V Zlatých Moravciach gól nepadol, Spartak si odnáša bod za remízu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.11.2021, 17.05, Ján Král

Diváci čakali na gól v stretnutí Zlaté Moravce – Spartak Trnava márne. Družstvá sa po 90 minútach rozišli výsledkom 0:0.

Pred trnavským útočníkom Ristovskim zasahuje brankár Kira. Foto: Lukáš Grinaj

Z trnavskej zostavy na poslednú chvíľu vypadol pre zdravotné problémy Brazílčan Cabral, ktorý bol aj pôvodne uvedený na súpiske. Na pravom krídle tak miesto neho dostal príležitosť Iván.

Pri Kóšovej absencii nastúpil vedľa Škrtela v strede obrany Tumma.

Prvú príležitosť mali domáci, štandardku rozohrali nakrátko, no Gamboš poslal z prvej homerun až za tribúnu štadióna.

Potom Ristovski zostrelil svojou delovkou Menicha a po následnom rohu nedokázali Trnavčania loptu poskakujúcu hore-dole šestnástkou dopraviť do siete.

Do priestoru bránky trafil Bukata, gólman Zlatých Moraviec Kira však mal svoj deň.

V 29. minúte našiel Bukata z rohového kopu Griča, ten sa zavesil do vzduchu, no Kira jeho prudkú hlavičku na čiare vyrazil.
ViOn mohol udrieť Mondekom, jeho volej však pozorného Takáča neprekvapil.

Na opačnej strane sa vyznamenal opäť Kira, keď ho technickým zakončením natiahol Grič.

Tréner Spartaka Michal Gašparík cez polčas poslal na trávnik Boatenga namiesto Ivána, Bukata sa posunul na pravú stranu a trnavské mužstvo prešlo na hru s dvoma útočníkmi.

V 55. minúte podnikli andeli rýchly brejk, do siete však cez vracajúcich sa obrancov Zlatých Moraviec neprešlo zakončenie Ristovskeho, Bukatu ani Griča.

Domáci v druhom polčase dvakrát pohrozili Gambošom, najprv jeho pokus zblokoval Škrtel, neskôr mu prekazil radosť dobrým zákrokom Takáč.

Trnavčania sa snažili strhnúť výsledok na svoju stranu, na ihrisko prišiel Vlasko namiesto Trajkovskeho, rozostavenie sa zmenilo na 3-5-2.

Ristovski zakrátko na to vysunul prihrávkou do šestnástky Boatenga, lenže jeho strelecký pokus v sklze zmaril Tóth.

Nepresadil sa ani Ristovski, hlavičku po Vlaskovom centri poslal mimo troch žrdí. Záverečnú snahu  andelov o nápor domáci ustáli, v platnosti zostalo 0:0.