ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.10.2021, 18.57, Ján Král

Andeli si pripísali do tabuľky tri body za výhru 2:1 nad Senicou.

Spartak naplnil predpoklady, zdolal Senicu a drží sa čela tabuľky

Boateng hral dobre, s koncovkou si ale nepotykal. Foto: trnavskyhlas.sk

V hľadisku Štadióna Antona Malatinského mohli byť pre trest od disciplinárnej komisie SFZ v zápase trnavského Spartaka so Senicou prítomné len držitelia preukazu ZŤP a deti do 15 rokov, prišlo ich zhruba 150, jedna skupina pricestovala až z Tekova.

Samotné stretnutie dlho nič zaujímavé neprinieslo. Gól padol v podstate z prvej väčšej šance. V 23. minúte pokazil pri vlastnej šestnástke rozohrávku hosťujúci Sukisa, lopty sa na hranici pokutového územia zmocnil Cabral a ranou po zemi k tyči poslal Trnavu do vedenia.

Ďalší gól mohol pridať po rohu Škrtel, jeho hlavička sa však zastavila o spoluhráča Savvidisa.

Spartak udrel druhýkrát v 37. minúte. Center Cabrala z pravej strany odvrátil Kučera na šestnástku, kde loptu zachytil Savvidis, Grék sa pozrel, kde stojí brankár a krásnou technickou strelou poslal loptu za jeho chrbát - 2:0.

Tesne pred prestávkou ešte mohol pridať gól po Gričovom centri hlavou Ristovski, Ravas sa tentoraz nedal zaskočiť a odvrátil na roh.

Tréner Spartaka Gašparík cez prestávku stiahol z ihriska Bukatu a nahradil ho Trajkovskim. Andeli zároveň prešli na rozostavenie so štyrmi obrancami a v porovnaní s prvým dejstvom sa začali dostávať do väčšieho množstva šancí.

Do prvého zakončenia po zmene strán sa dostal Grič, z prvej vypálil vedľa bránky. Neskôr z priameho kopu trafil tesne vedľa Vlasko.

Potom skúšal šťastie individuálne Boateng, ani on však v koncovke netrafil priestor medzi troma žrďami.

Trnava pokračovala v aktivite, Cabralov prudký halfvolej však tiež nenašiel cieľ, rovnako ako o čosi neskôr Bamideleho obaľovačka z hranice šestnástky.

Senica sa mohla vrátiť do hry v 73. minúte. Lenže Sukisa po prihrávke za trnavskú obranu nevyužil tutovku, vybiehajúci Takáč mu strelu zmaril.

Publikum potom roztlieskal nožničkami v šestnástke Boateng, Ravas však bol pozorný.

Definitívny pokoj do trnavský radov mohol vniesť po Boatengovom prieniku Grič, lenže tutovku zahodil a Trnavčania pykali.

V 83. minúte fauloval tesne pred šestnástkou Vlasko, priamy kop Jurdíka tečoval v múre Grič do protipohybu Takáča a lopta sa zastavila až v trnavskej sieti - 2:1.

Spartak sa mohol vyhnúť nervóznemu záveru, keby Savvidis po rohovom kope hlavičkoval presne, prípadne, keby Jendrek v gólovej šanci trafil loptu razantnejšie.

Andeli ale napokon vedenie udržali a minimálne do nedele sa bodovo dotiahli na Slovan.

Fortuna liga - 13. kolo:
FC Spartak Trnava - FK Senica 2:1 (2:0)
Góly: 23. Cabral, 37. Savvidis - 83. vlastný Grič
ŽK: Halabrín, Pavlík
Rozhodovali: Gemzický - Ferenc, Jekkel
Diváci: 150
SPARTAK: Takáč - Grič, Škrtel, Kóša (80. Tumma) - Savvidis - Cabral (80. Iván), Bukata (46. Trajkovski), Vlasko, Yusuf Bamidele Yusuf (80. Jendrek) - Ristovski (67. Čurma), Boateng. Tréner: Gašparík ml.
SENICA: Ravas - Kučera, Twardek, Pavlík,  Šimčák - Oršula (63. Jurdík), Halabrín (63. Egert), Šumbera, Vikri - Sukisa (81. Duda), Niarchos (81. Repa). Tréner: Šustr.

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "Nie sme zvyknutí na rozostavenie, improvizácia v zostave bola cítiť, úvod nebol z našej strany ideálny. Pomohol nám gól, druhý nás už upokojil. Od toho momentu sme mali zápas pod kontrolou. Myslím si, že v druhom polčase sme mohli mať vyššie úsilie a aktivitu, ale hráči cítili, že duel kontrolujeme a mal som pocit, že hrali len toľko, čo im stačí. Prispel som k tomu ja, že som chcel dať šancu všetkým chalanom, že si zaslúžia hrať, dobre trénujú a majú správny prístup. Smolný gól, ktorý sme dostali, zápas ešte zdramatizoval, ale chvalabohu sme to ustáli. Dôležité tri body, ťažký týždeň, dve víťazstvá vrátane pohárového postupu. Veľmi si to ceníme."

Pavel Šustr, tréner Senice: "Dvadsať minút sme hrali minimálne vyrovnanú partiu, dokázali sme sa dostať do šestnástky, byť nebezpeční, ale potom sme sa zbytočne nechali zatlačiť, inkasovali sme a naša herná stránka išla rapídne dolu. Vzápätí sme dostali aj druhý gól. Po zmene strán si myslím, že sme našli správny rytmus, ale podarilo sa nám streliť len kontaktkný gól. Nie sme s tým spokojný, pracujeme a musíme naďalej pracovať tvrdo a zodpovedne."