Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartakovci odhŕňali na štadióne sneh, pomáhali aj prezident a bývalý ligista

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.12.2021, 07.00, Ján Král

Trávnikár Patrik Kováč verí, že hracia plocha bude spôsobilá na zápas.

Spartakovci odhŕňali na štadióne sneh, pomáhali aj prezident a bývalý ligista

Peter Macho pri odhŕňaní snehu. Foto (5x): Ján Král

JM 2
reklama

 

Futbalistom trnavského Spartaka skomplikovalo život pred piatkovým duelom s Michalovcami výdatné sneženie. Vo štvrtok spadlo približne 20 centimetrov snehu a hoci je na Štadióne Antona Malatinského od novembra zapnuté vyhrievanie trávnika, s tak veľkou nádielkou si nedokáže poradiť.


V klube preto zorganizovali brigádu a vo štvrtok večer začali odhŕňať sneh fyzicky.

 

"Po debate s trávnikármi sme so športovým riaditeľom mládeže Spartaka Mariánom Hýbelom oslovili mládežníckych trénerov, aby sa zapojili. Teší ma, že sa nápad stretol s pozitívnym ohlasom," hovorí prezident Spartaka Peter Macho, ktorý sa zapojil do práce tiež a odhŕňal spolu s ostatnými bielu prikrývku z trávnatej plochy až zhruba do 21:00.

3XP iontové nápoje
reklama


Ruku k dielu pridali aj dvaja hráči z kategórie U17. Medzi mládežníckymi trénermi, ktorí pomáhali odstraňovať sneh z ihriska, bol aj Tomáš Bartoš.

 

Bývalý ligový útočník Spartaka dnes trénuje v klube prípravku do 11 rokov a ešte stále hrá futbal aktívne za Majcichov, po jeseni vedú tabuľku šiestej ligy. 

 

Sneženie neustávalo ani vo večerných hodinách.

 


"Rád som sa do brigády zapojil. Sneh odhŕňam zo štadióna úplne prvýkrát, nezažil som to ani v mládežníckom veku. S pomocou pre svoj klub však nikdy problém nemám," povedal Tomáš Bartoš.


Jeho otec Peter je správcom športového areálu na Ulici Kornela Mahra, ktorý využívajú na prípravu mládežnícke celky Spartak. Nedávno odtiaľ odstraňovali s pomocou vozidla s hydraulickou rukou betónové panely. Bartošovci zaberali obaja – otec aj syn.

 

Marián Hýbela a Tomáš Bartoš v akcii.

 


V odstraňovaní snehu zo štadióna budú pokračovať aj v piatok ráno. Trávnikár Spartaka Patrik Kováč verí, že na zápas bude ihrisko spôsobilé. 


"Pre mrazy, ktoré boli dva dni dozadu, sme sa rozhodli plochu zakryť fóliami. Ponechali sme ich na trávniku, aby sme po napadnutí snehu mohli chodiť po ploche s traktorom a pluhom. Lepšie sa tak odstraňuje sneh. Ak nenapadne do stretnutia rovnaké množstvo ako počas štvrtka, tak je reálne, aby sa hralo," uviedol Patrik Kováč.

 

Futbalový trávnikár musí vedieť obsluhovať aj snežný pluh. Patrik Kováč s tým problém nemá.

 


Vyhrievací systém je schopný sneh roztápať do výšky 5 – 10 cm. Intenzívne sneženie však na trávniku vytvorí súvislú vrstvu. Na niektorých miestach preto používajú na topenie aj špeciálne svetlá, ktoré počas roka štandardne využívajú pre lepší rast trávy.


"Už sme mimo vegetačného obdobia, robíme ale všetko, aby bol trávnik v čo najlepšej kondícii. Cez zápas dostane poriadne zabrať, budeme ho ale pripravovať tak, aby sme plochu do ďalšieho zápasu dali do dobrého stavu."

 

Bude sa v Trnave v piatok hrať? "Brigádnici" urobili maximum, aby to tak bolo.

 


Posledným tohtoročným súbojom bude na štadióne súboj Serede so Spartakom, ktorý je na programe 18. decembra. Následne trávnik vyčesú a dosejú, aby pre jarnú časť bol pripravený v čo najlepšom stave.


Duel Spartak Trnava – Michalovce sa začína v piatok 10. decembra o 17:00, fanúšikovia môžu zápas sledovať v priamom prenose TV Novasport.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama