Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Martin Škrtel v piatok prvýkrát nastúpi za Spartak, pred zápasom cíti rešpekt

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.9.2021, 10.02, Ján Král

"Budem rád, ak nielen na zápas so Sereďou, ale aj v nasledujúcich, príde čo najviac divákov. Želám si, aby za mužstvom stáli, pretože mužstvo ich potrebuje a podporu si podľa mňa aj zaslúži," hovorí pred prvým štartom za Spartak Martin Škrtel.

Martin Škrtel v piatok prvýkrát nastúpi za Spartak, pred zápasom cíti rešpekt

Martin Škrtel je pripravený, v piatok pôjde na pľac. Foto: Ján Král

reklama

 

Už tento piatok 17. septembra o 17:00 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Pre fanúšikov futbalového Spartaka zásadné súradnice.

 

Ich tím bude v tomto čase čeliť Seredi, nepôjde však o bežný ligový zápas. Premiéru v trnavskom drese si totiž odkrúti Martin Škrtel!

 

Ikona novodobého slovenského futbalu sa chystá na návrat po zranení achilovky a to zrejme nenechá chladného žiadneho priaznivca trnavského futbalu.

reklama


Sedemnásť rokov pôsobil v zahraničí, hrával za kluby ako Zenit Petrohrad, FC Liverpool, Fenerbahce Istanbul, Basaksehir a teraz si oblečie červeno-čierny dres s číslom 37.

 

"Mám očakávania, možno trochu aj rešpekt. Predsa len, sedem mesiacov vynútenej pauzy je dlhá doba a tiež už nie som najmladší. Sám som zvedavý, ako sa budem v zápase cítiť. Som však v klube už zhruba mesiac, tri týždne trénujem s mužstvom naplno a necítim nejaké problémy. Na ihrisku sa to zlepšuje z mojej strany zo dňa na deň. Verím, že budem stopercentne pripravený a keď mi dá tréner šancu, ukážem, čo vo mne je a nielen ja, ale aj tréneri, spoluhráči a fanúšikovia uvidia toho Škrtela, na akého boli zvyknutí predtým," povedal pred svojou spartakovskou premiérou Martin Škrtel.


"Nechcem to však stavať iba do roviny, že Škrtel sa vracia a všetko bude iba o ňom. Ide o zápas Spartaka proti Seredi a mužstvo potrebuje potvrdiť získané dôležité body z Michaloviec. Verím, že všetci urobíme maximum pre dobrý výsledok a dosiahneme ho," pokračoval.


Jeho slová odzneli v relácii s názvom V sieni slávy, ktorú klub zaradil na svoj youtubeový kanál. Počas takmer hodiny otázok a odpovedí si skúsený stopér zaspomínal na svoju kariéru, vytiahol aj zopár neznámych príhod a myšlienok. 

 


Spomenul tiež, ako sa cíti v kabíne po boku kapitána Martina Mikoviča, vedľa ktorého sedí a o ktorom je známe, že je veselá kopa. 


"Pravé ucho sa mi asi už aj zväčšuje, jemu sa ústa nezavrú, stále niečo z jeho strany počúvam, ale je to príjemné. Ide o domáceho chalana, vytvára dobrú atmosféru v tíme a takí hráči do kabíny patria," pousmial sa Škrtel.


Spartak v týždni uvoľnil do Hapoelu Haifa stredného obrancu Anthonyho, v tíme je však stále pretlak stopérov s dobrou výkonnosťou. Popri Filipovi Twardzikovi sa o miesto v zostave hlásia aj mladíci Sebastián Kóša a Gergely Tumma.


"Konkurencia na stopérskom poste je veľká, mužstvu sa darí, inkasuje málo gólov. Geri Tumma a Sebo Kóša sú mladí chalani, som pripravený im pomôcť na ihrisku aj mimo neho. Za ten čas, čo som tu, vidím, že obaja sú skromní, pokorní a dávajú futbalu všetko. Myslím si, že majú našliapnuté do dobrých kariér. Ak by som bol jedným z tých, ktorí im môžu pomôcť v raste, nesmierne by ma to tešilo.  Z osobnej skúsenosti viem, že keď mladý chalan prichádza do mužstva, pomôže mu, ak má vedľa seba skúseného hráča, od ktorého sa môže učiť. Takých som mal ja v Trenčíne, keď som začínal - Ondrej Šmelko, Milan Mičenec, takisto Alexander Homér, v reprezentácii zase Stano Varga. Snažil som sa od nich pochytiť čo najviac, keďže oni už boli vtedy skúsení," uviedol Škrtel.

 

Martin Škrtel verí, že mužstvo bude mať aj silnú podporu z tribún. Foto: Ján Král

 


Zadák, ktorý bol dlhé roky oporou národného tímu Slovenska, si želá, aby do hľadiska chodilo permanentne čo najviac fanúšikov.


"Atmosféra na trnavskom štadióne, či už sme tu hrali na klubovej úrovni alebo s reprezentáciou, bola vždy dobrá a štadión bol zaplnený. Aj v tejto dobe, ktorú prežívame s rôznymi obmedzeniami, budem rád, ak nielen na zápas so Sereďou, ale aj v nasledujúcich, príde čo najviac divákov. Želám si, aby za mužstvom stáli, pretože mužstvo ich potrebuje a podporu si podľa mňa aj zaslúži. Zatiaľ hralo dobre, bojovalo a potvrdilo to aj v Michalovciach, kde rozhodlo v nadstavenom čase. Verím, že fanúšikovia vytvoria atmosféru, ktorou vyburcujú hráčov k čo najlepšiemu výkonu a po stretnutí sa budeme môcť všetci spoločne tešiť z troch bodov," uzavrel.

 

Lístky už sú v predaji v sieti Maxiticket a budú sa dať zakúpiť aj priamo v pokladni na Športovej ulici dve hodiny pred zápasom.

 

Opäť budú mať voľný vstup na zápas organizované skupiny detí a deti s mamičkami.

 

 

Gašparík si sľubuje veľa od Škrtelových skúseností

Tréner Spartaka Michal Gašparík už potvrdil, že Martin Škrtel nastúpi proti Seredi v základnej zostave. 


"Martin dokáže svojimi skúsenosťami mužstvo podirigovať, prispieť k dobrej hernej organizácii na trávniku. V tréningu vidíme jeho obrovskú kvalitu, musím povedať, že som milo prekvapený, ako dobre vyzerá na ihrisku pohybovo, výkonnostne. Pomáha nám aj v kabíne, je profesionál, chalani sa môžu od neho len a len učiť," poznamenal Gašparík.


Otázne je, či sa bude proti Seredi držať systému 4-1-4-1, resp. 4-3-3, ktorý praktizoval doposiaľ, alebo prejde na hru s troma stopérmi, ktorú si už červeno-čierni v tejto sezóne vyskúšali.


Pravý bek Kristián Koštrna odohral v Pate svoj prvý súťažný duel po zranení, do duelu so Sereďou podľa slov trénera Gašparíka ešte v základnej zostave pre kondičné resty nenaskočí. 

 

Minutáž v zápase, ktorý bude Škrtelovým trnavským debutom, si však môže pripísať ako striedajúci hráč.


"Martin je veľká osobnosť slovenského futbalu, sme len radi, že prišiel do Trnavy. Môže pomôcť aj nám hráčom nielen po športovej ale i ľudskej stránke," poznamenal Koštrna.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama