Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Duel v Žiline bude špecifický. Domácich trápi Covid, spartakovcov zranenia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.12.2021, 16.02, Ján Král

Andeli sa budú musieť zrejme aj v Žiline obísť bez viacerých hráčov základnej zostavy.

Duel v Žiline bude špecifický. Domácich trápi Covid, spartakovcov zranenia

Pridá spartakovec Milan Ristovski v Žiline svoj ďalší tohtosezónny gól? Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Program 17. kola futbalovej Fortuna ligy uzavrie nedeľný zápas medzi Žilinou a Spartakom Trnava. Duel, ktorý má výkop 5. decembra o 17:00 a v priamom prenose ho prinesie TV Dajto, bude mať viacero špecifík. 


Na nedeľu hlásia meteorológovia sneženie na veľkej časti Slovenska, Žilinu nevynímajúc. Hrá sa však na umelej tráve, takže osud duelu by poveternostné podmienky nemali ohroziť.


Trnave sa nezvykne pod Dubňom dariť, nevyhrala tam už desať rokov. Tentoraz ale oba tábory trápia výpadky viacerých hráčov.

reklama


Kým v Spartaku ide o zranenia, na žilinskej strane úraduje koronavírus. Covid dostalo podľa sobotňajšieho vydania denníka Šport viacero hráčov MŠK vrátane členov realizačného tímu.

 

Na lavičke nebude môcť byť z tohto dôvodu ani tréner Peter Černák, družstvo tak má viesť jeho asistent Ivan Belák.


Trnavský tábor tiež stále trápia zranenia, hoci niektorí hráči sa už vracajú do zápasového rytmu. K dispozícii už je Procházka a po disciplinárnom dištanci aj Bamidele, v plnom tréningu sú aj Twardzik a Koštrna.

 

Otáznik však naďalej visí nad štartom Cabrala, Vlaska a najnovšie aj Tummu. Mimo hry zostávajú Kóša, Rusov a Benovič.


„Žilina má kvalitu, ale to isté platí o našom mužstve. Chlapci dobre trénujú, cítim, že v kabíne vládne pohoda. Do žiadneho zápasu nejdeme ustráchane, ani v Žiline nemienime predať kožu lacno. Želám si, aby sme uspeli,“ vraví pred duelom prezident Spartaka Peter Macho.


Domáca prehra s Ružomberkom je už minulosťou, v Spartaku sa rozpráva o súboji so šošonmi. Posledným záchvevom duelu s Liptákmi bola žiadosť klubu o odpustenie druhej žltej karty pre Zyena Jonesa.

 

Disciplinárna komisia napokon hráčovi zastavila činnosť na jeden zápas. V Žiline teda americký krídelník nebude k dispozícii. 


„Aj také zápasy ako bol s Ružomberkom sa stávajú. Verím, že mužstvo už v Žiline ukáže dobrú reakciu,“ pokračoval Peter Macho.


V Žiline chceli spartakovci pôvodne zagratulovať Milanovi Zvaríkovi k 70. narodeninám. „Napokon to pre epidemické opatrenia nie je možné. Radi by sme však na jar odovzdali tejto klubovej legende malú pozornosť na trnavskom štadióne, kde Milan Zvarík deväť rokov zastupoval farby Spartaka,“ dodal čelný funkcionár trnavského klubu.

 

Odvolanie voči derby zamietli

V aktuálnej úradnej správe Slovenského futbalového zväzu sú aj dve stanoviská Odvolacej komisie SFZ, ktoré definitívne uzavreli osud nedohraného derby.

 

Ako je známe, Prezídium Únie ligových klubov rozhodlo o kontumovaní tohto duelu v prospech bratislavského Slovana a disciplinárna komisia potrestala andelov pokutou 35-tisíc eur a uzavretím štadióna na tri domáce zápasy.

 

Spartak sa voči obom verdiktom odvolal, ale neúspešne. Odvolacia komisia oba podnety klubu zamietla.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama