Spartak opäť neinkasoval, na ihrisku Pohronia získal tri body

ŠPORT - Futbal - Spartak | 23.10.2021, 20.02, Ján Král

Trnavčania v prvom polčase aktívnou hrou strelili dva góly a po zmene strán si víťazný výsledok 2:0 taktickou hrou postrážili.

Trnavská radosť po góle. Foto: Lukáš Grinaj

Pri absenciách zranených Koštrnu, Procházku a Twardzika pozmenil tréner Spartaka Michal Gašparík rozostavenie a andeli začali na ihrisku Pohronia v systéme 3-5-2.

Úvodná desaťminútovka bola o boji medzi šestnástkami. Spartak skóroval z prvej väčšej šance zápasu. Center Cabrala z prave strany si prebral v šestnástke Boateng a po jeho strele po zemi Trnava išla už v 13. minúte do vedenia - 1:0.

Po polhodine viedli andeli už dvojgólovým rozdielom. Bukatov roh sa odrazil ku Gričovi, ktorý v páde vrátil loptu na päťku, kde pohotovo zareagoval Ristovski a prvým dotykom poslal loptu do siete.

V 40. minúte spartakovci prešli bleskovo do rýchleho protiútoku po dlhom pasom, Ristovski si vytvoril na šestnástke streleckú pozíciu a Hrdlička musel ísť do ostrého zákroku.

Zakrátko Savvidis vyslal do šestnástky dlhým pasom Griča, ten z prvej napálil loptu do päťky, kde nabiehal Bamidele, no Nigérijčan zblízka trafil hlavičkou do brvna.

Domáci do polčasu pohrozili zo štandardky, po Ladjiho centri hlavičkoval na prvej tyči nepresne Mazan.

V závere prvého dejstva už musel Takáč zasahovať, Ladjiho jedovka z priameho kopu zo strany vyrazil.

Do druhého polčasu nahradil útočníka Ristovskeho ľavý bek Trajkovski a Trnavčania prešli do svojho klasického módu so štyrmi obrancami v postavení 4-1-4-1.

Pohronie sa mohlo vrátiť do zápasu v 55. minúte. Po prieniku Blahúta však nedokázal zakončiť na päťke Adamec ani Blahút a Takáč situáciu vyriešil k spokojnosti Spartaka.

Trnava hrala po zmene strán zozadu, domácich do šancí nepúšťala, ani si ich však výrazne netvorila.

Až v 72. minúte potiahol rýchlu kontru Cabral, z hranice pokutového územia zakončil, Hrdlička ale loptu s prehľadom lapil.

V závere zápasu sa už nič zásadné neudialo, trnavskí futbalisti tak nadviazali na víťazné ťaženie. Navyše, opäť neinkasovali.

Fortuna liga - 12. kolo:

FK Pohronie - FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)
Góly: 13. Boateng, 30. Ristovski
ŽK: Badolo - Bamidele, Bukata, Tumma
Rozhodovali: Prešinský - Ádám, Kmec
Diváci:
POHRONIE: Hrdlička -  Blahút, Pajer, Štrba, Kokovas - Lásik, Mazan, Adamec (75. Šmatlák) - Ladji, Lačný, Badolo (88. Záhumenský). Tréner: Villar.

SPARTAK: Takáč - Škrtel, Tumma (70. Čurma), Kóša - Savvidis - Cabral (88. Iván), Grič, Bukata, Bamidele Yusuf (88. Olejník) - Ristovski (46. Trajkovski), Boateng (81. Jones). Tréner: Gašparík.

Pablo Villar (tréner Pohronia): „Za posledných sedem dní sme hrali tri zápasy. Rátali sme s tým, že Trnava bude hrať na troch obrancov. Nehrali sme tak zle, aby sme v polčase prehrávali 0:2. Ak, budeme dostávať góly po takýchto chybách, tak to nie je dobré, ale zlepšujeme sa. Blahoželám Spartaku, dokázal, že je to jedno z dvoch najlepších mužstiev na Slovensku.“

Michal Gašparík (tréner Spartaka): „Dnes sme výnimočne zmenili rozostavenie a hrali sme na troch obrancov, lebo sme chceli staviť na dvoch útočníkov, s Cabralom a Yusufom na krídlach, aby sme boli nebezpečnejší v ofenzíve. Vyplatilo sa nám to, obaja útočníci dali gól. V 2. polčase sme prestriedali a zápas sme si ustrážili v strednom bloku. Nepúšťali sme súpera do nebezpečných situácii. Sme radi, že sme dosiahli víťazstvo, lebo po tom poslednom incidente sme potrebovali vzpruhu.“