Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Obnova Štefánikovej ulice sa do rozpočtu Trnavy na rok 2022 nedostane

AKTUALITY - Trnava | 10.10.2021, 13.50, prispievatelia

Prednosť dostanú investičné akcie, ktoré už majú stavebné povolenie alebo sú blízko k jeho získaniu, čo nie je prípad Štefánikovej ulice.

Obnova Štefánikovej ulice sa do rozpočtu Trnavy na rok 2022 nedostane

Štefánikova ulica. Foto: MsÚ Trnava

ZF
reklama

 

Rekonštrukcia Štefánikovej ulice v Trnave nebude zaradená do rozpočtu mesta na rok 2022. V praxi to teda znamená, že v tomto volebnom období sa s jej obnovou nezačne.

 

Do rozpočtu na budúci rok pôjdu podľa primátora Petra Bročku len tie investičné akcie, ktoré sú pripravené na realizáciu alebo sú blízko k získaniu stavebného povolenia, čo nie je prípad tejto ulice.

 

V otázke Štefánikovej je cesta k získaniu stavebného povolenia ešte dlhá.

Arboria
reklama

 

Mesto Trnava vyhlásilo v júli tohto roku architektonickú súťaž o najlepší návrh riešenia Štefánikovej ulice, ktorá je súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie.

 

Návrhy do súťaže bolo možné predkladať do piatku 8. októbra, výsledky súťaže budú známe do polovice novembra.

 

Potom začne podľa primátora Bročku s víťazom súťaže rokovanie o podmienkach vypracovania projektovej dokumentácie, čo môže trvať aj do februára budúceho roku.

 

V prípade dohody začne víťaz s prípravou projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie, následne s prípravou realizačného projektu.

 

Bročka odhaduje, že stavebné povolenie bude mať radnica k dispozícii najskôr koncom budúceho roku. V takomto prípade je podľa neho zbytočné viazať v rozpočte značnú čiastku peňazí na akciu, ktorá sa z objektívnych dôvodov v tom roku aj tak robiť nebude.

 

Z podkladov pre architektonickú súťaž vyplynulo, že obnovená Štefánikova ulica by mala slúžiť viac chodcom ako motoristom.

 

Ráta sa tu s výmenou inžinierskych sieti, výmenou povrchov, novými vegetačnými úpravami, prezentáciou zaniknutej tzv. Hornej brany s predbráním a priľahlým úsekom mestského opevnenia.

 

Odstránené bude aj terajšie stromoradie, ktoré bude nahradené novými stromami.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama