Trnavské rybníky
reklama

Spartak investoval do budúcnosti, zazmluvnil si 16-ročný talent

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.12.2021, 15.07, Ján Král

Hráča si vytypovali mládežnícki tréneri Spartaka na jednom z turnajov pred viac ako dvoma rokmi.

Spartak investoval do budúcnosti, zazmluvnil si 16-ročný talent

Martin Rýzek. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava si zmluvne poistil talentovaného stopéra. Len 16-ročný Martin Rýzek dostal od červeno-čiernych prvý profesionálny kontrakt. 


Mladík zo Záhoria, ktorý začínal s futbalom v Senici, nastupuje za kategóriu U17 a na konte už má aj reprezentačné štarty.

 

Na jar absolvoval prvé tréningy s A-mužstvom, po skončení jesennej časti mládežníckych tímov dostal opäť možnosť ukázať sa v tréningovom procese prvého tímu.

ŠUPA technika
reklama


„Patrí k hráčom s veľkým potenciálom smerom do budúcnosti. V rámci svojej vekovej kategórie je zaradený medzi top stredných obrancov, čoho dôkazom sú aj štarty v reprezentácii. Medzi jeho prednosti patrí rýchlosť, futbalová inteligencia a dribling s loptou. V tejto sezóne bol naším kľúčovým hráčom, čo dokazoval v každom zápase, v ktorom nastúpil. Samozrejme Martina čaká ešte veľa práce v mnohých aspektoch jeho futbalového vývinu, avšak myslím si, že má na to vytvorené vhodné podmienky a rovnako aj on sám si uvedomuje, že v dnešnom svete to bez poctivej a tvrdej práce nedosiahne,“ povedal na margo Rýzeka pre oficiálnu webovú stránku Spartaka tréner mladších dorastencov Patrik Malý.

 

Za svoje futbalové vzory považuje Rýzek španielskeho zadáka Sergia Ramosa a svojho aktuálneho spoluhráča Martina Škrtela. 


"Bol by super zahrať si po jeho boku," uviedol Rýzek, pre ktorého je cennou skúsenosťou už možnosť trénovať po boku ikonického slovenského stopéra.


Rýzek hrá za mládežnícke kategórie Spartaka už zhruba dva roky. Zo Senice dochádza nielen na tréningy ale aj do školy.

 

Študuje na Súkromnej strednej odbornej škole Gos - Sk na Ulici Ferka Urbánka a prax v gastre už zbieral aj v reštaurácii U právnika.


V minulosti podobné zameranie vyštudoval súčasný kapitán Martin Mikovič či brankár Ľuboš Kamenár. V Spartaku by sa určite nenahnevali, keby Rýzek minimálne napodobnil, ak nie prekonal, futbalovú kariéru týchto hráčov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama