Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnava sa vracia k myšlienke preferenčných pruhov pre autobusy

AKTUALITY - Trnava | 6.10.2021, 13.17, prispievatelia

Preferenčné pruhy pre mestské a prímestské autobusy by mali skrátiť ich jazdný čas od križovatky so železničnou stanicou po ulicu Zelený kríčok.

Trnava sa vracia k myšlienke preferenčných pruhov pre autobusy

Preferenčné pruhy by v budúcnosti mali pribudnúť po oboch stranách Hospodárskej ulice.  FOTO: Pavol Machovič

ZF
reklama

 

Mesto Trnava hľadá vo verejnom obstarávaní projektanta preferenčných pruhov pre autobusy na Hospodárskej ulici.

 

Radnica očakáva vypracovanie projektovej dokumentácie, ktorá bude riešiť komplexnú zmenu profilu ulice s prioritou výstavby bus pruhov. Tie by v prípade výstavby mali zefektívniť verejnú dopravu a skrátiť jazdný čas autobusov.

 

Dokumentácia má byť vypracovaná tak, aby bolo možné vybudovať preferenčný pruh samostatne na každej strane ulice. Predpokladaná hodnota projektovej dokumentácie bola vyrátaná na 145-tisíc eur.

Arboria
reklama

 

Mesto Trnava má už päť rokov k dispozícii overovaciu štúdiu na vytvorenie preferenčných pruhov na mimoriadne frekventovanej Hospodárskej ulici, od križovatky pri železničnej stanici, až po ulicu Zelený kríčok. Štúdia predpokladá v budúcnosti takéto riešenie aj na Rybníkovej ulici.

 

Myšlienka vyhradenia jazdných pásov pre mestské a prímestské autobusy, vozidlá s právom prednostnej jazdy a prípadne taxíky nie je v Trnave nová. Radnica mala už v roku 2010 k dispozícii dopravno-inžiniersku štúdiu, ktorá mala byť podkladom pre určité úpravy na ceste.

 

Trnava si v tomto roku objednala aj dopravnú štúdiu k možnému zvýšeniu kapacity Dohnányho ulice, ktorá nadväzuje na Hospodársku ulicu.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama