Spartak zdolal Sereď, Škrtel v debute za Trnavu neprehral jediný osobný súboj

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.9.2021, 18.55, Ján Král

Trnavčania zvíťazili v otváracom stretnutí 8. kola Fortuna ligy nad Sereďou 2:0.

Spartak zdolal Sereď, Škrtel v debute za Trnavu neprehral jediný osobný súboj

Martin Škrtel (v bielom) debutoval v drese Spartaka. Foto: Peter Kollár

Zápas Spartaka Trnava so Sereďou sa začal minútou ticha za zosnulého trénera Justína Javoreka.

Premiéru v trnavskom drese absolvoval Martin Škrtel, nastúpil na poste pravého stopéra vo dvojici s čerstvo osemnásťročným Kóšom. Príznačne v 37. minúte zápasu (také číslo nosí dlhodobo na drese), ho privítali Ultras Spartaka skandovaním "Martin Škrtel vitaj v Trnave".

V stretnutí ukázal obrovskú kvalitu,  neprehral jediný súboj a andeli aj vďaka nemu Sereď v podstate do vážnych šancí nepustili.

Trnavčanom vyšiel vstup do zápasu, už v 7. minúte prenikol po ľavej strane Bamidele Yusuf, prihrávkou na päťku našiel nabiehajúceho Cabrala a ten zblízka otvoril skóre.

V 17. minúte napriahol spoza šestnástky Twardzik, Iliev vyrazil na roh.

Hostia vyslali prvú strelu na bránku v 19. minúte, Takáč si ale s volejom Hašu poradil.

Po polhodine hry popálil Takáčovi rukavice jedovkou z diaľky Karrica, trnavský brankár dokázal na dvakrát zažehnať nebezpečenstvo.

V závere polčasu pohrozil zo štandardky Gatarič, na zadnú žrď nabiehal Dias, ale loptu nestihol.

Po zmene strán začala aktívnejšie Trnava, tlačila sa dopredu a vytvárala si šance. Po faule na Škrtela z priameho kopu len tesne minul Bukata. Potom to z diaľky neúspešne vyskúšal Vlasko.

Do veľkej šance sa po rýchlej trnavskej kontre v 67. minúte dostal Ristovski, jeho zakončeniu ale zabránil v ceste do bránky do obetavým sklzom Hurtado, pri ktorom sa zranil.

Spartakovcom vyšiel brejk aj v 82. minúte, po Boatengovej prihrávke zlyhal v koncovke Cabral, zhruba zo sedem metrov trafil len do bočnej siete.

Strelecky neuspel po rohovom kope Procházku ani Kóša, ktorého vychytal Iliev.

Trnava sa dočkala v 87. minúte. Boateng zachytil zlú Hučkovu rozohrávku a svoje sólo z polovice ihriska doviedol do gólového finále, keď obišiel vybiehajúceho Ilieva a skóroval do prázdnej bránky - 2:0.

V závere ešte mohol prikrášliť trnavské víťazstvo Boateng, Iliev však svoje mužstvo podržal.

Fortuna liga - 8. kolo:
FC Spartak Trnava - ŠKF Sereď 2:0 (1:0)
Góly: 7. Cabral, 87. Boateng
ŽK: Twardzik, Bukata, Ristovski, Kóša, Savvidis - Hurtado, Ljubičič, Karrica, Haša
Rozhodovali: Ziemba - Somoláni, Vorel
Diváci: 3427
SPARTAK: Takáč - Procházka, Škrtel, Kóša (90. Tumma), Twardzik (90. Trajkovski) - Savvidis - Cabral (86. Jones), Bukata, Vlasko (76. Grič), Bamidele Yusuf - Ristovski (76. Boateng). Tréner: Gašparík.
SEREĎ: Iliev - Kadlec, Dias, Hurtado (76. Sanusi), Popovič - Ljubičič, Potoma (90+. Machuča) - Karrica (86. Kříž), Gatarič (76. Iglesias), Jureškin (46. Hučko) - Haša. Tréner: J. Jarábek.

Juraj Jarábek, tréner Serede: "Osobne som od zápasu očakával viac z oboch strán. Z našej strany zbabelý výkon dopredu, porazili sme sa dvoma gólmi pri našej výstavbe útoku. Urobili sme cez polčas zmeny, ale boli sme málo aktívni smerom dopredu. Brejky sme mali len v náznakoch, Karricovu nebezpečnú strelu. Trnava využila, čo sme jej ponúkli. Páčil sa mi Martin Škrtel, mal veľký comeback, uhral si to suverénne. Asi to ma najviac zaujalo v zápase."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Zápas sme mali od prvej do poslednej minúty pod kontrolou, pomohol nám úvodný gól. Hra sa postupne vyrovnala, ale do ničoho vážnejšieho sme súpera nepúšťali. Po zmene strán sme vedome chceli nechať Sereď viac hrať, aby sme si počkali na brejkové situácie, ktoré aj prichádzali, ale nezatvorili sme zápas skôr druhým gólom. Mohlo byť gólov aj viac, sme ale spokojní, že sme vzadu uhrali nulu, novozvolená obranná štvorka fungovala a dalo sa na ňu spoľahnúť. Martin Škrtel neprehral ani jeden súboj, skúsenosť a kvalita u neho jednoznačne je. Trochu nám v tréningovom procese vyskakovalo, že má iné systémové návyky, veľa sme robili na zostrihoch videí jeho bývalých zápasov. Snažili sme sa ukázať, ako riešime situácie my. Jeho kvalita je však obrovská. Filip Twardzik hral na pozícii ľavého beka, vyzeral tam veľmi dobre. Dozadu to bolo bez problémov, bolo vidno, že na ľavej strane dokáže dať aj myšlienku útoku."