Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci majú za sebou neobľúbenú Senicu, Koštrna sa chystá na návrat

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.11.2021, 12.00, Ján Král

Ján Vlasko sa už po zranení vrátil do hry, Kristián Koštrna si ešte na ligový zápas musí počkať.

Spartakovci majú za sebou neobľúbenú Senicu, Koštrna sa chystá na návrat

Kristián Koštrna sa znova pripojí do tréningového procesu Spartaka. Foto: Ján Král

JM 2
reklama

 

Každý klub má súperov, ktorí mu skrátka nesedia. Pre Spartak je taký Senica. Hoci Záhoráci už niekoľko rokov nepatria medzi špičkové slovenské kluby, Trnavu dokážu vo vzájomnom zápase potrápiť. A niekedy aj výsledkovo nepríjemne zaskočiť. 


Piatkový duel mali andeli dlho pod kontrolou, viedli dvojgólovým rozdielom, Senicu do ničoho nepúšťali, vlastný gól po štandardke zo záveru stretnutia však ešte vyrobil nervóznu sedemminútovku a privial spomienky na duel druhého kola, ktorí Trnavčania zbabrali v závere a prehrali na pôde FK 1:2. 


Mimochodom, ak nerátame skontumované derby za zeleným stolom, ide o jedinú doterajšiu prehru Trnavčanov v aktuálnom ligovom ročníku. 

reklama


„Cez polčas sme si povedali, že zmeníme rozostavenie na to naše klasické, pridáme tretí gól a potom nech sa bavíme futbalom. Šancí sme na to mali dosť, dve-tri tutovky, kde sme mohli zavrieť zápas a užiť si ho. Ale aj takéto bývajú zápasy a so Senicou obzvlášť. Vždy sa na nich vytrápime a za celú kariéru v Trnave si nepamätám, že by sme s nimi mali ľahký zápas,“ konštatoval po zápase stredopoliar Spartaka Ján Vlasko.


Do hry sa vrátil po svalových problémoch, pre ktoré vynechal predošlé stretnutia. Mužstvo priviedol na trávnik ako kapitán mužstva.

 

 

Koštrna začne trénovať

Iba z hľadiska sledoval počínanie spoluhráčov Kristián Koštrna. Pravý bek andelov je od úvodu sezónu na listine zranených. 

 

„Na chalanoch bolo vidno, že už mali v týždni tretí zápas a mali toho dosť. Nakoniec sme to ale ustáli, tri body sú doma a to je dôležité,“ povedal k zápasu.


Svoj pohľad následne rozvinul. „V prvom polčase sme vyhrávali 2:0, mali sme ešte šance na zvýšenie vedenia, tretím gólom by sme uzavreli zápas. Senica až do skorigovania nemala vyloženú šancu, jednoznačne sme boli lepší v tomto zápase.“


Koštrna vypadol z hernej záťaže po dueli Európskej konferenčnej ligy na Malte s FC Mosta. Ozvalo sa mu boľavé koleno a musel podstúpiť operáciu.

 

V septembri to vyzeralo, že sa vráti do zápasového rytmu, dokonca odohral pohárový duel v Pate, prišli však ďalšie komplikácie.


„Zranené koleno, ktoré ma vyradilo v úvode sezóny, už je stopercentne fit. Začal som trénovať, cítil som sa veľmi dobre, ale potom som mal menší svalový problém s lýtkom. Počítam s tým, že od nového týždňa opäť začnem s tréningom a verím, že už všetko bude v poriadku,“ povedal skúsený pravý bek, ktorý v jarnej časti patril k ťažiskovým hráčom základnej zostavy.


Svoj návrat na ligové trávniky ešte nedokáže časovo odhadnúť. „Veľmi ťažko povedať, ako sa veci vyvinú, netrúfam si predikovať, či budem k dispozícii už na ďalšie kolo proti Liptovskému Mikulášu, alebo až po reprezentačnej prestávke. Dúfam, že ma zranenia prestanú obchádzať a budem fit, lebo už ma to hnevá,“ dodal.

 

V ďalšom kole čaká na červeno-čiernych cesta do Popradu, kde hráva domáce zápasy Liptovský Mikuláš. Duel sa uskutoční v nedeľu 7. novembra o 17:00 v priamom prenose TV Dajto.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama