Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnava získala na oceňovaní CE ZA AR 2021 cenu Patrón architektúry

AKTUALITY - Trnava | 8.10.2021, 07.59, prispievatelia

S Trnavou je spojená aj cena za najlepšie riešenie interiéru, získali ju autori odvážneho riešenia bytu hercov Silvie Soldanovej a Braňa Mosného.

Trnava získala na oceňovaní CE ZA AR 2021 cenu Patrón architektúry

Medzinárodná odborná porota ocenila odvážne riešenie bytu v starom bytovom dome v Trnave. Foto: CEZAAR/Matej Hakár

ZF
reklama

 

 

Mesto Trnava získalo v 20. ročníku udeľovania cien za architektúru CE ZA AR špeciálnu cenu Patrón architektúry. Predstavenstvo Slovenskej komory architektov ju samospráve udelilo za organizovanie architektonických súťaží pri verejných investíciách.

 

Ocenenie vo štvrtok na galavečeri v bratislavskej Starej tržnici prevzal primátor Peter Bročka a zamestnanci mestského úradu.

 

„Je pre mňa veľká česť, že aj odborná verejnosť si všimla, že veci sa dajú aj tam dolu robiť trochu iným spôsobom, trochu lepšie. Mám taký jeden sen, že prostredníctvom verejných súťaží a prostredníctvom participácie začne pracovať aj náš štát,“ povedal na pódiu primátor Bročka.

Arboria
reklama

 

S Trnavou je spojená aj cena CE ZA AR v kategórii Interiér, ktorú získal ateliér Kilo/Honč. Aj keď ateliér má sídlo v Bratislave, prestížnu cenu získal za návrh rekonštrukcie bytu 1903 vo vyše storočnom dome v Trnave.

 

Riešenie interiéru Richardovi Kilovi a Matejovi Hončovi zverila mladá herecká dvojica Silvia Soldanová a Braňo Mosný.

 

Medzinárodná odborná porota konštatovala, že vysoká hodnota riešenia bytu spočíva v jeho odvážnom, priam experimentálnom dispozičnom riešení.

 

(lč)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama