Trnavské rybníky
reklama

Mamičky z Trnavy pripravili deťom vianočnú hru, malí pátrači majú dobrodružstvo

RELAX - Kuriozity | 3.12.2021, 07.00, Ján Král

Hra trvá až do Vianoc, deti hľadajú na sídlisku každý deň vysvietené okno s číslom prislúchajúcim k aktuálnemu dátumu.

Mamičky z Trnavy pripravili deťom vianočnú hru, malí pátrači majú dobrodružstvo

Pri hľadaní adventných okien pomáhajú deťom aj mapky, ktoré im vyrábajú mamičky. Foto: LV

Nový Hlohovec
reklama

 

Keď komunita funguje! Partia mladých mamičiek zo sídlisk Arboria a Zátvor sa dala dokopy a nachystali pre svoje ratolesti aktivitu na predvianočné obdobie, ktorá vychádza z princípu adventného kalendára. 


Ako je známe, tie dostávajú deti v decembri, každý deň až do Vianoc si otvoria jedno okienko a zjedia čokoládovú odmenu. Trnavčanka Lucia Vargová (34) prišla za kamarátkami s nápadom, aby spravili na tomto princípe hru.

 

Odozva bola pozitívna, vznikla 24-členná partia žien bývajúcich neďaleko seba, pričom sa dohodli, že každá z nich počas jedného decembrového dňa pred Vianocami vyzdobí okno tak, aby v ňom vyniklo číslo prislúchajúce k aktuálnemu dátumu a po zotmení ho vysvieti.

reklama


Ostatné mamičky dostanú cez skupinu v aplikácii Whatsapp nápovedu, na základe ktorej potom pri prechádzke hľadajú s deťmi adresu so svietiacim adventným oknom.

 

Azda netreba ani hovoriť, že každodenné dobrodružstvo na štýl hľadania pokladov malých „pátračov“ nadchlo.


„Na sociálnej sieti mi vyskočilo, že takáto hra funguje v jednej z dediniek na juhu Slovenska. Zapáčilo sa mi to a som veľmi rada, že baby z mojej partie sa k nápadu spontánne pridali. Bez nich by to nefungovalo. Môjmu synovi Adamkovi každý deň nakreslím pomyselnú mapu, kde má obrázkami znázornené záchytné body, ktoré následne hľadá až príde k cieľu,“ vraví Lucia Vargová, ktorá je na materskej dovolenke, ale inak pracuje ako učiteľka.

 

Nápoveda signalizuje, že za cieľom treba ísť okolo kruhovej križovatky.

 

Podarilo sa. Títo malí pátrači objavili hneď prvé vianočné okno v hre.

 


„Náš malý sa z hry veľmi teší, dostal čelovku a do mapky si zaškrkával, čo všetko už absolvoval. Pred pár dňami sme mali problém ho dostať z bytu na prechádzku, teraz sa sám pýta, kedy už pôjdeme hľadať okienka a sám nás ťahá von,“ pokračuje spokojne Lucia.


V dedinke Boldog, odkiaľ čerpala inšpiráciu pre hru, našli deti pri okienku vždy malú odmenu.

 

„To pri bytovkách, žiaľ, nie je možné, keďže niektoré okná sú aj na siedmom poschodí. S babami sme však dohodnuté, že 24. decembra dostanú malí účastníci diplom za absolvovanie hry, aby mali na čo spomínať.“


Ako doplnila, bola by rada keby sa z hry stala pekná tradícia. „Verím, že tento rok vychytáme prípadné chybičky a stane sa z toho obľúbená predvianočná akcia. Možno sa pridajú aj ďalší,“ dodala.

 

Aj vo štvrtok našli vianočné okno.

 

Kreatívne nápovedy si posielajú mamičky cez aplikáciu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama