Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na post primátora Trnavy bude kandidovať podnikateľ Branislav Baroš

AKTUALITY - Voľby | 28.10.2021, 11.22, prispievatelia

Baroš je lídrom občianskeho združenia Trnava pre každého, s ktorým sa chce čo najskôr aktívne zapojiť do života v meste. V súčasnosti mu chýba reálna diskusia o dôležitých krokoch terajšieho vedenia mesta.

Na post primátora Trnavy bude kandidovať podnikateľ Branislav Baroš

Branislav Baroš potvrdil, že sa bude kandidovať na pozíciu primátora Trnavy. Foto: Ján Král

reklama

 

O post primátora Trnavy sa v komunálnych voľbách na budúci rok mieni uchádzať 48-ročný podnikateľ Branislav Baroš.

 

V súčasnosti mu chýba reálna diskusia o dôležitých krokoch terajšieho vedenia mesta. Baroš je lídrom občianskeho združenia Trnava pre každého, s ktorým sa chce aktívne zapojiť do života v meste.

 

„Mojím cieľom je ľudí spájať, nie rozdeľovať,“ povedal vo štvrtok pri predstavovaní tohto združenia.

Zemiansky dvor
reklama

 

Trnava je dnes podľa neho rozdelená ako nikdy predtým a stále sa dejú veci, ktoré polarizáciu prehlbujú.

 

„Začalo sa to zvýšením mestských daní, pokračovalo zvýšením cien parkovného, budovaním cyklotrás na nevhodných miestach, bezhlavým výrubom stromov, minimálnou starostlivosťou o existujúcu a novovysadenú zeleň, a mohol by som pokračovať,“ povedal.

 

Baroš neodmieta spoluprácu s politickými stranami, ktoré majú v Trnave relevantnú podporu. Nemenoval však žiadnu stranu, ku ktorej by inklinoval.

 

Prieskum podľa Baroša potvrdil, že zásadným problémom Trnavy je momentálne doprava a parkovanie. Je podľa neho potrebné hľadať a ponúkať také riešenia, ktoré vytvoria súlad medzi cyklistami, chodcami a vodičmi.

 

 

Zároveň sa chce zamerať aj na efektívne zvýšenie počtu parkovacích miest, ale aj na rozumný rozvoj cyklotrás, vyladenie grafikonu mestskej hromadnej dopravy a dostatočne bezpečné a široké chodníky pre chodcov.

 

Baroš podčiarkol, že Trnava musí vyvinúť čo najväčšie a najefektívnejšie úsilie na dostavanie južného obchvatu a vyriešiť tak stále gradujúci problém s prejazdom mestom.

 

Komunálne voľby sa majú konať na jeseň 2022. Opätovnú kandidatúru na post primátora Trnavy na sociálnej sieti už potvrdil terajší primátor Peter Bročka.

 

Záujem kandidovať ohlásil aj advokát Marián Galbavý.

 

 

Postavia aj kandidátov na poslancov

Branislav Baroš na tlačovej konferencii predstavil aj členov občianskeho združenia Trnava pre každého. Ako uviedol, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude väčšina členov tímu uchádzať aj o zvolenie do mestského zastupiteľstva.


"Máme rok do volieb, každý má priestor nájsť si svoj spôsob aktivity, ktorú bude vyvíjať v rámci občianskeho združenia. Potešil by som sa, keby išli kandidovať všetci, ktorí stoja za mnou, " povedal Baroš.

 

Branislav Baroš s členmi združenia Trnava pre každého. Foto: Ján Král

 

 

Predstavení členovia združenia Trnava pre každého:
Butt Kashif - zástupca pre menšiny


Ján Jobb - zástupca pre životné prostredie a šport


Karol Križan - zástupca pre dopravu


Miloš Krištofík - zástupca pre dopravu a priemysel


Stanislav Šurin - zástupca pre oblasť kultúry


Martin Ješko - člen združenia


Rastislav Konečný - člen združenia


Igor Záhradník - člen združenia


Jana Fridrichová - členka združenia
 

 

Marián Galbavý: Vítam ďalšieho kandidáta na primátora Trnavy

Na plánovanú kandidatúru Branislava Baroša reagoval aj ďalší kandidát na primátora Trnavy Marián Galbavý, ktorý už v máji oznámil, že sa bude uchádzať o podporu voličov. Jeho stanovisko prinášame v plnom znení:


"Správu o oznámení kandidatúry Branislava Baroša a jeho tímu „Trnava pre každého” som prijal s veľkým potešením. Dáva mi to nádej, že nie som jediný, kto vníma potrebnú zmenu na primátorskom kresle, ale aj v mestskom zastupiteľstve. 


Stav, v ktorom sa momentálne mesto nachádza, už nie je ďalej udržateľný. Nedá sa naďalej zadlžovať mesto a premieňať náklady na pomníky pána primátora, ktorými sa všade vychvaľuje. 


Koncepciu však mesto nemá. Dlho by sme hľadali vyriešené problémy súčasným vedením, ktoré potrebujú určitú komplexnosť a vyžadujú odborné znalosti.


Len spoločným úsilím dosiahneme nevyhnutnú zmenu, to je jasné ako facka!


Chcem pre to urobiť maximum. Je nevyhnutné spojiť sily a nie ich rozdrobiť. Verejne sa hlásim k tomu, že:


- Nebudem útočiť na iných protikandidátov primátora Petra Bročku.


- Ponúkam, aby sa vytvorila vhodná forma „primárok”, a aby sa len ten najsilnejší kandidát postavil proti Petrovi Bročkovi; som pripravený na základe týchto primárok odovzdať podporu najsilnejšiemu z nás.


Preto stojím za všetkými, ktorí sa rozhodnú bojovať za pozitívnu zmenu v prospech našej Trnavy a blaha jej obyvateľov. Nech čas ukáže, kto je tým najvhodnejším kandidátom."

 

 

Branislav Baroš k prípadnému "spájaniu síl" na svojej tlačovej konferencii poznamenal:

 

"Je to otázka vzájomného stretania sa a diskusie. Tento tím si mňa vybral ako lídra. Dostal som od nich dôveru. Akonáhle mi tím povie, že mám dôveru na rokovania s Mariánom Galbavým alebo kýmkoľvek iným, do týchto diskusií určite pôjdem. V konečnom dôsledku rozhodne znova tím. Prezentujeme sa ako tím Trnava pre každého a nie ako Braňo Baroš."

 

SITA, krj

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama