, Pekarovič)

Prievidza - Horná Krupá 1:2 (1:2)
Góly: 33. Okenka – 13. Kozák, 28. Konečný
ČK: 90. Mikláš (Hor. Krupá)
HOR. KRUPÁ: Šnirc – K. Maron, Mikláš, Žitný, Strečanský, Sudin, Konečný, Blaho, Kozák, Zaoral, J. Ďuriš (Guldan, Heteš, Ad. Maron)

Hlohovec – Prečín 1:5 (0:3)
Góly: 79. Zdenek – 11. Vrábel, 28., 41. a 53. Čiernik, 84. Valient
HLOHOVEC: Turza – Krajčo, Šajter, Zdenek, Táčovský, Staráček, Ballay, Krajinčák, Líška, Kurej, Reho (Masnica, Kočí, Pekarovič)

Piešťany - Dolné Vestenice 9:0 (4:0)
Góly: 1. a 54. Braniša, 2. a 72. Kusý, 23. Gula, 27. Ďurina, 46. S. Glos, 60. a 75. Lipovský
PIEŠŤANY: Budka – Grík, Strelec, Ďurina, Kusý, Korec, S. Glos, Modrovič, Klačman, Gula, Braniša (Lipovský, Štefanka, Doktor, J. Glos)

Cyril Stachura, tréner Piešťan: „Od prvej do poslednej minúty bol zápas v réžií PFK. Už po dvoch minútach sme vyhrávali po pekných akciách 2:0. To predurčilo aj ďalší priebeh zápasu. Počas celého zápasu bola prevaha na našich kopačkách a góly padali v pravidelných intervaloch. Naši hráči si schuti zahrali, boli počas celého zápasu aktívni, aj efektívni a ukázali zlepšujúcu sa výkonnosť. Verím, že sa dobre pripravili na derby zápas v Trebaticiach.“

Trenčianske Stankovce - Jaslovské Bohunice 0:0
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Prvý, Banovič, Lančarič, Lošonský, Edeh, Janso, Loskot, Lovás, Dvorák, Munyorove (Hlavatovič, Hovráth, Mrva, Zemko, Halmo)

Futbal, 5. liga: Zvončín doma bez bodu

Zvončín doma síce viedol nad Janíkmi, ktoré hrajú o špicu v piatej lige juh, po góle Planetu. Hostia však o zmene strán Sánkom vyrovnali a Tink v 82. minúte dokonal obrat na 1:2.

Zvončín – Janíky 1:2 (1:0)
Góly: 17. Planeta – 54. Sánka, 82. Tink
ZVONČÍN: Strmenský – Babirát, Glasa, Lošonský, Vandák, Mišo, Planeta, Rumpel, Brečka, Jurovatý, Brestovanský (Lukáč, Balažovič, Gálus)

Šoporňa - Veľké Blahovo 2:1

Malá Mača - Zlaté Klasy 12:1

Brodské – Jahodná 3:3

Lehnice - Nový Život 11:0

Topoľníky – Jelka 2:0