Trnavské rybníky
reklama

Spartak si poistil služby talentovaného Kóšu, postupne sa uzdravujú opory

ŠPORT - Futbal - Spartak | 6.11.2021, 18.17, Ján Král

Andelov čaká v nedeľu ligový duel s Liptovským Mikulášom. Kóša by nemal chýbať v základnej zostave.

Spartak si poistil služby talentovaného Kóšu, postupne sa uzdravujú opory

Po podpise zmluvy. Zľava Roman Vojtek, Peter Macho, Sebastian Kóša, Karol Csontó (Stars & Friends) a Michal Drobný (spolumajiteľ Spartaka). Foto: facebook.com/starsandfriendsSK

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalový Spartak vyslal pozitívny signál smerom do budúcnosti. S mladým stopérom Sebastianom Kóšom podpísali andeli novú zmluvu do roku 2025.


Spoločne s hráčom pripojili podpisy na kontrakt prezident Spartaka Peter Macho a Roman Vojtek z agentúry Stars & Friends, ktorá  hráča zastupuje.


Len 18-ročný obranca sa stal v tejto sezóne pevnou súčasťou trnavskej defenzívy. Ako parťáka si ho pochvaľuje aj jeho kolega zo stredu defenzívy Martin Škrtel.

ŠUPA technika
reklama

 

Kóša už teraz nastupuje aj v reprezentačnej dvadsaťjednotke a odborníci mu predikujú veľkú budúcnosť.


„Som presvedčený, že Sebastian je stále iba na začiatku svojej kariéry, ktorá bude mať stúpajúcu tendenciu. Držím mu palce, aby na sebe pracoval stále rovnako a postupnými krokmi sa posúval vyššie. Rastie v ňom futbalista aj pre slovenskú reprezentáciu a teší ma, že práve Spartak mu dal dôveru,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.


„Sebastian patrí k najtalentovanejším hráčom pôsobiacich v Európskych ligách na jeho poste a je v hľadáčikoch viacerých popredných klubov z TOP líg. Má výbornú mentalitu a nohami stojí pevne na zemi. Nikam sa zo Spartaku neponáhľa, je dôležité, aby v jeho veku pravidelne hrával. Do budúcna je veľkým prísľubom pre slovenský futbal,“ pridal postreh hráčov manažér Roman Vojtek.


Aj v rozhovore po podpise zmluvy pre klubový youtube kanál preukázal Kóša, že naprek mladému veku je mentálne vyspelý, čo je predpoklad, aby ustál „chvíle slávy“ a posúval sa stále svojou pracovitosťou vpred.


„Som veľmi vďačný klubu za túto príležitosť, že vo mňa veria a v tie výkony, ktoré sme ako tím dosahovali. Pre mňa je to plus a motivácia robiť. Pôsobenie v Spartaku zatiaľ prekračuje moje očakávania. Nečakal som, že tak skoro budem dostávať takéto príležitosti. Zo začiatku som nerátal s tým, že budem mať takú minutáž. Keby mi pred rokom niekto povedal, že mi ponúkne klub novú zmluvu, tak neviem, či by som veril. Sú to všetko príjemné prekvapenia, ktoré zatiaľ futbalový život prináša,“ vyjadril sa Kóša.

 


S najväčšou pravdepodobnosťou nebude chýbať v základnej zostave ani v nedeľnom dueli v Poprade, kde spartakovci o 17:00 nastúpia proti Liptovskému Mikulášu.

 

"Liptáci sú zohranejší ako na začiatku súťaže, keď u nás prehrali, už sa v lige oťukali. Obe mužstvá vedia, čo od seba čakať. To, že sa hrá na neutrálnej pôde v Poprade, môže byť naša výhoda," vyjadril sa pred duelom kondičný tréner Spartaka Dávid Moravec.


Červeno-čiernym sa postupne uzdravujú hráči, vyzerá to tak, že k dispozícii už by mohol byť futbalový univerzál Roman Procházka.

 

Do tréningového procesu sa po zraneniach zapojili tiež krajní beci Martin Mikovič a Kristián Koštrna. Pre chorobu v trnavskej výprave chýba Gergely Tumma.


Vzhľadom na dlhú cestu andeli vyrazili z Trnavy už dnes. Duel môže sledovať naživo pre pandemické opatrania len sto divákov. Súboj však v priamom televíznom prenose odvysiela TV Dajto.

 

Andeli si môžu v prípade víťazstva vylepšiť pozíciu v tabuľke. Prvý Slovan hrá totiž s tretím Ružomberkom, to znamená, že jeden zo súperov o čelo tabuľky, ak nie obaja, stratia body.

 

Trnavčanom z pohľadu dlhodobej súťaže tiež zahrala do karát sobotná prehra Dunajskej Stredy so Sereďou 1:3.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama