Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V prvom trnavskom re-use centre našlo nového majiteľa už 5000 použitých vecí

AKTUALITY - Trnava | 13.10.2021, 13.03, prispievatelia

Re-use centrum otvorili pred tromi mesiacmi, jeho cieľom je dávať druhú šancu použitým predmetom, predchádzať vzniku odpadu, šetriť životné prostredie a podporovať cirkulárnu ekonomiku.

V prvom trnavskom re-use centre našlo nového majiteľa už 5000 použitých vecí

V ponuke re-use centra je najširšia ponuka rôznych predmetov do domácnosti. FOTO: pm

ZF
reklama

 

Počas prvých troch mesiacov fungovania re-use centra v Trnave si nový domov našlo už 5 000 použitých vecí. Informovala o tom spoločnosť FCC, ktorá prvý sklad použitých predmetov v Trnave s názvom Back2Life vybudovala.

 

Vznikol na mieste bývalého zberného dvora na Ulici Jána Bottu, jeho súčasťou je aj internetová stránka, z ktorej si môžu záujemcovia prinesené veci vyberať a rezervovať z pohodlia domova.

 

„Pri otvorení centra sme všetci verili, že bude úspešné, no skutočnosť prekonala naše očakávania. Odovzdaním nepotrebných vecí do centra ich vraciame späť do obehu, a tým zároveň predlžujeme ich životnosť. Pomáhame tak predchádzať vzniku odpadu, šetríme životné prostredie a podporujeme cirkulárnu ekonomiku," povedala Zuzana Krenyitzká, manažérka komunikácie spoločnosti FCC.

Arboria
reklama

 

Cieľom podľa nej v tomto prípade nie je zisk, výťažok bude využitý pri realizácii rôznych komunitných projektov.

 

Zamestnankyne od začiatku nahrali do systému e-shopu takmer 7 000 položiek, záujemcovia si kúpili 5 000 predmetov.

 

Ceny sú v tomto prípade skôr symbolické, pohybujú sa od 50 centov do osem eur. Najširšia ponuka vecí je v kategórii produktov určených pre domácnosť.

 

Ľudia môžu do re-use centra priniesť predmety, ktoré už nevyužívajú, ale sú ešte dobré, funkčné, nepoškodené a čisté, a darovať ich centru.

 

Môžu to byť kuchynské potreby, zariadenie a vybavenie domácností, ručné náradie, športové potreby, hračky, knihy, CD, platne, obrazy, sochy, umelecké predmety, hudobné nástroje, detské kočíky, autosedačky, postieľky, ale aj kabelky, kufre, tašky a iné veci, ktoré môžu ešte niekomu poslúžiť.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama