Futbal, 6. liga: Bučany otočili zápas s Hornými Orešanmi, Zavar zaskočil Majcichov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 15.9.2021, 22.02, Ján Král

V stredajšom šlágri 17. kola šiestej ligy vyhral Cífer v Červeníku 4:1. Dva góly strelil Paštiak, po jednom pridali Lietava a Grosman, domáci, ktorí nastúpili bez kanoniera Kolonyho, korigovali až v 83. minúte Ješkom.

Futbal, 6. liga: Bučany otočili zápas s Hornými Orešanmi, Zavar zaskočil Majcichov

Kapitán Bučian Ivan Cíferský sa takto zavesil do vzduchu a hlavičkou vyrovnal skóré zápasu s Hornými Orešanmi. Jeho tím napokon vyhral. Foto: Roman Pavelek

K veľkému prekvapeniu sa schyľovalo v Zavare. Domáci lídra súťaže dokonale zaskočili a po 31 minútach viedli po dvoch góloch Stojkova a presnom zásahu Bednára už trojgólovým rozdielom.

Hostia v 40. minúte spravili trojnásobné striedanie a ešte do polčasu korigovali Koricinom. V 55. minúte prišiel na ihrisko exligový útočník Tomáš Bartoš, ktorý behom päť minút strelil dva góly a vyrovnal na konečných 3:3.

Pre domácich ide o prvý bod v sezóne, Majcichov sa vďaka remíze udržal na čele tabuľky.

Hetrik Petra Blanárik pomohol Pečeňadom k výhre 4:1 nad Bielym Kostolom, hostia si dali jeden gól vlastný, v závere len korigovali Sládečkom.

Siladice nabalili Križovanom na cestu sedem gólov. Hostia hrali od 19. minúty bez vylúčeného Mareka Šišku a v početnom oslabení nedokázali vzdorovať domácej ofenzíve, iba z penalty zmierňoval prehru Záhumenský. Konečný výsledok 7:1.

Horné Orešany ešte v 70. minúte viedli v Bučanoch dvojgólovým rozdielom, potom sa však domáci nadýchli a štyrmi gólmi za deväť minút predviedli dokonalý obrat stretnutia. Skazu hostí v zápase podčiarkla 89. minúta, keď Podhorský videl červenú kartu.

Madunice potvrdili úlohu favorita, vo Voderadoch vyhrali 2:1 a držia sa na tretej priečky tabuľky.

Zeleneč ťahá čiernu sériu, prehral už tretí zápas v rade, tentoraz  2:3 v Drahovciach. Nestačili mu ani dva góly Juraja Dovičiča, pretože domáci Martin Rusnák strelil hetrik.

Prvého víťazstva v sezóne sa dočkali Kátlovce, doma zdolali Leopoldov hokejovo 6:3. Dvoma gólmi sa v zápase blysli Daniel Sliva, Tomáš Mačica aj hosťujúci De Turck.

6. liga - 17. kolo:

Pečeňady - Biely Kostol 4:1 (3:0)
Góly: 23., 41. a 80. Blanárik, 25. vlastný Ľ. Adámek – 88. Sládeček
PEČEŇADY: Svitek – P. Jankovič, E. Horváth, Mészáros, Blanárik, Liška, Volek, Antal, Slovák, Gubala, Režnák (S. Izakovič, Aršič, Vidlička)
B. KOSTOL: Kuzma – Čmehýl, Mrva, Backa, Malina, Ľ. Adámek, Hlúch, Kopčan, Stacho, Kmošena, Gažovič (Pocisk, Samák, Sládeček)

Siladice – Križovany 7:1 (3:0)
Góly: 3. Mesároš, 7. D. Bališ, 22. O. Sekereš, 52. B. Bališ, 62. vlastný Hermanský, 78. a 89. Javor – 56. Záhumenský (pen)
ČK: 19. M. Šiška (Križovany)
SILADICE: Trnovec – Vido, Kadlec, Rau, Mesároš, D. Bališ, B. Bališ, Sejfič, O. Sekereš, Ertl, Obuch (Javor, Broš, Bango, Jakubec)
KRIŽOVANY: Homola – Záhumenský, Novanský, Šiška, Hermanský, Horský, Šulc, Sedlák, Dano, Hutta, Viselka (M. Táčovský, Kapitán, Guskovič, Vrábel)

Bučany - Horné Orešany 4:2 (0:1)
Góly: 70. Babjak, 72. Cíferský, 78. Nemček, 79. Jančovič – 30. A. Mekký, 57. Malý (pen)
ČK: 89. Podhorský (Hor. Orešany)
BUČANY: Bránssky – Bindics, Durdý, Rančovič, Babjak, Maruna, Nemček, Cíferský, Habes, Belokostolský, Sedlák (Lackovič, Mračník, Zázik, Suchoň, Loti)
HOR. OREŠANY: Kopúnek – Podhorský, Drozda, Polakovič, Ružička, Malacký, Rajt, A. Mekký, M. Mekký, Kelemen, Malý (Jusko)

Voderady – Madunice 1:2 (0:1)
Góly: 83. M. Bachratý – 39. Slovák, 72. Herceg
VODERADY: Rosypál – Baboš, M. Bachratý, Gajarský, Živický, P. Páleník, Lacuška, Hraška, S. Páleník, Katona, M. Dubovský (Gajarský, Ivančík)
MADUNICE: Lacheta – J. Kabát, Žuffa, Strecký, Belica, Kollár, Hargaša, Slovák, Mráz, Herceg, Bachňák (Chudý, Hlaváč, Bojaj)

Červeník – Cífer 1:4 (0:2)
Góly: 83. M. Ješko – 29. a 54. Paštiak, 38. Grosman, 60. Lietava
ČERVENÍK: Kubatka – Jarábek, Babic, Štefunko, Hecht, Vančo, Nemec, R. Ješko, M. Ješko, Andrássy, Nemček (Varga)
CÍFER: Páleník – Krutý, E. Korbelič, Hamaďák, Domorák, Glós, Fekete, Lukovič, Grosman, Lietava, Paštiak (Hlúch, Kolenič, Repa)

Drahovce – Zeleneč 3:2 (2:1)
Góly: 36., 39. a 62. M. Rusnák (druhý z pen) – 43. a 64. Dovičič
DRAHOVCE: Paulovič – Németh, Zajac, T. Onder, Marek Horúcka, Poláčik, D. Vančo, Marušic, Rusnák, Martin Horúcka, M. Gabriš (Šerjeník, M. Vančo, Bihari)
ZELENEČ: Neumann – Belko, Bartovič, Bednárik, Selecký, Susko, Kubiček, J. Horváth, Bánovec, Dovičič, Pavelek (Formanko, Bogner)

Zavar – Majcichov 3:3 (3:1)
Góly: 9. a 31. Stojkov, 26. Bednár – 43. Koricina, 58. a 60. Bartoš
ZAVAR: Žitník – Táčovský, Bednár, Stojkov, Lukáč, Švikruha, Hrubý, Cvičela, Mat. Psota, Krajčovič, Mich. Psota (Ťažký, Chlebík, Fišera)
MAJCICHOV: Klačanský – Štrbo, Gerši, Fogel, Bunček, Oboril, Škultéty, Hegyi, Morvay, Scheip, Koricina (Zubčák, Neštický, Holka, Bartoš, Timona)

Kátlovce – Leopoldov 6:3 (4:1)
Góly: 5. M. Hlavatovič, 11. a 32. T. Mačica, 35. a 87. D. Sliva, 64. Vyhlidal – 17. a 85. De Turck, 84. B. Krajčovič
KÁTLOVCE: Banič – M. Sliva, Kobetič, R. Hlavatovič, M. Mačica, Vyhlidal, D. Sliva, Fančovič, T. Mačica, T. Hanzel, M. Hlavatovič (A. Uváček, Hruška, J. Hlavatovič)
LEOPOLDOV: Žemla – Piovarči, Lukáčik, Adamík, Švestka, Pobjecký, B. Krajčovič, Endrle, J. Škoda, A. Škoda, De Turck (Cibrín)

Dohrávky ovplynili čelá tabuliek

Dohrávali sa aj stretnutia z nižších súťaží. Moravany nad Váhom sa vďaka výhre nad Borovcami v tabuľke 7. ligy B dotiahli bodovo na súpera a na druhom mieste už sú len pre horšie skóre.

Šúrovce vyhrali v 8. lige A v dohrávke nad Naháčom 5:0 a dostali sa na čelo tabuľky, majú rovnaký počet bodov ako béčko Brestovian, ale aktívnejšie skóre.