Spartak vezie z Trenčína tri body, Trnavčania opäť neinkasovali

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.10.2021, 19.08, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka potvrdili víťaznú fazónu, v Trenčíne vyhrali 1:0 z penalty a držia na čele tabuľky. Za vedúcim Slovanom zaostávajú len o horšie skóre. Po reprezentačnej prestávke pritom súperov čaká v Trnave najslávnejšie slovenské derby, v ktorom pôjde o veľa.

Spartak vezie z Trenčína tri body, Trnavčania opäť neinkasovali

Ján Vlasko (v čiernom) zohral kľúčovú úlohu pri penaltovom momente. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Michal Gašparík mladší sa musel zaobísť bez zraneného defenzívneho záložníka Savvidisa. Do zostavy sa namiesto neho dostal Vlasko, Grékovu úlohu prevzal v strede poľa Bukata.

Brankár Trenčína Kukučka musel zasahovať už v 18. sekunde, keď loptu vybojoval Bamidele, no obrana s gólmanom domácich jeho prihrávku do päťky vyriešila.

V 11. minúte Procházkov priamy kop z rohu šestnástky v múre tečoval Jendrišek, lopta sa odrazila od tyče na čiaru, Škrtel však na loptu nedosiahol a nedokázal ju usmerniť do siete.

Spartak vytiahol na Trenčín vysoké napádanie, čo robilo domácim problémy. Do hry sa začali dostávať až po štvrťhodine hry a prvýkrát aj pohrozili nepresným pokusom Kmeťa z dvadsaťmetrovej vzdialenosti.

Už v 20. minúte musel pre zranenie odstúpiť pravý bek Procházka, ktorého nahradil Čurma. Neskôr hlásil savalové problémy Škrtel, skúsený stopér sa naštastie vrátil do hry.

S pribúdajúcimi minútami však hra upadla, v ofenzíve nedokázali mužstvá nič vymyslieť a hralo sa prevažne medzi šestnástkami.

Spartak hnala v Trenčíne dopredu početná skupina fanúšikov. Foto: Lukáš Grinaj

Druhý polčas otvorila kombinačná akcia Trnavy. Grič vysunul do šestnástky Bamideleho, ten našiel nabiehajúceho Twardzika, ktorého zakončenie vyrazil Kukučka na roh.

Krátko na to vybojoval loptu v šestnáste Vlasko, Pires v súboji zahral rukou a rozhodca po vzhliadnutí videozáznamu rozhodol, že sa bude kopať penalta. Loptu si postavil Twardzik a v 53. minúte rozjasal stovky fanúšikov Spartaka, ktorí merali cestu na štadión na Sihoti.

Po hodine hry skúšali šťastie Trnavčania spoza šestnástky. Ristovskeho strelu zblokovala obrana, Bamidele mieril nepresne.

Potom sa dlhšie nič zásadné nedialo, tréneri preskupili rady, Trnavčania posilnili defenzívu, domáci útok.

V záverečných minútach mal dobrú príležitosť Cabral, trafil len bočnú sieť, na opačnej strane Ikobova tečovaná jedovka letela nad.

V nadstavenom čase Takáč s prehľadom chytil Lavrinčíkovu strelu a andeli ustáli aj obrovskú šancu Trenčína v samom závere, keď Ghali posadil center na hlavu Ikobu, no ten netrafil cieľ.

Spartakovci neinkasovali ani v treťom zápase, v ktorom nastúpil v obrane Martin Škrtel a získali ďalšie tri body. Za celú sezónu dostali zatiaľ iba štyri góly.

Fortuna liga - 10. kolo:

AS Trenčín - Spartak Trnava 0:1 (0:0)
Góly: 53. Twardzik (pen)
ŽK: Azango - Vlasko
Diváci: 1590
Rozhodovali: Gemzický - Poláček, Bednár
TRENČÍN: Kukučka - Yem, Pires, Pirinen, Madu - Lavrinčeík - Kmeť (73. Tučný), Zubairu (83. Ibrahim), Kadák, Azango (83. Ghali) - Jendrišek (73. Ikoba). Tréner: Hlinka.
SPARTAK: Takáč - Procházka (20. Čurma), Škrtel, Kóša, Twardzik - Bukata - Cabral (90+. Iván), Grič, Vlasko (78. Tumma), Bamidele Yusuf - Ristovski. Tréner: Gašparík.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Sme veľmi radi, naša výhra je zaslúžená, v prvom polčase sme mali dve šance, v druhom jednu, napokon to rozhodla penalta po ruke. Teší ma, že v siedmom z desiatich zápasoch sme to uhrali vzadu na nulu. Funguje nám systém, držíme sa v tabuľke Slovana. Dobrá defenzíva nie je len o Martinovi Škrtelovi, nedostávali sme góly už predtým, ale tým, že prišiel, kvalita ešte stúpla."