Trnavské rybníky
reklama

Trnava zbohatne z diery

AKTUALITY - Trnava | 8.9.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

Aj napriek petícii lekárov z Mestskej polikliniky Družba väčšina poslancov zastupiteľstva v utorok odsúhlasila výstavbu obchodného objektu pred najfrekventovanejším vchodom do polikliniky.

Trnava zbohatne z diery

Zastavané átrium poskytne priestor ďalšej lekárni na poliklinike. ŠTÚDIA: Peter Mazun

Cukrovar
reklama

Jednopodlažná budova má vyrásť na pilotoch nad jestvujúcim dvorom polikliniky, ktorý lekári využívajú na parkovanie a zásobovanie. Investor v nej plánuje na 177 m2 zriadiť lekáreň. Vstupovať sa do nej bude priamo z lávky. Mesto za prenájom pozemku, ktorý vlastne ani nebude zastavaný, zinkasuje ročne štyritisíc eur. Táto suma sa bude každoročne upravovať o percento inflácie.
Pod petíciu lekárov sa za tri dni podpísalo takmer 500 občanov. Ako na zastupiteľstve uviedol člen petičného výboru Martin Heriban, určite by ich bolo viac, keby trvala dlhšie. Lekári Mestu vyčítajú, že ich o plánoch investora dodnes oficiálne neinformovalo, hoci by malo. „Stavba zhorší prístup pacientov do polikliniky. Na zásobovanie bude používaný jediný nákladný výťah, ktorý využívajú najmä imobilní pacienti. Čo keď sa pokazí?“ upozorňoval Heriban poslancov. Taktiež poukázal na zvýšenie spotreby energií a množstva odpadu, pričom náklady budú podľa neho znášať všetci nájomníci polikliniky.
„Nebude to žiadne obchodné centrum ale lekáreň,“ vysvetľoval postoj mestskej rady spravodajca materiálu do zastupiteľstva Augustín Hambálek. „Materiál sa koncepčne zaoberá výstavbou objektu, riešenie inžinierskych sietí či statiky je úlohou projektanta. Je to zdravotnícke zariadenie, takže nie je v rozpore s funkciou polikliniky. Zásobovanie bude rovnaké, ako u ostatných prevádzkach mimo budovy polikliniky,“ uviedol. Zastavanie átria považuje za revolučný krok. „Je to diera, ktorej zastavanie v ničom nikoho neohrozí. A ani pohľad do vnútra tej diery nie je príliš lákavý. Nemalo by sa zhustiť ani parkovanie, pretože materiál predpokladá, že lekáreň budú využívať pacienti polikliniky, ktorí už zaparkovali pred návštevou lekára. Firma má okrem toho zmluvne zabezpečené miesta v parkovacom dome spoločnosti HRT,“ namietal výhrady Augustín Hambálek.
V budove polikliniky sú dnes dve lekárne, ďalšie tri v jej blízkosti. Väčšina poslancov ďalšiu odsúhlasila aj preto, lebo tie priamo v budove nedokážu vybaviť pacientov bez dlhého čakania. „Pokiaľ bude lekár predpisovať iba účinnú látku a lekárnici budú s pacientom konzultovať, aký liek je pre neho vhodnejší, tá čakacia doba sa ešte zdvojnásobí,“ dodal poslanec Hambálek.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama