Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Polopodzemné kontajnery pribudnú v Trnave na Saleziánskej, Veternej a Poštovej

AKTUALITY - Trnava | 8.10.2021, 13.27, prispievatelia

Trnava mala pôvodne v rozpočte na tieto účely vyčlenených 560-tisíc eur, pri jeho najnovšej aktualizácii poslanci čiastku na polopodzemné kontajnery navýšili až na 800-tisíc eur.

Polopodzemné kontajnery pribudnú v Trnave na Saleziánskej, Veternej a Poštovej

Po Prednádraží pôjdu investície teraz na opačný koniec mesta. Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

ZF
reklama

 

Mesto Trnava pokračuje vo výmene klasických 1 100 litrových kontajnerov na zmesový a triedený komunálny odpad za kontajnery čiastočne zapustené do zeme.

 

V tomto roku už samospráva investovala viac ako pol milióna eur do polopodzemných kontajnerov na sídlisku Prednádražie, aktuálne hľadá vo verejnom obstarávaní dodávateľa takýchto kontajnerov na deväť stanovíšť na Saleziánskej, Poštovej, Veternej a Rovnej ulici na opačnom konci mesta.

 

Predpokladaná hodnota zákazky je vyrátaná na 203-tisíc eur.

Arboria
reklama

 

Trnava v rokoch 2018 – 2020 investovala do polopodzemných kontajnerov už 950-tisíc eur. V rozpočte na tento rok mala na tieto účely pôvodne vyčlenených 560-tisíc eur, pri jeho najnovšej aktualizácii poslanci čiastku navýšili až na 800-tisíc eur.

 

Výhodou kontajnerov zapustených do zeme je v prvom rade krajší vzhľad, eliminácia zápachu, výskytu hlodavcov, ale aj neželaných vyberačov kontajnerov a tiež niekoľkonásobne vyššia kapacita v porovnaní s bežnými.

 

Trnava začala nahrádzať polopodzemnými tradičné kontajnery na odpad skúšobne už pred piatimi rokmi. Prvé takéto stanovištia boli umiestnené na sídlisku Linčianska a na Družbe.

 

Momentálne je v meste rozmiestnených zhruba 80 stanovíšť s kontajnermi zapustenými do zeme. Sú na nich stovky kontajnerov, najčastejšie s objemom päť metrov kubických a tri metre kubické.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama