Spartak sa v pohári potrápil v Podbrezovej, andeli postúpili na penalty

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.10.2021, 19.48, Ján Král

Z jasne vyzerajúceho zápasu sa stala dráma, napokon rozhodoval až penaltový rozstrel.

Spartak sa v pohári potrápil v Podbrezovej, andeli postúpili na penalty

Momentka zo zápasu. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartak Michal Gašparík nemohol na pohárový duel v Podbrezovej počítať s viacerými zranenými hráčmi. Pre rôzne zdravotné problémy zostali mimo hry Kristián Koštrna, Roman Procházka, Martin Škrtel, Filip Twardzik a taktiež dlhodobí maródi Martin Mikovič, Dobrivoj Rusov a Samuel Benovič.

Dres domácich obliekli viacerí hráči, ktorí prešli trnavským Spartakom. V bránke chytal Ivan Rehák, obranu držali Boris Godál s Matejom Oravcom, len na lavičke tentoraz zostal Erik Grendel.

V realizačnom tím zároveň pôsobia ako asistent Róbert Jež a tréner brankárov Tomáš Čechovič.

Lepší vstup do zápasu v Podbrezovej si Spatak ani želať nemohol. Už v prvej minúte pokrazil brankár Rehák rozohrávku, zachytil ju Jones, narazil si s Bukatom, vrátil mu loptu a trnavský stredopoliar zblízka otvoril skóre.

Podbrezová mohla odpovedať v 7. minúte, Pavúkova strela spoza šestnástky mala parametre, ale nie presnosť.

Andeli pokračovali vo veľkom štýle. V deviatej minúte našiel Bukata centrom z priameho kopu hlavu Griča a ten upravil už na rozdiel dvoch gólov.

V 21. minúte odcentroval z ľavej strany Trajkovski, nikým nekrytý Ristovski hlavičkoval prudko, no len do mies, kde stál pripravený Rehák.

Železiarov mohol vrátiť do hry Kováčik. Vrútil sa do šestnástky, jeho zakončenie však skončilo na žrdi.

Domáci sa nadýchli, ďaľší nebezpečný pokus skončil mimo bránky vďaka bloku Trajkovskeho.

Z priameho kopu neskor zatočil loptu tesne vedľa žrde Špyrka.

V závere prvého dejstva odviedol dobrú prácu na hrote Ristovski, po strele vyťazil roh. O čosi neskôr si na dlhý pas do šestnástky nabehol Grič, veľmi dobrú šancu ale nedotiahol do zdarného konca.

Obojstranne útočný polčas mohol na domácej strane podčiarknuť po rohovom kope a hlavičke Pavúka nabiehajúci Godál, na zadnej žrdi lenže tesne nedosiahol na loptu.

V samom závere prvého dejstva sa Kamenár nedal zaskočiť po Galčíkovom priamom kope, ktorý preletel húštinou tiel. Trnavský gólman stihol zareagovať.

Druhý polčas andeli zbabrali. Podbrezová sa vrátila do hry v 50. minúte. Po rohovom kope usmernil loptu do siete hlavou Godál. Kapitán majstrovského mužstva Spartaka z roku 2018 gestom naznačil, že gól oslavovať nebude.

Vyrovnanie mal na kopačke Kováčik. Neuspel však rovnako ako po rohu a hlavičke Pavúka neupratal na zadnej žrdi loptu do siete Oravec.

V 69. minúte domáci po krídelnej akcii dostali loptu do siete, ale rozhodca gól neuznal pre ofsajd.

Domáci mali hernú prevahu, dostali Trnavu pod tlak. Po Grendelovej nevydarenej strele si pripísal dobrý zákrok Kamenár.

V 80. minúte dostal Trajkovski za druhý žltý faul červenú kartu a a červeno-čierni dohrávali zvyšok zápasu o muža menej.
Po nasledujúcej štandardke sa na prvej žrdi presadil Godál a bez prípravy vyrovnal na 2:2.

V záverečnom nápore mohol skórovať Bartoš, zblízka loptu do siete nedostal. Kamenár chytil aj jedovku Kukoľa.

Keď už bolo jasné, že duel dospeje do remízového konca a teda penaltového rozstrelu, Trnavčania vystriedali brankárov.

Namiesto Kamenára prišiel v 90. minúte na plochu Takáč.

V jedenástke prví traja z každej strany skórovali, Kukoľ vo štvrtej sérii trafil do žrde, Gričovi podkĺzla noha a tiež namieril vysoko nad.

Rozhodca vzápäťí presunul rozstrel pre nekvalitný terén na opačnú bránku, kde sa Kováčik, Vlasko, Grendel, Bamidele, Pavúk ani Boateng nepomýlili. Parajovi však pokus Takáč vyrazil a Tumma zariadil postup Spartaka.

Diváci: 830

PODBREZOVÁ: Rehák -  Bartoš, Godál, Oravec - Kováčik, Paraj, Bakaľa (71. Grendel), Kukoľ - Špyrka (75. Adenkunle), Galčík, Pavúk. Tréner: R. Skuhravý.
SPARTAK: Kamenár (90. Takáč) - Čurma, Kóša (58. Vlasko), Tumma, Trajkovski - Savvidis - Iván (67. Cabral), Grič, Bukata, Jones (46. Bamidele Yusuf) - Ristovski (67. Boateng). Tréner: Gašparík.

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Čakali sme, že zápas bude ťažký. Úvod nám vyšiel, mohlo byť 0:3 a bolo by po zápase. Mali sme na to šance. Potom sme upozorňovali hráčov, že nemáme zápas pod kontrolou a ak inkasujeme, bude to veľmi náročné a dostaneme sa pod veľký tlak, čo sa aj potvrdilo.

Dostali sme rýchly gól v druhom polčase, potom už bolo sa ťažké z toho vymaniť a po červenej karte sme už len duel dohrávali do penaltového rozuzlenia.

Dnes nám nefungovala obranná fáza, štvorčlenná defenzíva vrátane stopérov nemala svoj deň. Kopili sme chyby v rozohrávke aj defenzívnych činnostiach, mužstvo sa potom dostávalo zbytočne pod tlak.

Samozrejme, je to  o celom mužstve, nepodržali sme loptu, nedokázali sme akcie vykombinovať. Je to iná súťaž, pohárový zápas má svoje špecifiká. Sme radi, že sme postúpili.

Seba Kóšu sme striedali, pretože od prvej minúty nebol úplne v zápase, chýbal tam skúsený stopér ako Škrtel či Twardzik. Tumma dlho nehrával, obranná štvorka hrala vlastne takto pokope prvýkrát. Bolo to cítiť.

Maťo Škrtel bol u doktora, pretože má problémy s platničkou, potrebovali sme mu nechať priestor, aby si doriešil tieto veci. Mal by byť prichystaný na piatkový zápas."

Roman Skuhravý, tréner Podbrezovej: "Vôbec nie sme sklamaní. Hrali sme proti špičkovému súperovi. Na  začiatku zápasu sme zaplatili daň za súťaž. Na tú agresivitu sme si museli chvíľku zvykať, urobili sme dve chyby a Trnava predviedla veľkú kvalitu v zakončení. Myslím, že od 25. minúty sme boli jasne lepší a to si vážim.

Rovnako akým spôsobom sme svojou hrou išli za otočením toho výsledku. Za to chlapcom ďakujem. Dnes som videl mužstvo, ktoré vie, čo chce hrať a verím, že pokým budeme takto pokračovať, tak budeme ešte lepší a možno sa niekedy budeme s týmito tímami porovnávať každý ťýždeň.“