Futbal, 4. a 5. liga: Za Boleráz chytal stredopoliar Bagi, udržal si čisté konto

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.9.2021, 19.06, Ján Král

Strelecký deň mal vo vloženom 17. kole štvrtej ligy severozápad útočník Jaslovských Bohuníc Daniel Dvorák, v Prievidzi strelil štyri góly a zásadným spôsobom pomohol svojmu tímu k triumfu 6:0 na pôde súpera! Jaslovské Bohunice vedú súťaž, ešte neokúsili trpkosť prehry.

Futbal, 4. a 5. liga: Za Boleráz chytal stredopoliar Bagi, udržal si čisté konto

Stredopoliar Tomáš Bagi si vyskúšal post brankára a uspel. Foto: Ján Král

Veľké veci sa diali v Boleráze. Slavoj hral proti Radimovu od 20. minúte bez vylúčeného brankára Jedličku, ktorý fauloval mimo šestnástky a videl červenú kartu. Keďže náhradný brankár Vahalík chýbal pre chorobu a ďalší gólman Bango pre študijné povinnosti, musel ísť medzi tri žrde hráč z poľa.

Voľba padla na Tomáša Bagiho, ktorý si vo zvyšnej časti duelu udržal čisté konto. „Súpera sme s výnimkou jednej šance v podstate do ničoho nepustili, takže chalani Tomášovi výrazne pomohli. Musím však povedať, že veľmi dobre čítal hru. Už v prvom polčase sme mali dve gólové šance, po zmene strán tri, až potom sme začali dávať góly,“ povedal tréner Bolerázu Lukáš Vido.

Prvý gól strelil Vangel v 67. minúte po dlhom autovom vhadzovaní. Druhý pridal Milinkovič zblízka po hlavičke Dzíbelu a tretí po strele Milinkoviča, ktorú brankár súpera vyrazil pred seba, pridal Klačo. Boleráz o muža menej zdolal Radimov 3:0 a doma v tejto sezóne ešte neinkasoval.

Piešťany vyhrali susedské derby, z ihriska Trebatíc si odviezli triumf 3:1. O víťazstve PFK rozhodol vďaka výbornému vstupu do zápasu. Už v deviatej minúte viedli hostia dvojgólovým rozdielom po zásahoch Branišu a Korca. Po polhodine dal Simon Glos dal tretí gól, Trebatičania po zmene strán už len korigovali striedajúcim Machačom.

Hlohovec sa dočkal prvého víťazstva v sezóne, na ihrisku posledných Bánoviec zvíťazil 3:0 po dvoch góloch Kureja, jeden pridal Zdenek.

Horná Krupá doma nestačila na Lehotu pod Vtáčníkom. Ašpirantovi na postup podľahla 1:4, keď sa vrece s gólmi roztrhlo po zmene strán.

Vrbové potvrdilo, že doma dokáže získavať body, Kvašov zdolala 1:0. Jediný gól duelu strelil Kaman.

4. liga SZ – 17. kolo:

Boleráz – Radimov 3:0 (0:0)
Góly: 67. Vangel, 72. Milinkovič, 76. Klačo
ČK: 20. Jedlička (Boleráz)
BOLERÁZ: Jedlička – Milinkovič, Dzíbela, Bagi, Klačo, Vangel, Kollár, Blaško, Tomovič, Klenkovič, Guoth (Brestovanský, Líška, Prelovský, Akbar)

Trebatice – Piešťany 1:3 (0:3)
Góly: 66. Machač – 2. Braniša, 9. Korec, 30. S. Glos
TREBATICE: E. Kirka – Blaško, Kičin, Varga, S. Valo, Š. Valo, M. Valo, Hečko, Pekarovič, Jorík, Matyáš (Mihalík, Machač, Veselský)
PIEŠTANY: Budka – Grík, Gula, Strelec, Ďurina, Kusý, Korec, Braniša, S. Glos, Modrovič, Klačman (Lipovský, Doktor)

Cyril Stachura, tréner Piešťan: „V derby zápase bolo vzruchu od prvej do poslednej minúty.  Už v druhej minúte sme sa ujali vedenia po góle Branišu. Keď v deviatej minúte pridal Korec druhý gól, ostali domáci hráči veľmi nervózni. Naopak, našich hráčov to veľmi povzbudilo a aj naďalej bola prevaha na našich kopačkách. Po polhodine hry perfektnú prihrávku od Modroviča zužitkoval agilný Simon Glos na tretí gól. Domácich sme do konca polčasu nepustili do žiadnej šance. Aj druhý polčas sa začal našou kontrolou lopty, ale po nepremenenej miliónovej šanci Korca sa domáci akoby prebrali. Podarilo sa im z priameho kopu  znížiť, mali optickú prevahu, ale naša obrana fungovala zodpovedne. Domáci sa spoliehali hlavne na štandardné situácie, ktoré sme si postrážili. Koniec zápasu sme si zbytočne zdramatizovali, ale do šanci sme súpera nepúšťali. Na obidvoch stranách nastúpilo veľa mladých hráčov. Nás veľmi teší fakt, že naši mladí hráči boli oveľa dominantnejší a oni rozhodli o absolútne zaslúženom víťazstve.“

Bánovce – Hlohovec 0:3 (0:1)
Góly: 36. a 52. Kurej, 71. Zdenek
HLOHOVEC: Grežo – Krajčo, Šajter, Zdenek, Staráček, Ballay, Krajinčák, Líška, Kurej, Reho, Kočí (Masnica, Pekarovič, Táčovský)

Horná Krupá – Lehota pod Vtáčnikom 1:4 (0:0)
Góly: 51. Ďuriš – 50. Turančík, 56. a 69. Benčat, 90. Matuškovič
HOR. KRUPÁ: Dúcky -  Holič, T. Žitný, Strečanský, Kozák, Sudin, Konečný, Blaho, Zaoral, Ďuriš, Guldan (K. Maron, Ondriš, Žák, Ad. Maron)

Vrbové – Kvašov 1:0 (0:0)
Góly: 69. Kaman
VRBOVÉ: Székely – Michálek, Virág, Kaman, Kusý, Kubica, Troják, Dubovský, Železník, Kunka, Zmeko (Srnec, Kurinec, Šimor, Nálepa, Vido)

Prievidza – Jaslovské Bohunice 0:6 (0:1)
Góly: 41., 75., 86. a 90. Dvorák, 55. Janso, 57. Edeh
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Prvý, Banovič, Lančarič, Lošonský, Edeh, Janso, Loskot, Lovás, Dvorák, Munyorove (Hlavatovič, Halmo, Horváth, Mrva)

5. liga juh: Zvončínu sa nedarí

Zvončínu sa nedarí v piatej lige juh zatiaľ výraznejšie presadiť. Aj vo vloženom 17. kole, ktoré sa hralo cez štátny sviatok, podľahol Šoporni 0:1. O výsledku rozhodol v 49. minúte Haberland.