Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Od začiatku roka zaznamenali v Trnave viac ako milión cyklistov, najviac na Rybníkovej

AKTUALITY - Trnava | 14.10.2021, 16.53, prispievatelia

V Trnave funguje deväť zariadení, ktoré dokážu rátať prejazdy cyklistov.

Od začiatku roka zaznamenali v Trnave viac ako milión cyklistov, najviac na Rybníkovej

 Cyklocestička na Hlbokej je tiež vybavená zariadením, ktoré zanamenáva cyklistov. Ilustračné foto: Pavol Machovič

ZF
reklama

 

Sčítače cyklistov v Trnave zaznamenali od začiatku tohto roku na deviatich miestach viac ako milión cyklistov. Informoval o tom primátor Peter Bročka s dodatkom, že ide o fantastické číslo.

 

Najviac, 225-tisíc, ich prešlo cyklocestičkou na Rybníkovej ulici, po približne 140-tisíc cyklistov evidovali cyklosčítače na Námestí SNP a Špačinskej ulici, viac ako 130-tisíc na Ulici T. Vansovej.

 

Ďalšie zariadenia na rátanie cyklistov sú na Študentskej, Hlbokej, Spartakovskej a Bučianskej ulici a v Bernolákovom sade.

Arboria
reklama

 

Mesto Trnava dlhodobo investuje do budovania cyklistickej infraštruktúry, momentálne prebiehajú práce na cyklochodníku na Veternej ulici a Ulici Pri kalvárii.

 

Ďalšie majú pribudnúť na Piešťanskej ulici, na Hajdóczyho ulici, medzi Zelenečskou ulicou a centrom mesta, na Bottovej a Moyzesovej ulici a na okraji Horného rybníka medzi Trnavou a Bielym Kostolom.

 

Trnava sa v týchto prípadoch uchádza o nenávratné finančné príspevky z výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Ich výstavba bude aktuálna len v prípade získania nenávratných finančných príspevkov z eurofondov.

 

Okrem vnútromestských trás avizuje Bročka tiež prípravu napojenia na okolité dediny, koncept bezpečnejších križovaní cyklochodníkov s cestami a chodníkmi, vybavenie škôl stojanmi na bicykle a vzdelávacie kampane.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama