Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavské volejbalistky vstúpia do novej sezóny zápasom v Bratislave

ŠPORT - Volejbal | 2.10.2021, 07.00, prispievatelia

Hit UCM Trnava ide do novej sezóny s obmeneným kádrom a skromnými cieľmi.

Trnavské volejbalistky vstúpia do novej sezóny zápasom v Bratislave

Družstvo Hit UCM Trnava v sezóne 2021/22. Foto: Hit

reklama

 

V druhom kole extraligy žien vo volejbale sa predstavia volejbalistky Hit UCM Trnava na pôde nováčika VKP Bratislava. Zápas sa uskutoční v sobotu 2. októbra od 16:00 a bude vysielaný online streamom na internete.


Ide o prvý zápas zverenkýň hlavného trénera Rastislava Filípka v novej sezóne.

 

V prvom kole mali minulý týždeň privítať obhajcu titulu Sláviu Bratislava, ale zápas sa odložil pre povinnosti niektorých hráčok Slávie, ktoré reprezentovali Slovensko na Majstrovstvách sveta vo volejbale do 18 rokov v Mexiku.

REDNOD
reklama


Hit UCM Trnava v novej sezóne nemá veľké ciele. Po odchode viacerých kľúčových hráčok dostanú priestor mladé talenty.

 

Podľa slov hlavného trénera ide družstvo do sezóny skromnejšie, ale o to bojovnejšie. Postup medzi najlepšiu štvorku by bol veľkým úspechom, k čomu je potrebné ale ešte tím posilniť.

 

Do Trnavy sa vrátila univerzálka Zuzana Zámožíková, ktorá ešte ako slobodná Zuzana Šárniková pomohla k postupu družstva medzi elitu. Pre Hit UCM Trnava sa teraz začína už šiesta sezóna v extralige žien.


Posilami sú tiež smečiarka Lucia Poláčková, ktorá hosťuje z UKF Nitra a družstvo doplnila aj Češka Simona Červenáková, ktorá prišla študovať na Univerzitu Sv. Cyrila a Metoda v Trnave.


V extralige sa Trnavčanky v novej sezóne postupne okrem sobotného súpera stretnú s tímami Slávia Bratislava, UKF Nitra, VK Prešov, VK Brusno, VK Nové Mesto nad Váhom, COP Nitra a ŠVK Pezinok.

 

Po základnej časti príde na rad nadstavba rozdelená pre družstvá na 1. až 4. mieste a 5. až 9. mieste. Osem družstiev bude hrať play-off.

 

Volejbalový klub Hit Trnava prihlásilo do súťaží okrem extraligy žien aj 7 mládežníckych  družstiev. Ambíciu postúpiť do extraligy mužov má aj prvoligové mužské družstvo Hit TRUNI Trnava, ktoré svoje zápasy hrá na ZŠ s MŠ Atómová.


V roku 2021 oslavuje Hit Trnava 20. výročie založenia klubu. Trnavskému volejbalu sa zadarilo aj na funkcionárskej úrovni, keď na augustovej Konferencii členov Slovenskej volejbalovej federácii v Poprade bol popri novom prezidentovi SVF Marekovi Rojkovi zvolený do správnej rady Slovenskej volejbalovej federácii Trnavčan Pavol Mančák do funkcie pre legislatívno-právne otázky.

 

HIT UCM TRNAVA 2021 - 2022

nahrávačky: Tatiana Grófová, Sofia Sivičeková


smečiarky: Ivana Povrazníková, Veronika Jakábová, Simona Červeňáková (ČR), Lucia Poláčková, Martina Tomčíková, Petra Ritterová, Erika Turiaková


blokárky: Adriána Límová, Vanesa Sukovská, Simona Stieranková


univerzálky: Zuzana Zámožíková, Karin Sadloňová


liberá: Michaela Magulová, Alžbeta Pagáčová


tréner: Rastislav Filípek

 

asistenti: Peter Václavek, Adrián Červený


kondičný tréner: Radovan Erent

 

Príchody: Simona Červeňáková (ČR, Karlove Vary/ČR), Erika Turiaková (z mládeže), Alžbeta Pagáčová (VA Žilina), Karin Sadloňová (TJ Spartak Myjava), Lucia Poláčková (UKF Nitra), Simona Stieranková (VK Detva), Zuzana Zámožíková (po materskej dovolenke)


Odchody: Zuzana Konárová, Renáta Vojtechová (obe UKF Nitra), Lucia Behúnová (koniec kariéry), Nina Vasková, Sarah Sedlářová, Sarah Ondrejková

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama