Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Trnave vysadia do konca roka 700 stromov, pribudnú aj v Štrkoch

AKTUALITY - Trnava | 11.10.2021, 11.39, prispievatelia

Mesto Trnava prostredníctvom verejného obstarávania kúpi 90 stromov aj pre súkromné pozemky a záhrady. Trnavčania ich dostanú zadarmo v rámci akcie Strom do domu.

V Trnave vysadia do konca roka 700 stromov, pribudnú aj v Štrkoch

Ilustračné foto: Pavol Machovič

ZF
reklama

 

Mesto Trnava hľadá vo verejnom obstarávaní dodávateľa takmer 700 stromov určených na jesennú výsadbu s predpokladanou cenou 145-tisíc eur.

 

Stromy sú určené do viacerých lokalít v meste, časť skončí aj v súkromných záhradách. Trnava chce mať nové stromy k dispozícii do 20. novembra.

 

Najviac, až 237 stromov, má ísť do lokality Medziháj k plánovanému cyklochodníku Parná. Dominovať tu bude javor horský, doplnia ho čerešne vtáčie a lipy.

Arboria
reklama

 

Časť stromov pôjde do územia Štrky, kde si samospráva prenajala dvanásť hektárov pozemkov pre parkovú úpravu. V tomto roku tam bude vysadených 226 dubov, javorov, ale aj jedlých gaštanov a ďalších druhov drevín.

 

Bude to len začiatok, v budúcnosti je tam podľa Jarmily Garaiovej z Mestského úradu v Trnave naplánovaná výsadba približne 4 000 stromov. Tie budú rozmiestnené v troch hustejších a troch viac lúčnych sekciách.

 

Nové stromy budú v jesenných mesiacoch vysadené aj v Beethovenovom parku, na Rybníkovej ulici, ale nahradené budú aj tie, ktoré vyschli, ako napríklad pri cyklochodníku na Spartakovskej ulici.

 

Mesto Trnava v tomto roku ponúklo stromy aj pre záhrady a súkromné pozemky Trnavčanov v rámci akcie Strom do domu.

 

Radnica teraz obstaráva 90 stromov pre tých, ktorí o akciu prejavili záujem. V rámci mesta tak pribudnú javory, muchovníky, jasene, moruše, ale aj dve oskoruše a jedna už takmer zabudnutá dula obecná.

 

Trnavčania dostanú tieto stromy zadarmo, na svojom pozemku budú musieť pripraviť jamu na výsadbu, dovoz dreviny, samotnú výsadbu a prípadné ďalšie práce zabezpečí mesto.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama