Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Dymovnice odpálili slovanisti v sektore sami, nehodili ich spartakovci

ŠPORT - Futbal - Spartak | 19.10.2021, 17.41, Ján Král

Slovanisti vylomili mreže a dostali sa na horné poschodie sektora.

VIDEO: Dymovnice odpálili slovanisti v sektore sami, nehodili ich spartakovci

Momenty krátko pred hromadnou bitkou chuligánov na ihrisku. Foto: Spartaka Trnava

3XP iontové nápoje
reklama

 

Spartak má k dispozícii kamerový záznam, ktorý vyvracia tvrdenia bratislavského Slovana o tom, že nad sektorom hostí boli desiatky fanúšikov Trnavy.

 

Podľa belasých ich malo byť zhruba 20 až 30 a do sektora mali podľa mediálneho vyjadrenia Slovana vhodiť dymovnice, ďalšiu pyrotechniku a kamene. Videozáznam však ukazuje, že to nie je pravda.


Na streche zopár jednotlivcov vyvesilo transparent "Vždy nad vami!!!". Z týchto miest ale do sektoru žiadne predmety neleteli, navyše, aj podľa videa zapálili červenú a čiernu dymovnicu priamo slovanisti vo svojom kotli.

reklama


"Pri svojej snahe získať tri body za zeleným stolom a nie na ihrisku sa Slovan dokonca neštíti ani vedome klamať. Podľa tvrdení ich zástupcov sa dostali fanúšikovia Spartaka do sektora hostí nad slovanistov a dokonca sa to snažia dokázať fotografiou, z ktorej je zrejmé, že sú to fanúšikovia Slovana. Na tieto miesta sa totiž dá dostať iba zo sektora hostí. Práve oni vylámali mreže, ktoré obe poschodia oddeľujú, čo vieme jednoducho dokázať aj kamerovým záznamom," píše vo svojom stanovisku Spartak.


Táto skupina prebehla na horné poschodie, kde zrejme hľadali prípadných Trnavčanov, no nenašli. Na to už reagovala bezpečnostná služba, ktorá vyslala na poschodie spred tribúny časť svojho personálu.

 

 


"Sme pobúrení tým, ako sa snaží futbalový klub Slovan Bratislava zneužiť udalosti, ktoré sa stali počas nášho vzájomného zápasu v nedeľu. Od začiatku to boli práve predstavitelia Slovana, ktorí s neprimeraným dôrazom naliehali na hlavného rozhodcu, aby zápas predčasne ukončil, hoci na štadióne bol po vyprataní sektora hostí poriadok a mohlo sa hrať," uvádza Spartak v stanovisku.


Po Trnave sa šíria šumy, podľa ktorých už pred úvodným hvizdom rozhodcu kolovali indície, že duel sa nedohrá. 


Chuligáni oboch táborov mali podľa jednej verzie údajne dohodnutú bitku ešte pred stretnutím mimo štadióna, ktorá sa napokon neuskutočnila. 

 

Konflikt prepukol napokon priamo na hracej ploche počas zápasu.

 

"My sme si priznali isté pochybenie pri organizácii zápasu, ale je pre nás absolútne nepochopiteľné, že Slovan ani len nedokázal odsúdiť nepríčetné správanie svojich fanúšikov. Namiesto toho vyslal signál, že s ním súhlasí a dal im najavo, že sa to môže v budúcnosti zopakovať."

 

Vylomená mreža v sektore hostí, kadiaľ sa slovanisti dostali na poschodie.

 

Stopa po dymovnici.

 


Spartak tiež vytýka Slovanu, že sa snaží ovplyvňovať verejnú mienku v snahe vynútiť si kontumáciu.

 

Veľkú nevôľu v trnavskom tábore vyvolala diskusná relácia v televízii TA3 v pondelok večer, ktorú červeno-čierni označili za "úplné dno".


"Spôsob, akým bola vedená moderátorom Petrom Bielikom, je minimálne neetický. Našťastie, zrejme pre krátkosť času sa produkcii nepodarilo zohnať dostatočne submisívnych diskutérov, ktorým aspoň čiastočne slúži ku cti, že sa nenechali vmanipulovať do polohy inkvizítorov, kam ich od úvodných minút tlačil moderátor. Vrcholom bolo pošpinenie mena nášho hráča Martina Škrtela a snaha spojiť ho priamo s vyčíňaním fanúšikov na ihrisku. Martin Škrtel je jednou z legiend slovenského futbalu a Spartak Trnava za ním stojí. Je rešpektovanou osobnosťou nielen v rámci Slovenska, ale aj v zahraničí. Je neprípustné, aby bol štvornásobný najlepší futbalista Slovenska a viac ako stonásobný reprezentant kýmkoľvek obviňovaný bez najmenších dôkazov. Takýto hráč si mohol užívať zaslúžený futbalový dôchodok a namiesto toho sa vrátil hrať slovenskú Fortuna ligu, čím bez sporu zvyšuje jej kredit. Rozhodne si nezaslúži, aby ho určité médiá či dokonca časť verejnosti akokoľvek spájali s tým, čo sa dialo medzi fanúšikmi."

 

Škody na sektore hostí po odchode slovanistov zosumarizovala City Arena na viac ako 15600 eur.

 


Spartak zároveň upriamil pozornosť na duel spred dvoch rokov, keď prišlo k napadnutiu vtedajšieho hráča Trnavy Bogdana Mitreu fanúšikom Slovana priamo cez zápas. 


"Nie je tajomstvom, že televízia TA3 a Slovan majú rovnakého vlastníka a v tomto kontexte preto neprekvapí, že sa neponáhľala pranierovať a kontumovať zápas Slovan – Trnava spred dvoch rokov, v ktorom bol priamo na ploche inzultovaný vtedajší kapitán Spartaka Trnava Bogdan Mitrea. Len pripomíname, že zápas sa nielen dohral, ale nemal žiadne športové dôsledky pre usporiadateľa. Napriek týmto skutočnostiam veríme, že nestranní diváci si urobia vlastný názor a kompetentní budú posudzovať neodškriepiteľné fakty, namiesto žlčových mediálnych výstupov a o osude zápasu sa rozhodne spravodlivo," dodáva Spartak vo vyhlásení.


O budúcnosti nedeľného derby má po športovej stránke rozhodnúť mimoriadne prezídium Únie ligových klubov, ktoré sa uskutoční v stredu 20. októbra.

 

Ďalšie prípadné sankcie vynesie Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu. Jej verdikt však zrejme tento týždeň ešte nepadne.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama