Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Slovensko sa uchádza o organizáciu futbalového šampionátu do 21 rokov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.12.2021, 13.59, prispievatelia

Už v júni budú na Slovensku Majstrovstvá Európy do 19 rokov, hrať sa bude aj v Trnave. Dá sa predpokladať, že i časť šampionátu dvadsaťjednotkárov by sa uskutočnil na Štadióne Antona Malatinského.

Slovensko sa uchádza o organizáciu futbalového šampionátu do 21 rokov

Ilustračné foto: Juraj Cisár

reklama

 

Majstrovstvá Európy futbalistov do 21 rokov by sa v roku 2025 mohli konať na Slovensku. Slovenský futbalový zväz (SFZ) totiž na Európsku futbalovú úniu (UEFA) podal prihlášku, ktorou deklaruje záujem hostiť záverečný turnaj.

 

A to by zaistilo účasť aj slovenskej reprezentácii na tomto podujatí bez nutnosti absolvovať kvalifikáciu. Informuje o tom oficiálny web SFZ.


Ešte v roku 2018 prezident SFZ Ján Kováčik avizoval, že po dokončení Národného futbalového štadióna v Bratislave a arén v iných krajských mestách príde snaha získať pre Slovensko organizáciu prestížnych duelov.

reklama

 

"Keď budú štadióny v krajských mestách, tak sa budeme snažiť o usporiadanie ME do 21 rokov. Keď bude dokončený Národný futbalový štadión tak o organizáciu európskeho Superpohára. Sú to pre nás výzvy. Snažíme sa hľadať si priestor medzi európskymi krajinami, čo Európska futbalová únia (UEFA) oceňuje. V roku 2013 sa u nás konali majstrovstvá Európy do 17 rokov a v roku 2016 majstrovstvá Európy žien do 19 rokov,“ vyhlásil ešte v roku 2018 Kováčik.


A teraz jeho plány naberajú reálnejšie kontúry a SFZ tiež podal žiadosť o finále Európskej konferenčnej ligy a to buď v roku 2023 alebo 2024.

 

"Je to ďalší z krokov, ktorý sme sa rozhodli urobiť v roku 2010, kedy bol prijatý cieľ, že každé dva roky sa budeme snažiť priniesť na Slovensko významné podujatie. Infraštruktúra, ktorú teraz máme, je vhodná aj na usporiadanie majstrovstiev Európy do 21 rokov, tak našu kandidatúru považujeme za logický krok," ozrejmil generálny sekretár SFZ Peter Palenčík podľa futbalsfz.sk.


Protikandidátom Slovákov v boji o ME futbalistov do 21 rokov by mali byť Chorváti, UEFA by mala vybrať dejisko šampionátu v roku 2025 v decembri.


ME hráčov do 21 rokov sa na Slovensku konalo v minulosti v roku 2000, domáci futbalisti na šampionáte obsadili 4. priečku a prebojovali sa na OH v Sydney. Turnaj sa vtedy hral v Bratislave, Trnave a Trenčíne.

 

Ak by Slováci uspeli s kandidatúrou na šampionát dvadsaťjednotiek, je veľký predpoklad, že by sa hralo aj na trnavskom Štadióne Antona Malatinského, ktorý má po Národnom futbalovom štadióne druhú najvyššiu kapacitu na Slovensku (18 111 divákov).


Trnava však určite bude jedným z dejísk majstrovstiev Európy do 19 rokov, ktoré sa na Slovensku uskutočnia od 18. júna do 1. júla 2022. Organizáciu už má naša krajina priklepnutú. Hrať sa bude okrem slovenského Ríma ešte v Senci, Žiari nad Hronom a Zvolene.

 

SITA, krj

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama