Skvelý Spartak! Trnava vyhrala v Dunajskej Strede rozdielom triedy

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.9.2021, 19.02, Ján Král

Trnavskí futbalisti po veľmi dobrom výkone vyhrali na ihrisku Dunajskej Stredy suverénne 3:0, v tabuľke majú rovnaký počet bodov ako Slovan, no pre horšie skóre sú na druhom mieste.

Skvelý Spartak! Trnava vyhrala v Dunajskej Strede rozdielom triedy

Trnavská radosť v Dunajskej Strede. Foto: Lukáš Grinaj

Spartak mal do zápasu výborný vstup. Vo švrtej minúte potiahol loptu okolo šestnástky Ristovski, posunul ju Bukatovi, ten v páde prestrčil do pokutového územia Cabralovi, ktorý sa rýchlo zvrtol a umiestnenou strelou po zemi otvoril skóre - 0:1!

Po štvrťhodine hry vstúpil do zápasu videorozhodca, Fábry zahral v pokutovom území rukou, rozhodca Smolák však po vzhliadnutí záznamu moment ako penaltový neposúdil.

Domáci pohrozili v 26. minúte nepresnou strelou Fábryho a chvíľu na to po Davisovej akcii neprešla cez brániacich Trnavčanov strela Lamkel Zeho.

Vyzeralo to, že Dunajskostredčania sa začínajú dvíhať, opäť však udrel Spartak. Po ľavej strane unikol v 42. minúte Bamidele, ideálne naservíroval prihrávku do päťky, kde ju v sklze usmernil do siete Ristovski - 0:2.

DAC mohol reagovať Fábrym, jeho jedovka spoza šestnástky opäť ale nemala presný smer. V závere prvého polčasu zavreli Trnavčania domácich pri ich šestnástke, gól ale nestrelili.

Andeli hrali v prvom polčase zodpovedne v zadných radoch, disciplinovane a dôrazne. Navyše sa nebáli podnikať nebezpečné výpady.

V podobnom duchu pokračovali zverenci trénera Michala Gašparíka aj po zmene strán. Bamidele potiahol v 50. minúte akciu, vyslal Ristovskeho do zakončenia, hrotový útočník chcel obaľovať loptu na vzdialenejšiu žrď, zle ju však trafil a Jedlička nemal problém zasiahnuť.

Viac starostí mal domáci gólman o čosi neskôr, keď mu Cabralova rana vypadla a Ristovski zblízka tiesnený obrancom dorážal tesne vedľa.

Na opačnej strane narobil problémy Takáčovi po štandardke Fábryho hlavičkou Beskorovajnyj, loptu skrotil na dvakrát.
Po hodine hry stratil na šestnástke loptu Procházka, striedajúci Hahn napriahol k strele, skvelý zákrok ale predviedol Takáč.

V 66. minúte vyšla Trnave skvelá kontra, Bamideleho prihrávku na Cabrala nezachytil Beskorovajnyj, Brazílčan sa rútil sám na brankára, neulakomil sa na strelu, nahral nabiehajúcemu Ristovskemu a ten poslal loptu do odkrytej bránky.

Tretí direkt domácich úplne rozložil, spartakovci hrali jednoducho a otvárali sa im priestory na kontry. Jednu z nich zakončil ranou, ktorú Jedliča vyrazil len na roh, Grič.

Kontaktný gól mohol streliť striedajúci útočník DAC-u Krstovič, v koncovke ale zlyhal. Neuspel ani Schäfer.

Fortuna liga - 9. kolo:
DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 0:3 (0:2)
Góly: 4. Cabral, 42. a 66. Ristovski
ŽK: Zuberu, Schäfer - Bamidele, Grič
Rozhodovali: Smolák - Pozor, Jekkel
Diváci: 7030
DAC: Jedlička - Vera (59. Blackman), Muhamedbegovič, Beskorovajnyj (81. Malý), Davis - Dimun, Schäfer - Ciganiks (46. Hahn), A. Fábry (59. Verlinden), Lamkel Ze - Zuberu (59. Krstovič). Tréner: A. Németh.
SPARTAK: Takáč - Procházka (75. Čurma), Škrtel, Kóša, Twardzik - Savvidis (69. Vlasko) - Cabral (83. Iván), Grič, Bukata, Bamidele Yusuf (89. Jones) - Ristovski (69. Boateng). Tréner: Gašparík.

Antal Németh, tréner Dunajskej Stredy: „Po takomto zápase a po výsledku 0:3 sa nedá asi veľmi hodnotiť a trafiť sa do analýzy. Výsledok hovorí sám za seba. Neostáva mi nič iné, len sa ospravedlniť fanúšikom a chystať sa na zápas proti ViOn-u.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Dnes sme chceli byť chytrí, organizovaní, s dobrým prechodom do ofenzívy. Pomohol nám rýchly gól, potom sa už zápas odvíjal podľa našich plánov. Chalani podali veľmi dobré výkony, mali sme dobrú organizáciu hry a keď prišli góly, tak definitívne rozhodli zápas. Po treťom zásahu v sieti súpera už to bolo otvorené, škoda, že sme nedali ďalšie góly, ale pre nás je 3:0 veľmi pekný výsledok. Vážime si ho a sme spokojní.“