Trnavské rybníky
reklama

Ako vyzerajú moderné obývačky súčasnosti?

SERVIS - Dom a záhrada | 15.12.2021, 09.12, reklamný článok

Obývacia izba je miestnosťou, v ktorej zvyčajne trávime väčšinu voľného času doma. Aj keď v minulosti boli dominantami obývačiek hlavne masívne obývacie steny, dnes táto úloha prislúcha skôr priestranným sedacím súpravám.

Ako vyzerajú moderné obývačky súčasnosti?

Ilustračné foto: Rade Kovac / Shutterstock.com


To najdrahšie nemusí byť vždy to najužitočnejšie

Aby sme si opísali, čo všetko by nemalo vo vašej novej obývačke chýbať, poďme od podlahy. A to doslova.

 

Ak bývate v bytovom dome a máte susedov aj pod sebou, prejavte kus ohľaduplnosti a pri rekonštrukcii (nielen) obývačky, ktorá bude zahŕňať aj novú podlahu, nezabudnite na kvalitnú kročajovú izoláciu.

 

Dobré susedské vzťahy sú predsa nutnosťou pre dlhodobé pokojné bývanie na jednom mieste.

 

A čo samotná podlaha? V súčasnosti sú populárne najmä vinylové podlahy, ktoré sú však v porovnaní s laminátovou „klasikou“ výrazne drahšie.

 

Ak vás tlačí rozpočet, kľudne zvoľte pre obývačku práve laminátovú podlahu. Tá síce nie je vodeodolná ako vinyl, ale v obývačke vám to bude aj tak jedno.

 

 

Priestor je potrebný na sedenie a nie na chytače prachu

A aké zariadenie a nábytok patria do moderných obývačiek? Ako sme už spomenuli, v súčasnosti je dominantou skôr sedacia súprava.

 

Ak vám to priestor v obývačke dovoľuje, vyberte si naozaj priestrannú, v tvare písmena U. Okrem toho, že si bude každý člen rodiny môcť nájsť svoj obľúbený „kútik“, bude na nej dosť miesta aj ak budete chcieť vo vašej obývačke usadiť početnejšiu návštevu.

 

Hovorili sme už o podlahe, ale do oblasti sedacej súpravy príde vhod aj pekný koberec. Bude vám (hlavne v zime) teplejšie na chodidlá.

 

Čo však pri sedačke naozaj nesmie chýbať, je konferenčný stolík. Ten nemusí byť príliš veľký, ale vždy príde vhod ak sa naň zmestí občerstvenie pre prípadnú návštevu.

 

A dostali sme sa k spomínaným „bývalým“ dominantám všetkých obývačiek, obývacím stenám. Tie  podliehajú súčasnému minimalistickému trendu a tak nečakajte žiadne veľké skrinky, či množstvo poličiek.

 

Základom je úložný priestor pod televízorom a okrem toho? Len niečo naozaj minimalistické.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama