Trnavské rybníky
reklama

Trnavská kapela malinyJAM má nový album, v skladbách spievajú aj známe tváre

RELAX - Trnavské pikošky | 26.11.2021, 10.24, Ján Král

Pesničky sú určené primárne pre deti, na koncertoch kapely sa však dobre bavia aj dospelí.

Trnavská kapela malinyJAM má nový album, v skladbách spievajú aj známe tváre

Milan Eliáš (vľavo) a Patrik Lago sú bývalí rockeri, teraz sa venujú detskej tvorbe. Foto: archív malinyJAM

reklama

 

Trnavská kapela malinyJAM, ktorá sa venuje detskej tvorbe, vydáva nový album s názvom Maliny sú najvác. Zaznejú na ňom hlasy aj známych hercov a spevákov ako sú Vica Kerekes, Marián Labuda mladší, či dokonca rockera Roberta Rotha.


Milan Eliáš a Patrik Lago, ktorí stoja za projektom malinyJAM, sa v minulosti venovali práve rockovej muzike. Dohoda s Robertom Rothom vraj bola rýchla.

 

„Ráno sme ho oslovili a už večer sme nahrávali. Rockeri sú pohodoví ľudia, s ktorými idú dobré veci hladko,“ vraví Milan Eliáš, ktorý žije už šesť rokov v Hrnčiarovciach nad Parnou.

reklama


„Nemali sme v pláne robiť hudbu pre deti, keď sa mi však narodil prvý syn, spravil som pre neho destskú pesničku. Páčila sa, urobili sme aj klip a tak sa to chytilo, že hneď s nami podpísala zmluva televízia JOJ. Z jednej pesničky vzniklo CD, DVD, koncerty,“ smeje sa pri spomínaní na začiatky malinyJAM.


Na novom CD, ktorý pozostáva z 20 skladieb, sa objaví tiež viacero hostí. Vica Kerekes spieva na albume duet o žihlave, Mariána Labudu počuť v pesničke o strašidle.

 

Sólo v jednom zo songov zahral popredný slovenský gitarista Jimi Cimbala. Paulína Ištvancová a Martin Madej spolu spievajú o autíčku.

 


„Maliny sú najvác“ v týchto dňoch prichádza do predaja. Distribuuje ho spoločnosť Spinaker, zakúpiť sa dá aj priamo na stránke malinyjam.skprípadne môžu záujemcovia kapelu kontaktovať cez stránku malinyJam na Facebooku.


Názov kapely vraj vznikol tak, že Patrik Lago jedol práve slivkový džem, keď uvažoval nad názvom hudobného zoskupenia. „Ide o jedno slovo, JAM je taká slovná hračka, ktorá nadväzuje na hudobný štýl – jamovanie,“ pokračuje.

 

V kostýmoch maskotov vystupujú na koncertoch partnerky muzikantov.

 


Aj na koncertoch sa snažia o dobrú zábavu nielen pre deti ale aj dospelých.

 

„Koncerty pre decká sú niekedy väčšia zverina, ako keď sme hrali svojho času len pre dospelých rockerov. Snažíme sa, aby sa pod pódiom vybláznili. V lete, keď sme dokončili jeden z koncertov, prišli za nami rodičia, že to bol ich prvý rockový koncert tento rok po korone,“ smeje sa Eliáš.

 

Obal nového CD.

 


Na rozdiel od niektorých kolegov z detskej hudobnej brandže vystupujú na koncertoch bežne oblečení, do kostýmov maskotov sa prezliekajú ich životné partnerky.

 

Manželka Patrika Laga Katarína zároveň strihá videoklipy a Milanova partnerka Kristína má zase pod palcom manažment kapely.


„V podstate si všetko zastrešujeme sami, baví nás to a popri práci a rodinných povinnostiach je to fajn relax,“ dodal Milan Eliáš, ktorý mimochodom pracuje ako hasič.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama