Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Srdce pre Spartak! Fanúšik z Bánoviec poslal klubu na účet 5000 eur na pokutu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.11.2021, 14.01, Ján Král

Svojím darom chce inšpirovať aj ostatných fanúšikov, aby sa sumou aspoň 10 eur zapojili do zbierky pre trnavský klub.

Srdce pre Spartak! Fanúšik z Bánoviec poslal klubu na účet 5000 eur na pokutu

Jaroslav Ďurčo v sieni slávy Spartaka. Foto: Ján Král

3XP iontové nápoje
reklama


Futbalový Spartak má verných fanúšikov nielen v Trnave ale po celom Slovensku. Dokumentuje to aj najnovšia aktivita Jaroslava Ďurča z Bánoviec nad Bebravou.

 

Po nedávnom derby, ktoré nedohrali pre výtržnosti chuligánov a následne museli červeno-čierni znášať športové a finančné sankcie, cíti krivdu a rozhodol sa, že svojmu klubu pomôže.


Prichádza s výzvou, aby sa spojili aj ostatní priaznivci bílích andelov a poslali na transparentný účet klubu každý 10 eur ako dar. 

reklama


Ďurčo si od toho sľubuje, že sa vyzberá suma, ktorou sa pomôžu vykryť náklady spojené s nedohraným zápasom.


Aby motivoval ostatných, sám sa rozhodol prispieť sumou až 5000 eur! 


"Nemám peniaze na rozdávanie, ale cítim, že teraz potrebuje klub pomôcť. Fanúšik musí pri svojom klube stáť nielen v dobrom, ale aj v zlých časoch. Verím, že sa ku mne mnohí pridajú a ukážu, že Spartak má najlepších priaznivcov v lige, ktorým na klube záleží a sú ochotní sa pre značku obetovať," povedal Jaroslav Ďurčo.
 

K šesťdesiatke dostal od priateľov darček v podobe spartakovských odznakov. Foto: archív JĎ

 

 

"Chcem poprosiť fanúšikov, aby sme naplnili slová chorálu "My ťa Spartak nikdy neopustíme", spojili sa a vybrali čo najviac prostriedkov na podporu klubu," pokračoval.

 

Šesťdesiatročný Bánovčan drukuje červeno-čiernym od malička. Zažil ešte majstrovskú éru na prelome šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov.


"Ako deti sme sa pri futbale delili na spartakovcov a slovanistov. Už tieto naše zápasy som vždy prežíval a plakal som od jedu, ak sme prehrali. Na štadióne som bol prvýkrát ako 10-ročný, neskôr som chodil do Trnavy na futbal v študentských časoch a keď som sa stal zodpovedným samým za seba, snažil som sa nevynechať žiaden zápas," dodal.

 

Do svojej zbierky nedávno získal vzácnu fotografiu Spartaka z majstrovskej éry s podpismi hráčov slávneho trnavského mužstva. Foto: Ján Král

 


"Vážime si každého fanúšika a oceňujeme, že aj v tejto neľahkej dobe sa nájdu ľudia, ktorí sú ochotní podporiť klub finančne. Pre mňa sú príbehy, aký viaže na Spartak pána Ďurča, veľkou motiváciou k práci. Ukazujú, že futbal v Trnave má zmysel robiť, pretože ľudia tento klub milujú. Teším sa už teraz na moment, keď sa tribúny Štadióna Antona Malatinského budú môcť opäť zaplniť a užijeme si pravú trnavskú futbalovú atmosféru," uviedol prezident Spartaka Peter Macho.


Transparentný účet klubu, kam je možné kedykoľvek poukázať finančný dar pre Spartak Trnava má IBAN SK57 0900 0000 0051 6957 8281.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama