Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Do Paty príde Spartak, barman z Čajky chce načapovať gólovú prihrávku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.9.2021, 13.39, Ján Král

Futbalisti Paty (okres Galanta) sa minulý rok tešili, že si v Slovnaft Cup-e vybojovali zápas s Dunajskou Stredou. Koronavírusová pandémia však dala súťaži stopku, na jar v nej mohli pokračovať iba profesionálne tímy.

Do Paty príde Spartak, barman z Čajky chce načapovať gólovú prihrávku

Patrik Dlhý pracuje ako barman v Čajke a popritom hrá futbal. Foto: Ján Král

reklama

 

Slovenský futbalový zväz rozhodol, že ako satisfakciu budú kluby, ktoré museli v predošlom ročníku slovenského pohára skončiť bez boja, nasadené priamo do tretieho kola novej pohárovej sezóny.

 

Pate žreb prial, prisúdil jej opäť súpera zvučného mena - trnavský Spartak. 


Zápas sa bude hrať už tento utorok 14. septembra o 16:15.

reklama

 

V obci, ktorá leží asi 25 kilometrov od Trnavy a v ktorej žije niečo cez tritisíc obyvateľov, už vládne futbalový ošiaľ. 


V predpredaji sa rozchytalo zhruba 500 vstupeniek, predávať sa budú aj pred stretnutím v cene 7 eur, vítaní sú i fanúšikovia Spartaka. 


Lístky sú zlosovateľné, výherca získa dres Martina Škrtela, ktorý odovzdá fanúšikovi priamo nová exkluzívna posila Spartaka. 


„Všetci v klube, od hospodára, cez hráčov až po prezidenta klubu sa na stretnutie veľmi tešíme. Niektorí chalani si zahrajú proti prvoligovým futbalistom vôbec prvýkrát. Trnava je favoritom, o tom sa netreba baviť, chceme ich však potrápiť. Ak ustojíme prvých 20 minút, všetko je možné. Tešíme sa na všetkých fanúšikov, ktorí budú v hľadisku,“ hovorí pred duelom stredopoliar Paty Patrik Dlhý.


Tridsaťtriročný odchovanec trnavskej Lokomotívy je rodeným Trnavčanom. V meste žije, pracuje ako barman a prevádzkár v podniku Čajka. 


„V práci načapujem počas silnej zmeny stovky nápojov, teraz by ma potešilo, keby sa mi podarila v zápase načapovať aspoň jedna gólová prihrávka,“ pousmial sa.

 

V drese Paty. Foto - zdroj: FC Pata

 


Futbal hrával v nižších súťažiach, ako 22-ročný však koketoval aj so Spartakom. V príprave B-tímu bol asi dva mesiace.


„Spravil som chybu a išiel do Rakúska. Vtedy vyhrala vidina peňazí, prichádzal som však zo šiestej ligy, béčko bolo vtedy v tretej, nemal som veľké očakávania, že sa presadím. Neviem, či som mal na to, aby som sa v Spartaku uplatnil, už sa to každopádne nedozviem. Ľutujem však teraz, že som to nevydržal dlhšie,“ pokračuje Dlhý.


Neskôr sa tento stredopoliar vrátil do Šúroviec, vybojoval s nimi postup zo siedmej ligy až do tretej. Dvakrát si dokonca v príprave zahral proti Spartaku.

 

„Na 80. výročie futbalu v Šúrovciach prišiel hrať Spartak pod vedením trénera Vermezoviča. Za Spartak hral vtedy aj Roman Procházka. Remizovali sme 3:3, šéf klubu Miroslav Náhlik, ktorý bol známy búrlivák a zápas dohodol, nás po stretnutí všetkých vyobjímal a vystrojil nám hostinu. Spartak bola jeho srdcovka a Šúrovce bral ako svoje dieťa. Hrali sme len oblastnú súťaž, takže to bol vtedy veľký výsledok. Neskôr sme sa so Spartakom stretli, keď sme postúpili v krajskej súťaži. Trnavské mužstvo viedol Juraj Jarábek a vyfasovali sme 1:6. Dal som si ešte aj vlastný gól,“ pousmial sa na spomienkach.

 

So Spartakom teda doteraz zažil prehru a remízu. „Nebránil by som sa tomu, keby som do zbierky ešte doplnil víťazstvo.“

 


Za Horses si zahral s takými esami ako boli Jaroslav Timko, Marek Ujlaky, Vladimír Kožuch či Igor Bališ. V Pate má teraz tiež bývalého exligista Róberta Valentu, ktorý je so šiestimi gólmi aktuálne druhým najlepším strelcom štvrtej ligy juhovýchod.


Pate sa v tejto sezóne darí, cez víkend vyhrala v Nesvadoch 2:1 a z tretej pozície stráca na lídra z Gabčíkova jediný bod.

 

Družstvo vedie ako hrajúci tréner Lukáš Herák, ktorý vyrastal v Spartaku. Veľký fanúšikovský vzťah má k trnavskému klubu manažér futbalistov Paty Ladislav Herák.

 

Celkovo však v obci žije množstvo priaznivcov trnavského futbalu, i preto bude duel pre mnohých pamätný.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda leto
reklama