Futbal, 6. liga: Bučany porazili Majcichov, Voderady vyprášili Kátlovce

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.10.2021, 17.52, Ján Král

Bučany v šlágri 11. kola šiestej ligy zdolali Majcichov 2:0. Lídra tabuľky pokorili gólmi Habes a Zázik a znížili tak stratu na vedúci celok tabuľky na dva body. Bučanom patrí štvrtá pozícia, čo len dokumentuje vyrovnanosť súťaže.

Útočník Červeníka Michal Babic strelil hetrik. Archívne foto: Ján Král

Na druhé miesto sa už vyhupol Červeník. Zverenci hrajúceho trénera Petra Vargu porazili Zavar vysoko 6:1. Hetrik strelil kanonier Michal Babic, ktorý je s nástrelom 22 gólov na druhom mieste v tabuľke strelcov za Maduničanom Matejom Slovákom.

Ten skóroval proti Križovanom dvakrát a výrazne tak prispel k výhre Maduníc 4:0. Na konte má už 25 presných zásahov.

Siladice bodovali naplno proti Bielemu Kostolu, súperovi naložili 6:1, pričom tri záverečné góly strelili po 85. minúte. Rozdiel v skóre mohol byť aj vyšší, lenže Martin Vido nepremenil v úvode druhého polčasu penaltu.

Zelenču sa podaril obrat v Horných Orešanoch, kde prehrával od tretej minúty po góle Andreja Mekkého. Lenže po obrátke Juraj Dovičič potvrdil skvelú streleckú fazónu a dvoma gólmi zariadil víťazstvo hostí 2:1.

Divoký zápas sa hral v Drahovciach. Pečeňady viedli, v druhom polčase ale za jedenásť minút dostali štyri góly a vyzeralo to s nimi zle-nedobre. Lenže, dokázali vstať z popola, v 89. minúte dokonca vyrovnali, úplné posledné slovo si však v 90. minúte zobral Drahovčan Tomáš Onder a strhol víťazstvo na stranu domácich. Drahovce zdolali Pečeňady 5:4.

Leopoldov si vypracoval v Krakovanoch trojgólový náskok a stačil mu na výhru, hoci domáci v závere korigovali. Po výsledku 2:3 však berú hostia všetky body.

Kátlovce mali v predošlých zápasoch dobrú formu, vo Voderadoch však totálne vybuchli. Domáci ich zostrelili 8:0, hetrikmi sa blysli Martin Dubovský a Ondrej Hraška.

6. liga - 11.kolo:

Bučany – Majcichov 2:0 (0:0)
Góly: 69. Habes, 78. Zázik
BUČANY: Bránsky – Mračník, Cíferský, Malich, Maruna, Sedlák, Fančovič, Jančovič, Babjak, Nemček, Habes (Zázik, Krška, Loti)
MAJCICHOV: Orichel – Zubčák, Fogel, Štrbo, Morvay, Neštický, Marek, Bunček, Koricina, Gerši, Bartoš (Oboril, Timona, Hegyi, Škultéty)

Voderady – Kátlovce 8:0 (4:0)
Góly: 8., 37. a 40. M. Dubovský, 15., 47. a 86. Hraška, 65. Zelenský, 87. Majka
VODERADY: Popovič – Gajarský, M. Bachratý, L. Dubovský, Živický, Hraška, Lacuška, Zelenský, Katona, Plavucha, M. Dubovský (P. Páleník, Majka, Fatranský, Valentín, S. Páleník)
KÁTLOVCE: Banič – R. Hlavatovič, M. Sliva, Kobetič, Vyskoč, D. Sliva, Mačica, Vyhlidal, Burčiar, Bohunický, M. Hlavatovič (Ušák, Kadlečík)

Červeník – Zavar 6:1 (3:1)
Góly: 11, 30. a 87. Babic, 45. Nemec, 46. Gábriš, 64. Nemec – 39. Lukáč
ČERVENÍK: Kubatka – M. Ješko, Hecht, Jarábek, Štefunko, P. Vančo, Nemec, Andrássy, Kopún, J. Gábriš, Babic (Gažo, Varga)
ZAVAR: Žitník – Stojkov, Táčovský, Hrubý, Bednár, Krištof, Švikruha, Cvičela, Krajčovič, Chlebík (Csáky, Fišera, Ťažký, Veigl)

Drahovce – Pečeňady 5:4 (0:1)
Góly: 47., 54. a 56. Rusnák, 49. Marušic, 90. T. Onder – 19. a 58. Blanárik, 70. a 89. Režnák
DRAHOVCE: Stanko – Šerjeník, Valla, Németh, Marek Horúcka, Zajac, Rusnák, Marušic, T. Onder, Kosa, Poláčik (M. Gabriš, M. Vančo, Moravčík)
PEČEŇADY: Svitek – Jankovič, E. Horváth, Mészáros, Liška, Turanský, Moravanský, Volek, Blanárik, Antal, Jamrich (Režnák, Vidlička, Slovák, Aršič)

Madunice – Križovany 4:0 (3:0)
Góly: 3. a 44. Slovák (druhý z pen), 42. Mráz, 70. Kollár
MADUNICE: Lacheta – Žuffa, Strecký, Belica, Bachňák, Dzuro, Hargaš, Kollár, Slovák, Mráz, Herceg (Polák, Kolarik, Bojaj, Nitriansky, Hlaváč)
KRIŽOVANY: Homola – Novanský, Sedlák, R. Šuran, Šiška, Hrnčiar, Dano, Kapitán, Záhumenský, Šulc, Haršányi (Viselka, Vrábel, Hutta)

Horné Orešany – Zeleneč 1:2 (1:0)
Góly: 3. A. Mekký – 51. a 74. Dovičič
HOR. OREŠANY: Pekarovič – Ružička, Malacký, Drozda, Ďuga, Rajt, Blažo, A. Mekký, M. Mekký, Malý, Meško (Lenghart, Polakovič)
ZELENEČ: Gottstein – Bukovec, Kocian, Bartovič, M. Karol, Holec, Bánovec, Susko, Belko, V. Formanko, Dovičič (Selecký, Trubač, Bogner, Tibenský)

Siladice - Biely Kostol 6:1 (1:0)
Góly: 12. a 74. Ertl, 55. vlastný Stacho, 85. Sekereš, 90. Jakubec, 90. D. Bališ – 60. Malina
SILADICE: Broš – Kadlec, Vido, Mesároš, Rau, Sejfič, Sekereš, B. Bališ, Ertl, Javor, Bango (D. Bališ, Jakubec, M. Lančarič)
B. KOSTOL: Kuzma – Backa, Ľ. Adámek, Hlúch, Kopčan, A. Adámek, Čmehýl, Malina, Stacho, D. Semanko, Gažovič (Kmošena, Mrva, Samák, Kissimonyi)

Krakovany – Leopoldov 2:3 (0:0)
Góly: 76. vlastný Lukáčik, 90. Uváček – 50. a 56. Adamík, 71. Pobjecký
KRAKOVANY: Mihálik – A. Holán, Grivalský, Valo, Machač, Orviský, O. Holán, Šurin, Klein, Spál, Uváček (Kubík, Andrísek, Frankovič, Mitošinka)
LEOPOLDOV: Žemla – Gatci, Piovarči, M. Holan, Kavuliak, Pobjecký, Adamík, Chmúra, Lukáčik, Krajčovič, Binazet

voľno: Cífer