Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na festival Učiaca sa Trnava prídu besedovať aj Daniel Hevier či Vladimír Šnídl

AKTUALITY - Trnava | 14.10.2021, 15.46, prispievatelia

Festival ponúkne diskusie či workshopy s množstvom inšpiratívnych osobností.

Na festival Učiaca sa Trnava prídu besedovať aj Daniel Hevier či Vladimír Šnídl

 

    
Festival Učiaca sa Trnava sa na jeden deň stane miestom plným inšpiratívnych osobností predovšetkým z oblasti vzdelávania  a kultúry.

ZF
reklama

 

Podujatie sa uskutoční na rôznych miestach v centre Trnavy a je určené pre každého, kto má aktívny záujem o témy učenia (sa) a chce byť človekom, ktorému záleží na sebarozvoji. 


Propagovať organizácie, ktorým na vzdelávaní skutočne záleží, má v dynamicky sa  rozvíjajúcom svete v 21. storočí mimoriadny význam.

 

Učenie (sa) je zmenou predchádzajúcej  skúsenosti, a tak je dôležité byť otvorený kreatívnemu mysleniu a novým podnetom.

Arboria
reklama

 

Práve  preto vznikol festival Učiaca sa Trnava, ktorý je určený pre všetky vekové kategórie ľudí, ktorí  sa chcú vzdelávať alebo pre ktorých vzdelávanie iných je celoživotnou ambíciou.

 
Workshopy, prednášky, vystúpenia odborníkov, ale aj zaujímavé diskusie, to všetko čaká na návštevníkov podujatia v Trnave na Nádvorí, v Malom Berlíne, v Divadle Jána Palárika, ale aj na iných miestach v rámci mesta. 


Otvorenie festivalu bude 22. októbra o 9.00 na Nádvorí, kde zároveň predpoludním pripravia zážitkový program pre žiakov základných škôl, ale aj aktivity vybraných organizácií.  

 

V divadle nájdu záujemcovia dva bloky motivačného programu pre stredoškolákov, v ktorých  predstavia spolu šesť mladých úspešných Trnavčanov. Popoludní sú pripravené  workshopy, ktoré povedie okrem iných aj Daniel Hevier.

 

"Ten prezradí, ako sa nemusíte  učiť, a aj napriek tomu budete úspešní v škole. Hoaxom a konšpiráciám sa bude venovať Vlado Šnídl z Denníka N. Ak vás skôr zaujíma ako začať žiť udržateľne a vytrvať, zúčastnite sa  na workshope, ktorý pre vás chystá Baterkáreň – prvé reuse centrum na Slovensku. Vo večerných  hodinách si môžete prísť vypočuť prednášky TEDA – #trnavská_veda z oblasti psychológie s  J. Blahovou, či vesmíru a prírody so S. Kováčikom (Vedátor)," uvádzajú organizátori festivalu.


Záver bude  venovaný panelovej diskusii, v ktorej moderátorka Andrea Šprochová privíta hostí z oblasti  vzdelávania, kultúry či voľného času.

 

Na jednotlivé podujatia sa dá registrovať od na www.uciacasatrnava.sk, kde záujemcovia zároveň nájdu aj podrobnejšie informácie a ďalší  bohatý program udalosti. 


Organizátorom festivalu Učiaca sa Trnava je OZ Lifestarter, Trnavský  samosprávny kraj a Mesto Trnava.

 

Hlavným partnerom je spoločnosť GEFCO a množstvo ďalších  podporovateľov, ktorí pomôžu vytvoriť podnetné prostredie pre tých, ktorým vzdelávanie  a osobný rozvoj nie sú ľahostajné.
 

(TS, red)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama